perde siparişi

Bohem Dekorasyon Fikirleri için Uygulanabilir +10 FikirBenzer düşünen insanların alışılmadık bir yaşam tarzı uygulaması bohem dekorasyon ile birleştiğinde, ortaya eşsiz fikirler çıkıyor. Bohem duvar dekoru, bohem aksesuarlar belli bir topluluk tarafından beğenilecek, alışılmışın dışında, aslında pek çok evde de hiç görmediğiniz şeyler olabiliyor.Son derece etkileyici olması, sanatsal ve edebi yönünden kaynaklanıyor. Altında müzikal, sanatsal, edebi ve ruhani bir arayış yatıyor. Dekorasyona yansıtıldığında ise alışık olmadığımız evler ortaya çıkıyor. Bohem tarzı ev, şıklığı ile de dikkat çeker. Sade ve şık olması en bilinen özellik. Ayrıca birkaç obje ile farklı bir görüntü elde edilmesi de mümkün.

1.Bohem Nedir?

Bohem Nedir

Peki, bohem ev ne demek, nedir? Aslında bohem dekorasyon, dekorasyonu tamamen farklı, sanat – edebiyat gibi ögeler içeren evlerdir. Farklı olduğu, alışık olunmayan ancak bir kesim tarafından da çok sevilen dekorasyonlardır. Renk tonları ya da seçilen objeler tamamen bu tarza uygun olur. Ev bohem yaşam tarzı farklı gelse de beğenilir.

MUTLAKA OKUYUN:  Akrilik mi Lake mi? Hangi Kapak Seçilmeli?

2.Bohem Mutfak Fikri

Bohem mutfak fikri

Mutfakta bohem tarz, alışık olmadığımız renklerin bir arada kullanılması demek. Bohem mutfakkoyu yeşil mutfak dolaplarından oluşabilir. Ayrıca mutfağın geneline bakıldığında gelenekselliğin izlerinin taşındığını da görülür. Ayrıca pratik ve işlevsel dokunuşlarda mutlaka yer alır.İlginizi Çekebilir: Bahçe dekorasyonu fikrine göz atabilirsiniz.

3.Bohem Yatak Odası Fikri

Bohem Yatak Odası Fikri

Yatak odasında bohem fikirler, genel olarak yatağın farklı olması ile başlıyor. Yatakların demir parmaklarının olması, eskitme olan nevresim takımlarının tercih edilmesi, dolapların boyama olması gibi pek çok fikir aslında yatak odası tarzı için uygun. Bohem yaşam tarzı kolayca yatak odanıza yansıyabilir.

4.Bohem Yatak Başlığı Fikri

Bohem Yatak Başlığı Fikri

Bohem yatak başlığı eskitme olabilir. Ayrıca demir olan, eskiden günümüze taşınan bu tarzın boyanarak kullanılması da mümkün. Ancak yüksek olan yatak başlıkları tercih edilmez. Yatak başlıklarında kabarık, eskitme boyanmış başlıklar da önerilenler arasında.5.Bohem Oturma Grubu Fikri

Bohem Oturma Grubu Fikri

Oturma gruplarında tercih edeceğiniz daha çok yere yakın olan oturma grupları olacak. Ayakları çok yüksek olmayan, pratik kullanıma uygun olan modeller ile dekorasyon yapılabilir. Bohem ev dekorasyonuiçin renk tonları yeşil, sarı, kahve tonları gibi biraz daha kullanılmasına alışık olunmayan renkler olacaktır. Kahve için de tonlarında bu geçerlidir. Ayrıca renkli olan objeler, yastıklar ve koltuk örtüleri ile dekorasyon tamamlanır. Oturma grupları genel olarak minderli seçilir.

MUTLAKA OKUYUN:  En Çok Tutulan Duvar Boya Renkleri 2021

6.Bohem Balkon Fikri

Bohem Balkon Fikri

Balkonların daha çok ahşap detaylar ile süslenmesi demektir. Bohem dekorasyon ürünleri arasında ahşap sehpalar ve minimal ürünler olacaktır. Mutlaka onlarla tamamlayıcı şekilde balkon kullanılır. Balkonlarda ayrıca çiçekler ile ayrı bir hava katılır. Çiçek saksıları da bohem tarzı yansıtacak şekilde mat ve koyu renklerden seçilebilir.

İlginizi Çekebilir: Cam balkon dekorasyonu için fikir alabilirsiniz.
7.Bohem Duvar Dekoru

Bohem Duvar Dekoru

Eski desenler ile yapılan bir halı, bir kumaş bohem duvar dekoruiçin son derece uygundur. Desenleri eskiyi anımsatan ya da tamamen sanat ürünü olan bir dekor seçilebilir. Bunun dışında raflar köşeli şeklide, renk renk pek çok ürünü gösterecek şekilde oluşturulabilir. Duvar dekorlarında istediğiniz renk ve objeler, sanatı çağrıştıran simgeler kullanılabilir.

8.Bohem Gri Duvar Fikri

bohem dekorasyon

Duvar rengi nasıl olmalı? Bohem gri duvaraslında çok koyu renkte olmayan, biraz daha objelerin renklerinin dikkat çekmesini sağlayan pratikliktedir. Gri duvar seçmek, mor yeşil tonları ile duvarda dekore edilen ürünler ile değişik bir tasarım yapmak fikrini getirebilir. Koyu renkler seçildiğinde ise mümkün olduğunca aydınlık olan odalarda tercih edilmelidir.

9.Bohem Ayna Fikri

Bohem Ayna Fikri

Yuvarlak olan aynalar ilk akla gelenler arasında. Daha çok taş görünümlü, alçı görünümlü malzemeler kullanılır. Desenler kabartma ya da örgülü olabilir. Bohem aynarengi ise açık tonlarda, duvarda dikkat çekmeyecek şekilde tercih ediliyor. Elbette gold renkler ile dikkat çekici bir görüntü de yaratılabilir.

10.Bohem Avize Fikri

Bohem Avize Fikri

Bohem ev dekorasyonu için seçimi en keyif veren ürün ise avizeler oluyor. Avize seçimi tamamen saçaklı ürünler, farklı tarzlar olabilir.

İlginizi Çekebilir: Ağaç dallarından süsler için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Görmeye alışık olmadığınız bir tasarım aydınlatma tercih edebilirsiniz. Bohem avize evinizin diğer renk seçimlerine göre açık renk ya da rengarenk bir avize şeklinde olabilir. Ancak dikkat çeken, büyük olan avizeler geniş olan odalar için dekorasyona uygundur.Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x