rengarenk-cocuk-odalari
rengarenk-cocuk-odalari

Anne ve babalar sevgili çocuklarının odalarını yenilemek ister diye sizler için rengarenk çocuk odaları buldum. Birbirinden harika modeller için yazımı mutlaka okuyun.

Çocukların hayal gücünü geliştiren onların bedensel ve ruhsal gelişimine katkıda bulunan çocuk odaları tasarlamak bence anne ve babaların en önemli görevleri arasında yer alıyor.

rengarenk çocuk odaları
Rengarenk çocuk odaları

Çocuk odası diye geçmemek gerekiyor. Kız çocuk odası ya da erkek çocuk odası için uygun renklerle tasarlanan odalar, çocukların büyük bir keyifle zaman geçirecekleri bir ortam olması bakımından çok önemli.

Çocuklar renkli ortamlarda daha mutlu olurlar. Mesela rengarenk eşyalarla donatılmış bir odada çocukların ders çalışma verimlilikleri de artmaktadır. Çünkü çocuklar çalışma odalarını sevdiği için daha fazla verimli ders çalışma imkanı bulur.

Çocuk odasını tasarlarken çocuk gibi düşünmek çok önemlidir. Eğer çocuk gibi düşünmeyip yetişkin kafasıyla çocuk odası dekorasyonu yaparsak yanlış bir yol izleriz.

Sizler için hazırladığım birkaç çocuk odasını paylaşmak istiyorum:

1. Mavi tonları ağırlıklı çocuk odası tasarımı

rengarenk çocuk odaları
Rengarenk çocuk odaları

Erkek çocuklarının en çok sevdiği renk pek tabiidir ki mavidir. Mavi renk oldukça dinlendirici bir renk olmasının yanında erkek çocuklar için olmazsa olmaz bir renktir aynı zamanda.

Mesela yukarıdaki rengarenk çocuk odası dekorasyonu için mavi duvar kağıdı fikri oldukça hoş olmuş. Renkli oyuncak fikirleri de odaya ayrı bir hava katmış çok beğendim.

2. Sade ve renkli çocuk odaları

rengarenk çocuk odaları
Rengarenk çocuk odaları

Kardeş odası şeklinde de kullanılabilecek tasarıma sahip çocuk odası. Sizin de beyaz renk kullanımı dikkatinizi çekmiştir. Bu yoğun beyaz renk kullanımı ortamı inanılmaz dinlendirmiş. Ayrıca beyazla birlikte kullanılan renkler de oldukça doğal bir hava katmış.

3. Renkli çocuk odası deyince akla gelen

rengarenk çocuk odaları
Rengarenk çocuk odası fikirleri

Rengarenk çocuk odası denilince her renkten kullanmak gerekir. İşte bu fikre uyan harika bir çocuk odası.

4. Beyazın diğer renklerle uyumu

rengarenk çocuk odaları
Rengarenk çocuk odası fikirleri

Beyaz rengin hemen hemen tüm renklerle muhteşem bir uyumu vardır. İşte onlardan biri daha. Oldukça sade ve tüm renklerin kullanıldığı harika bir çocuk odası daha.

Sizler için bulduğum diğer rengarenk çocuk odaları için aşağıdaki mini galeriyi gezebilirsiniz. Keyifli dekorasyonlar dilerim.

Rengarenk çocuk odaları

Daha farklı çocuk odası arayışı içindeyseniz çocuklar için renkli oyun odaları fikirleri yazımı da okuyabilirsiniz.

3 YORUMLAR

  1. Sadece çocuklar değil, anne babaların da hayran kalacağı çocuk odaları bunlar. Ancak böyle çocuk odaları epey masraflı olur diye düşünüyorum.

  2. Şimdiki çocuklar ne de şanslı harika çocuk odaları bunlar…Çocukların hayal dünyası bizimkinden daha iyi olacak böyle ortamlar oluşturursak… Teşekkürler dekordiyon.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here