perde siparişi


Bebek Çocuk Odası Dekorasyon Önerileri

Bebek çocuk odası dekorasyon önerileri hakkında öneride bulunacak birçok detay vardır. Bu detayların uygun bir şekilde kullanılması dâhilinde yapılan dekorasyonlar çok kullanışlı ve hoş bir görüntü elde edecektir.Odalarda Kullanılacak Bebek Beşikleri

Bebek odası için yapılacak olan dekorasyonunun en önemli detayı bebek beşikleridir. Bebek odası küçükse küçük ve sade bir beşik tercihi yapılmalıdır. Aksi takdirde oda çok karmaşık bir görüntüde olur. Bu da odayı kullanışsız hale getirir.

Tek Parça Halindeki Eşya Seçimleri

Odada fazla alan kaplamamak adına küçük bebek dolapları veya depolama yapılabilecek mobilyalar tercihleri yapılmalıdır. Örnek verecek olursak bazalı bebek beşiği, şifonyer-dolap birleşimi mobilyalar örnek olarak verilebilir. Tek parça halinde yapılan dekorasyonlar her zaman karmaşayı önler.

Bebek çocuk odası dekorasyon
Bebek çocuk odası dekorasyon önerileri.

Odada Tercih Edilecek Renkler

Bebek çocuk odası dekorasyon önerileri arasında tercih edilebilecek renk önerileri şunlardır:

  • Beyaz,
  • Bej,
  • Sarı,
MUTLAKA OKUYUN:  Salonda Yaz Havası Estirmenin 6 Yolu

Toprak rengi tonları ve uçuk olan renkler bebek ve çocuk odalarında kullanılması gereken renklerdir. Odalarda çok fazla renk kullanımı yapılmamalıdır. Çünkü çok fazla renk kullanımı bebeğin huzursuz olmasına yol açar. Bunun yanında fazla renk kullanımı odayı küçük gösterir. Ancak fazla renk kullanımı yapılmak istenirse halı ve perde seçimlerini renkli olarak yapabilirsiniz.Odanın Şekline Uygun Eşya Yerleşimi Nasıl Yapılır?

Dar ve uzun bir odada, eşyaları L şeklinde yerleştirmek en uygunu olacaktır. Kare bir odada ise eşyalar duvara dayalı olarak yerleştirilmelidir. Bu kullanımlar odayı daha kullanışlı hale getirerek odada rahat hareket etmeyi sağlar.

Bebek ve çocuk odası dekorasyon
Bebek ve çocuk odası dekorasyon

Emzirme Koltuğu Tercihi

Bir bebek odasında bebeği kontrole veya emzirmeye gidildiğinde mutlaka oturacak bir yere ihtiyaç duyulur. Bunu yapmak için de sürekli olarak bebeği oda dışına çıkarmak mantıklı olmaz. Bu nedenle de odayı daraltmayacak, küçük bir emzirme koltuğu gerekir. Bu koltuğun yer seçiminde en uygun köşe tercih edilmelidir.

MUTLAKA OKUYUN:  Küçük Mekanları Etkili Kullanmak için +10 Öneri

Doğru Aydınlatma Seçimi

Florasan tarzı ışıklar, odanın küçük görünmesine ve bebeğinin bu ışıklardan rahatsızlık duymasına yol açar. Bu sebeple de gün ışığı renklerinde ve köşeden aydınlatma yapacak bir bebek odası aydınlatması seçimi uygun olacaktır. Bu aydınlatmalara örnek verecek olursak lambaderler örnek olarak verilebilir.

Sizlere bebek çocuk odası dekorasyon önerileri ile dikkat edeceğiniz önemli noktalardan bahsettik. Umarız faydalı bir içerik olmuştur.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x