Küçük Mutfakları Kullanışlı Hale Getirecek 15 Öneri

Modern Şark Köşesi Dekorasyon Fikirleri

İstikbal Yemek Odası Takımı

Satın Almadan Önce Perdeler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Beyaz Eşya, Buzdolabı Seçiminde Bilinmesi Gerekenler

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Ev Elektroniği 1 Mayıs 2015

Bu yazımızı beyaz eşya üzerine ayırdık, özellikle buzdolabı seçiminde dikkat edilmesi gerekenler üzerine yoğunlaşacağız. Bundan sonraki yazımızda da çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın ve ocak gibi diğer beyaz eşyalar hakkında bilmeniz gereken bilgileri sizlere sunacağız.

beyaz eşya seçiminde

Beyaz eşya konusu tıpkı mobilya seçimi gibi zor bir iştir. Çünkü markaların ardı arkası kesilmeyen şekilde beyaz eşya modellerini piyasaya sunması tüketicinin aklını ciddi oranda karıştırmaktadır. Her modelin kendine has özelliğinin yanında farklı özelliklerinin de bulunması beyaz eşya almak isteyenlerin tercihlerini etkilemektedir.

modern buzdolapları

Bir de son dönemde beyaz eşya dediğimize bakmayın renkli beyaz eşyaların da çıktığını görebilmekteyiz. Bu durum tüketicinin ev dekorasyonundaki ihtiyaçlarından dolayı olduğunu düşünüyorum. Beyaz eşyalar gündelik yaşamımızın vazgeçilmez bir aracı durumunda. En ideal olan modeller, genel olarak ihtiyaçlarımızın temelini karşılayacak, enerji tüketiminin düşük olanları olacaktır.

Tercih Yapmanızı Kolaylaştıracak Buzdolabı Önerileri:

Buzdolapları klasik ve modern olmak üzere ikiye ayrılır desek yanlış olmaz. Çünkü üstten kapaklı derin donduruculu buzdolapları klasik modelleri oluştururken, derin dondurucu kısmı altta olanlar ise modern buzdolabı modellerini oluşturmaktadır. Çift kapaklı ve derin dondurucusu alt kısımda olan buzdolabı modelleri, buzdolabının içindekilerin göz hizasında kalmasını sağlaması bakımından kullanıcılarına kolaylık sağlamaktadır.

buzdolabı markaları

Gardırop tipi buzdolapları ise soğutucu ve derin dondurucu bölmeleri yan yana olan modellerdir. Deri dondurucu kısmını fazlaca kullananlar için idealdir. Misafiri bol olan tüketicilerimiz için derin dondurucu kısmı daha geniş olduğu için tavsiye edebiliriz ancak derin dondurucu kısmı çok fazla kullanmayan aileler benim fikrime göre klasik ya da modern tipli buzdolaplarını tercih etmeliler diye düşünüyorum.

buzdolabı seçimi

Buzdolabı seçiminde ilerleyen teknolojiyle birlikte derin dondurucu ve soğutucu bölümlerinin farklı ısı ayarları olanları almanızda fayda var. Çünkü yemek istediğiniz dondurmanızı katı olması için dondurucu kısmının ısı ayarı farklı, ılık içmek istediğiniz suyun soğutucu kısmında donmaması için ısı ayarı farklı olmalıdır. Eğer sık sık buza ihtiyaç duyuyorsanız, buz yapma fonksiyonu olan buzdolaplarından tercih etmelisiniz.

çift kapılı gardırop buzdolabı

Son olarak buzdolabı seçiminde dikkat edeceğimiz iki noktadan bahsedeceğiz: Unutulmamalıdır ki, tüm elektronik eşyalar içerisinde sürekli çalışması gereken tek eşya buzdolabıdır. Dolayısıyla enerji tüketimi konusunda duyarlı olmamız gereken bir yüzyılda yaşadığımızı varsayacak olursak, firmaların dunmuş olduğu A’dan G’ye kadar ki enerji sınıflarına dikkat etmeliyiz. A ve A+ en verimli enerji sınıfını oluştururken G en az verimlilik sınıfındadır. Buzdolabı seçiminde tasarruflu modelleri seçmeniz menfaatinize olacaktır.

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂
Yapılan Yorumlar

1 Trackbacks/Pingbacks

  1. Pingback: Bosch Yetkili Servis Bilgileri - Ev Dekorasyon Fikirleri on 30 Kasım 2017

Yazıya 4 yorum yapılmış.

Ayşe 25 Aralık 2015

Evdeki en samimi beyaz eşya hangisi diye sorsalar buzdolabı derim
… Neden mi? Çünkü yiyeceklerimiz ondadır ve bu yiyecekleri bizim için buzdolabı saklar. O yüzden buzdolabı seçimine dikkat etmek gerekiyor. Bilgiler harika, teşekkürler…

Emir Baggins 9 Ocak 2016

Beyaz eşya alırken; buzdolabı nofrost olmalı, çamaşır makinesi en az 7 kg almalı, bulaşık makinesi düşük lt su harcamalıymış. Daha birçok yeni bilgi öğrendim 🙂

baartemis 8 Nisan 2016

Beyaz eşya alacaklar için harika öğütler bunlar. Özellikle buzdolabı seçerken dikkat etmek lazım… 😉

dilan 7 Haziran 2016

Beyaz eşyayı uzun vaadeli düşünmek gerek. Seçerken dikkatli olunmalı…

Bunlar da var!