Birbirinden Orijinal 20 Paletten Orta Sehpa Fikri | Dekordiyon
perde siparişi


Birbirinden Orijinal 20 Paletten Orta Sehpa Fikri

Bugün genellikle el emeği ile yapılmış birbirinden orijinal paletten orta sehpa fikirlerini sizlere sunacağım.Palet ile özgün ev dekorasyonu

Ahşap ürünler eviniz için her daim sıcak bir dekorasyon sağlamaktadır. Paletten orta sehpa düşünceleri de bu dekorasyona katkı sunmak ve ahşabın sıcaklığını evde hissettirmek için oluşmaktadır.

Doğal orta sehpa yapımı

Ahşap paletleri temin etmenin birkaç yolu vardır. Normalde taşımacılıkta çokça kullanılan bu ürünleri keresteciler sitesinden ya da marangoz atölyelerinden bulabilirsiniz.

Bazı firmaların işi sadece palet üretimidir. Bu tür firmalar bulunduğunuz yerde varsa onlardan da hem ucuz hem de yıpranmamış şekliyle temin edilebilir.

Palet orta sehpa yapımı yazımı okuyarak siz de kendinize güzel bir orta sehpa tasarlayabilirsiniz.Paletler ile dekorasyon

Paletten orta sehpa fikrinin dışında paletler ile ev dekorasyonunu tamamlayan ürünler de yapabilirsiniz. Bunlar için gerekli olan iki olgu hayal gücü ve ihtiyaçlardır. Bu iki kavram bir araya gelince işe yaramayan ahşap palet evin her bölümü için ihtiyaç giderici bir ürüne dönüşebiliyor.

Paletten renkli orta sehpa fikirleri

Ahşap paletler ile mutfakta bardak koymaya yarayan dekoratif bir raf, balkonda üzeri minderlerle kaplanmış bir oturma köşesi, dikine kullandığınızda dar ve yüksek bir masa, bisiklet koyma platformu, ayna ile tamamlayarak şık bir aynalı askılık hatta televizyon ünitesi dahi tasarlayabilirsiniz.

Dekorasyon sağlayıcı fikirler oluşturacağınız için mutlaka tasarladığınız eşyayı diğer mobilyalarınızla ve duvarlarınızın renkleri ile uyumlu hale getirmeniz gerekir.

Oluşturacağınız hem paletten orta sehpa tasarımları için hem de diğer farklı ürünler için ayrı işlemler gerekecektir ancak ahşap paleti hangi ev dekorasyon ürünü olarak tasarlarsanız tasarlayın temel işlemleri mutlaka yapmalısınız.

Palet ile yapılmış orta sehpalar

Bu işlemlerin başında paletin zımparalanması gelmektedir. Zımparalama işleminin asıl amacı palet yüzeyindeki pürüzlerin ortadan kaldırılarak paletin boyama ve vernik işlemine hazır hale getirilmesidir. Bu sebeple iyi yapılan zımparalı yüzeyde boyanın da verniğin de görüntüsü canlı olacaktır.Pürüzsüz bir yüzey elde edildikten sonra ahşap paletin boyama aşamasına geçilebilir. Boyama aşaması tercihe bağlıdır. Doğal palet rengi kullanılacak ortama uyum sağlamamışsa paleti uygun bir renk ile boyamakta fayda var.

Ahşabın canlı ve sağlıklı olabilmesi ve dış etkenlerden korunabilmesi için dış yüzeyine vernik atılması gerekir. Bu vernik, ahşaba hem parlaklık katacak hem de ahşabın ömrünü uzatacaktır.

Boyama ve vernikleme işlemlerinden sonra elde ettiğiniz ürünün en az yirmi dört saat kuruması gerektiğini unutmayalım.

Birbirinden orijinal palet mobilya fikirleri için yazıma bir göz atabilirsiniz.

Paletten orta sehpa fikirleri

İşte sizin için derlediğimiz, birbirinden ilginç paletten orta sehpa tasarımları.

 Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
3
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x