Etamin Doğum Panosu ile Bebek Odaları Renklensin!


İnsanlar yaşadığı mutlu anları tekrar hatırlayabilmek için bir iz bırakma k ister. Bu izler bazen fotoğraf karesi olabilirken bazen de o anın tarihini içeren küçük aksesuarlar olabiliyor. Bugün sizlerle etamin doğum panosu nasıl yapılır sorusuna cevap arayacağım ve etamin doğum panosu örneklerini sizlerle paylaşacağım.


Etamin Doğum Panosu Nasıl Yapılır?

Çocuğunuzun doğum gününü kalıcı hale getirmenin güzel yöntemlerinden biri de etamin pano hazırlamaktır.

Bu panoda isterseniz doğum tarihi ve saati ile birlikte boyu ve kilosu da yer alabilir. Çok farklı şekillerde oluşturacağınız bu panonun yapımı oldukça kolay. Etamin kanaviçe işlemeyi dilerseniz farklı renkli iplerle yapabilirsiniz.


Seçeceğiniz ipin rengi de bebeğinizin cinsiyetine göre farklılık gösterebilir. Genellikle kız bebekler için pembe ve tonları, erkek bebekler için mavi ve tonları seçilerek kanaviçe işleme gerçekleştirilebilir.

İlginizi Çekebilir: Kanaviçe işlemeli aile fotoğrafı yapımını öğrenmek isteyenler yazımı okuyabilirler.


İşlemenizi yuvarlak kasnak içinde tutacaksanız bu kasnağın renkli olması panoya daha şık bir görünüm kazandıracaktır. Çerçeve şeklinde doğum panosu da oluşturabilirsiniz.

Çerçevelerin renkleri kullandığınız iplik renkleri ile uyumlu olmalıdır. Doğum panosu etamin çeşitleri arasında yaratıcılığınız ve modelleri kendinize göre ekleme ve çıkarmalarla tekrar oluşturmanız önemlidir.


Bunu örneklere bakarak yapabilirsiniz. Bebeğinizin ismi ve doğum tarihi genellikle bu panoların değişmezleri arasındadır. Panonun sunumunu yaparken takvim yaprağı işlemesini, küçük ayakların işlemesini, ipte asılı çocuk kıyafetleri işlemesini ve minik süsleri kullanabilirsiniz.

Ayrıca anne baba isimleri, bebeğin doğumundaki boyu ve kilosu, hangi gün doğduğu gibi ayrıntılara da yer verilebilir.
Etamin pano için goblen iğne, kasnak, farklı renkte iplikler, desen, etamin ve resim çerçevesine ihtiyacımız var.


Etamin kumaşın merkez noktasını bularak etamin yapımına başlayalım. Deseni işlerken şablonumuzdan yararlanalım. Düğüm atmadan işlemek istiyorsanız ipliği yavaş yavaş yukarı doğru çekin.

İpliği yukarı çektikten sonra aynı karenin sağ üst köşesine iğneyi batırıp sol üst köşeden iğneyi çıkartarak çekelim. Aynı karenin üst sağ alt köşesinden iğneyi batırıp sol üst köşeden çıkarak ipi çekmeye devam edin.


Böylece ilk çarpı işi tamamlanmış oldu. Aynı işlemleri tekrar ederek deseni oluşturabilirsiniz. 3 cm altta boş bıraktığımız ipi yaptığımız çarpı işlerinin arkasına saklayalım.

Desen tamamlandıktan sonra çerçevede sergileyecekseniz kasnak içinden çıkartalım. Tersinden ütüleyelim ki kırışıklıklar gitsin.

Etamin Doğum Panosu Örnekleri

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 1 | Puan Ortalaması: 5]
Abone ol
Bildir

1 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
1
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x