Beyaz Renk ile Dekorasyon

0
329

Zevk sahibi olan insanlar her zaman daha iyisini hak eder. İşte biz de sizler için bu yazımızda evinizin temel dekorasyonu içerisinde yer alan beyaz renk ile dekorasyon hakkında bilgiler sunmak istedik.

En iyi renk olduğunu düşündüğümüz, dekorasyon trend ve tüyolarını sizler için derledik. Evlerine farklılık katmak isteyenler için renk uzmanlarımız tarafından önerilen ‘Beyaz renk ile dekorasyon nasıl yapılır?‘ sorusunu bu yazımızda öğrenebilecekler.

beyaz renk ile dekorasyon
beyaz renk ile dekorasyon

Beyaz evde çok sık rastladığımız ana renklerden biridir. Mobilya, halı ve perdede tabii ki olmazsa olmaz duvarda beyaz renk görmek mümkündür. Beyaz temizliği, saflığı ve güzelliği temsil eder, insanın içini açar ve arınmasını sağlar.

Beyaz Renk için 10 Sebep

beyaz renk ile dekorasyon
beyaz renk ile dekorasyon

1) Dingin renk grubundan olduğu için hemen hemen her stilde mobilya ve aksesuarlarla uyumludur.
2) Beyazın birçok tonu olduğunu unutmayın. Kil beyazı daha çok vintage ve kır evi; buz beyazı ise modern stillerde kullanılır.
3) Beyaz ışığı en iyi yansıtan renkler içerisindedir. Size mekân aydınlatmasında tasarruf sağlar.
4) Evinizde bol miktarda tablo, heykel, biblo ve diğer aksesuarlar varsa mutlaka beyaz renge boyamalısınız. Çünkü beyaz bu ürünler için güzel bir font oluşturacak ve uyumu yakalayabileceksiniz.
5) Beyaz, üzerine düşen ışıktan doğrudan etkilendiği için gün boyu duvarlarda farklı yansımalarla ışık oyunları yaratır.

beyaz renk ile dekorasyon
beyaz renk ile dekorasyon

6) Mobilyada tercihiniz beyazdan yana ise göze batmayacağı için diğer detaylarla dilediğiniz gibi oynayarak istediğiniz atmosferi yaratabilirsiniz.
7) Beyaz renk mimari ayrıntıları vurgular ve mükemmel bir şekilde ortaya çıkarır.
8) Beyaz farklı dokuları algılamamızı sağlar ve duvara hacim kazandırır.
9) Beyaz rengin parlak ve mat tonlarını bir arada kullanarak farklı bir renge ihtiyaç duymadan duvarları canlandırabilirsiniz.
10) Monokrom dekorasyonda siyah ve gri ile dilediğiniz kadar esnek olmanıza imkan tanır.

beyaz renk ile dekorasyon
beyaz renk ile dekorasyon

Evde kullanacağınız renkler önemlidir. Bu renk seçimi tabii ki sizin zevkinize bağlıdır. Duvar rengi de çok önemli bir durumdur. Çünkü duvar bir font görevi görür ve baktıkça içinizin açılması, ferahlık sağlaması gerekir.

Bu yazımızda neden beyaz sorusuna birlikte cevap araladık. Beyaz rengi seçme noktasında birçok sebep olduğunu gördük. Sizler de beyaz renkle dekorasyon hakkında düşüncelerinizi bizlere aktarabilir, yorum alanına dekorasyon tüyoları verebilirsiniz. İyi dekorasyonlar!

Yılın rengi orkide moru isimli yazımı okumak isterseniz tıklayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here