#Yazı İçeriği

Betondan mumluk yapımı nasıl olur? Evlerde kullandığımız mumluğu masrafsız olarak kendin yapmak kadar güzel ve zevkli bir şey olabilir mi?

Çimentodan mumluk yapımı oldukça kolaydır. Evde mumluk yapımı, hem zamanı iyi değerlendirmek hemde masrafsız, istenilen renkte olacağından evlerde otantik görüntülerle aksesuarları tamamlamak mümkündür.

blank
Betondan mumluk yapımı için gerekli malzemeler

Betondan mumluk yapımı için gerekli malzemeler

  • Kum -çimento karışımı (hırdavatçılar da bulunur)
  • 1 adet kağıt pet bardak (markette bulunur)
  • Su
  • Karton silindir (kartondan yapılabilir mum kalınlığında)
  • Koli bandı(markette bulunur)
  • Renkli boya(kırtasiyede bulunur)
  • Fırça(kırtasiyede bulunur)
  • Leğen
  • Yapıştırıcı

El görünümüne sahip eldivenden çiçeklik yapımı için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Betondan mumluk yapılışı

Betondan mumluk yapılışı için öncelikle kum ve çimentoyu leğen içerisine koyarak su ile karıştırılıp kıvamlı hale getirilir.

blank
Betondan mumluk yapım aşamaları

Karton silindirin tek tarafı koli bandı ile kapatılır. Karton silindirin kapatılan tarafına yapıştırıcı sürülür. Pet bardağın ortasına gelecek şekilde (karton silindir ) yapıştırılır. Pet bardak ile karton silindirin arasında kalan boş yerlere önceden hazırlanan çimento doldurulur. Kurumaya bırakılır.

blank
Betondan mumluk yapılışı

Çimentodan mumluk yapımı  için hazırlanan obje kuruduktan sonra dışındaki pet bardağın kağıtlarını yırtarak çimentodan ayıralım. Ortasındaki karton silindiri de bıçak yardımı ile çıkaralım. Çimentodan mumluk ortaya çıkmıştır.

blank
Çimentodan mumluk yapımı

Betondan yapılan mumluğu süslemek için kenarlarına  renkli band yapıştırılabilir. Fırça ile istenilen renk boyanabilir. Küçük boncuk veya figürlerle süslenebilir.

blank
Çimentodan mumluk boyama

Karton silindirin çıkarılan boşluğuna renkli mumlar yerleştirilir.

Betondan mumluk yapımı videolu anlatım

Betondan mumluk yapımı videolu anlatımda da görüldüğü üzere evde kendin yap fikirleri içerisinde vaktini güzel bir şekilde değerlendirebileceğiniz bir fikir.

Evin görüntüsünü dekoratif olarak görüntü sağlamak bu tür yapılan betondan şık bir mumluk pekala değiştirebilir.

blank
Betondan mumluk yapımı

Otantik görüntüsü ile kendi yaptığın çimentodan mumluk ortaya harika görüntüler çıkarabilir. Kendi el emeğin göz nurunla yaptığın ürün her zaman hazır alınanlardan daha değerli ve kıymetlidir. İşin içinde emek vardır.Özveri vardır. Daha önemlisi zamanı güzel değerlendirdiğin için mutlusundur.

Kozalak boyama ile ilgili fikir arayanlar için işte harika bir içerik daha!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here