Bulaşık Makinesi Alırken Dikkatli Olun! | Dekordiyon
perde siparişi


Bulaşık Makinesi Alırken Dikkatli Olun!

Bu yazımızda beyaz eşya türlerinden olan bulaşık makinesi ele alacağız. Bulaşık makinesi bayanların kurtarıcı eşyalarının başında gelmektedir.Her gün birçok bulaşık ortaya çıkmakta bunların da her zaman elde yıkanması mümkün olmamaktadır. Ayrıca elde yıkanan bulaşıklar hem hijyenik hem de tasarruflu bir işlem olmayacağı için günümüzde bulaşık makinesi kullanımı epey artmıştır.

Bulaşık makinesi önerileri

Bulaşık makinesi ile ilgili önemli noktalar

Bulaşık makinesi seçiminde bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor. Mesela, plastik tekneli bulaşık makineleri genel olarak ekonomik olanlarındandır.

Daha üst modellerde kullanılan malzeme çelik tekneli olduğu için daha yüksek ısılara çıkmakta ve temizlikte alınan sonuç da daha iyi olmaktadır.Alınacak bulaşık makinesinin iç boyutları da önem arz etmektedir.

Çünkü iç sepet derinliği markalara göre hatta aynı markanın modelleri arasında bile değişebilmektedir. Alt sepete daha çok yer veren modeller, geniş ve büyük tencereleri ve tabakları yıkamak için gereklidir. 

Bulaşık makinelerinde dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da makinenin çıkardığı ses miktarıdır. Çünkü sizi rahatsız eden eşyayı sevmeniz ve istediğiniz ölçüde kullanmanız bu şekilde mümkün olmayacaktır.

Bulaşık makinesinde bazı aletleri yıkamamalısınız. İşte bunların neler olduğunu öğrenmek için bulaşık makinesinde yıkanmaması gereken ürünler yazımı okumanızı öneriyorum.

Ses seviyelerini firmaların modellerinde sunduğu kataloglarda bulmak mümkündür. Kataloğa baktığınızda modellerin ses miktarı db şeklinde geçmektedir.

Bulaşık makinesine koyulan parçalar

Aylık faturalarınızı düşünen bilinçli bir tüketiciyseniz alacağınız makinenin tasarruflu olmasına da dikkat etmelisiniz. Zira sık sık çalıştıracağınız bir makine arıyorsanız mutlaka A ve A+ şeklinde ibare geçen modelleri tercih etmelisiniz.A enerji sınıfındaki makineler elektrik harcama noktasında oldukça cimri davranmaktadır. Bu da sizin aile bütçenize katkıda bulunabileceğiniz anlamına geliyor.

Bulaşık makinesinin iç kısmı

Son dönemde incelediğimiz beyaz eşyalardan içerisinde bulaşık makinesi modellerinin arasında renklilerini de görmemiz mümkün olabilmekte.

Zira Arçelik, Bosch, Beko ve Siemens gibi firmalar artık beyaz ve gri makinelerin yanında kırmızı, mor gibi renklere de yer veriyor. Bu durum tüketicilerin ihtiyaçlarını gözeten firmaların kendilerini geliştirmeleri ve ihtiyaçlara cevap vermemeleri anlamına geliyor.

Ev ekonomisine ve bulaşık makinesine büyük bir katkı sağlayacak olan evde doğal bulaşık deterjanı yapımı için yazımı okuyabilirsiniz.

Bulaşık makinelerinde ve diğer beyaz eşya modellerinde dikkati çeken bir nokta da inoks olup olmamalarıdır. İnoks olan bulaşık makinesi el izi bırakmamaktadır.

Bu noktada bayanların temizliğe dikkat ettiğini düşünürsek bu tarz modellere rağbet etmeleri kendileri için bir kolaylık sağlayacaktır.Abone ol
Bildir
guest
6 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
6
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x