Bebeklerin Cildini Dış Etkenlere Karşı Nasıl Korumalısınız?


Doğumun ardından bebeklerin cildinin dış etkenlere karşı savunma sisteminin gelişmesi için zamana ihtiyaç vardır. Bu süreçte bebeklerin cildini korumak, dış etkenlerden zarar görmelerini engellemek adına da önemlidir. Peki, neler yapmalı ya da hangi ürünleri kullanmalısınız?


Ortam Ilık ve Nemli Olmalı!

Bebeklerin Cildini Dış Etkenlere Karşı Nasıl Korumalısınız?
Ortam ılık ve nemli olmalı

Her şeyden önce bebeğinizin nasıl bir ortamda bulunduğunu gözden geçirmelisiniz. Ortamın çok sıcak ya da çok soğuk olmaması gerekiyor. Ilık ve nemli bir ortamda bulunması, cildinin zarar görmesini de önlemenin ilk adımıdır. Doğum sonrasında bebeklerin göbek kordonu düşene kadar bu bölgenin steril ve aynı zamanda kuru kalmasına da dikkat etmelisiniz.

Banyo Yaptırmak Cildi Rahatlatır!

Bebeklerin Cildini Dış Etkenlere Karşı Nasıl Korumalısınız?
Banyo yaptırmak cildi rahatlatır

Özellikle bebeklerin yürümeye başladığı döneme kadar sık sık banyo yaptırmak gerekiyor. Sadece cildinin tozdan ve ölü hücrelerden arınmasını sağlamakla kalmayan banyo işlemi aynı zamanda rahat bir uyku süreci yaşamalarına da yardımcı olur. Ancak banyo yaptırırken kullandığınız tüm ürünlerin bebeklerin hassas cilt yapısına uyumlu olması gerektiğini de unutmayın. Kalitesiz ve sentetik maddeler içeren ürünler kullanmak yerine doğal ve kaliteli içeriklerle hazırlanan ürünlere yönelmenizde fayda olacaktır.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  En İyi Ev Isıtma Sistemleri Hangileridir?

Pişik ve İsilik Sorununa Dikkat!

Bebeklerin Cildini Dış Etkenlere Karşı Nasıl Korumalısınız?
Pişik ve isilik sorununa dikkat

Bebeklerin cildini korumak için pişik ve isilik sorunu henüz ortaya çıkmadan önlemeniz gerekiyor. Her bez değişiminden sonra pişik kremi kullanmanız bu sorunu önlemenizi sağlar. İsilik sorununa yönelik olarak da cildinin ideal ısıda olmasına ve uzun süre ıslak kalmamasına dikkat etmeniz gerekiyor. Mustela pişik kremi gibi güvenilir ürünleri kullanmanız durumunda bu sorunları yaşamadan bebeğinizi büyütmeniz de kolaylaşır.

Rutin Cilt Bakımını İhmal Etmeyin!

Bebeklerin Cildini Dış Etkenlere Karşı Nasıl Korumalısınız?
Rutin cilt bakımını ihmal etmeyin

Yetişkinlerin cildi uzun süre bakım yapılmasa da dış etkenlere karşı kendinizi bir süre koruyabilir. Ancak bu durum bebekler için geçerli değildir. İşte bu nedenle rutin olarak bebeklerin cilt bakımına ihtiyacı var. Cilt bakımını da yine bebeklerin hassas cildine uygun ürünlerle yapmalısınız. Mustela bebek bakım kremi rahatlıkla kullanabileceğiniz ürünlerin başında geliyor. Onarıcı özellikte olan bu bakım kremi cildi yatıştırıyor ve rahatlatıyor. Aynı zamanda tahriş sorunuyla mücadeleye de destek veren bir içeriğe sahip olduğunu belirtelim. Bu ürün bebeklerin doğumundan itibaren kullanılabiliyor ve kremi daha yakından incelemek için Mustela.com.tr adresini ziyaret etmek yeterli oluyor.


Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: | Puan Ortalaması: ]
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x