perde siparişi

Bezden Beton Saksı Yapımı Videolu AnlatımBezden beton saksı yapımı nasıl yapılır? Eskimiş bezlerden veya havlulardan evde beton saksı yapımı çok kolay ve ucuz, masraf gerektirmeyen, evleri süsleyen aksesuar olarak kullanılan çiçeklere saksıları kendimiz yapmak mümkündür.Bezden beton saksı videoda da anlatıldığı üzere masrafsız, dekoratif ve evlere otantik görüntü oluşturabilecek bir ürün. Her zaman gerekli olan saksı , eski bezden veya kullanılmayan eski havludan saksı yapımı oldukça kolaydır.

Evlerde gerekli olan bu ürünleri para harcamadan yapmak hem ekonomik yönden hem ruhsal yönden insanı rahatlatan, güzel vakit geçirten uğraşlardır.

Hem zamanı değerlendirmek hem de kendi süs eşyamızı kendimiz yapma zevkine varmak için ideal bir uğraştır.Bezden beton saksı yapımı

Bezden beton saksı için gerekli malzemeler:

  • Kullanılmış bez veya havlu
  • Çimento
  • Su
  • Bardak veya pet şişe altı
  • Boya
  • Kap
  • Lastik eldiven

Bezden beton saksı yapılışı:

Bezden beton saksı yapımı; öncelikle çimentoyu su ile kıvamlı hale getirelim. Eldivenleri giyip bezi veya havluyu (saksıyı istenilen büyüklükte yapmak arzuya göre) çimentonun içine batırarak her yerini çimento ile bulanması sağlanır.

MUTLAKA OKUYUN:  Camsız Balkon Kapatma Fikirleri 2021

Saksı kalıbı olacak eşya, pet şişe altı olabilir. Büyük yapacaksak kova altı olabilir.Çimentoya batırılan bezi kesilmiş pet şişe kalıbına yerleştirelim.

İlginizi Çekebilir: Dekoratif renkli saksı modelleri incelemesi yapmak isterseniz bağlantıya tıklayabilirsiniz.Bezden beton saksı

Kuruması için 24 saat hiç dokunmadan bekleyelim. Kuruduktan sonra istenlen renkte boyayalım.Saksı hazır hale geldi.Suyun dışarıya çıkması için alttan delikler açabiliriz veya saksıyı büyük yapmışsak içine küçük saksı yerleştirebiliriz.

İlgilinizi Çekebilir: İpten saksı yapımı için bağlantıya tıklayabilir, oldukça dekoratif bir saksı modeli ortaya çıkarabilirsiniz.

Beton saksı yapımı oldukça kolay olup evlerde kullandığımız dekoratif ürünleri el becerilerimizi kullanarak ortaya çıkarmak mümkündür.
Hazırlanan Beton saksıya önce toprak koyup istediğiniz çiçeği dikebilirsiniz.Can suyunu vermeyi unutmayalım.Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x