Banyolarda Küvet mi, Duş mu?

4
402

Eski evlerin küçük ölçekli ve dar banyolara sahip olması sebebiyle en ideal banyo seçimleri hakkında araştırma yapmak istedik. Dekordiyon.com ekibi olarak banyoda doğru karar verme ve seçimleri nokta atışı yapmak için renkten malzemeye her şeyin öneminin büyük olduğuna inanıyoruz.

Banyo Küvet Dekorasyonu

Banyonuza öncelikli olarak yapacağınız en güzel şey kolay hareket edebileceğiniz, basit fakat işlevsel çözümler sunan yerleşim planıdır. Dar alana sahip banyolarda tuvalet ve yıkanma ihtiyacının yanında depolama alanlarına da ihtiyaç duyulması pek tabi olmaktadır.

Rahatlık mı, pratiklik mi?

Sizin için en doğrusu hangisi sorularını cevaplamanız banyo dekorasyonunuza yön verecektir. Hızlı bir şekilde duş almak mı yoksa stresten uzak rahatlayacağınız bir küvet mi sorularını cevaplamanız gerekiyor. Zaman sizin için önem arz ediyorsa pratik duş çözümleri işinizi kolaylıkla görecektir. Zaman önemli değilse rahatlamak istiyorsanız fonksiyonel bir küvet kullanmak doğru olacaktır.

Banyo Küvet Dekorasyonu

Duş Tercih Edeceklerin Dikkatine

Pratik çözümler arayan ve zamandan tasarruf etmek istediğiniz için duş tercihinde bulunduğunuzu görüyoruz. Peki, banyodaki duşların konumlandırması hakkında bilgi sahibi olmak istemez misiniz?

1. Uzun ve dikdörtgen bir banyo alanına sahipseniz klozet ve bideyi uzun duvarın en sonuna konumlandırılmalı. Böylelikle kapı girişindeki karışıklığı gidermiş olursunuz.
2. Banyonuzda kalorifer varsa peteği yukarı taşımanızı öneriyoruz. Böylelikle alan tasarrufu sağlamanız mümkün olacaktır.
3. Duş teknesini lavabo ile klozet arasına yerleştirmeniz tuvalet alanını ayrı bir alanda değerlendirme fırsatı verecektir.
4. Kullanacağınız lavabonun alt ve üst bölümlerine depolama alanları yaratabilirsiniz.
5. Eni dar bir banyoda en ideal duş ölçüleri 90 x 70 x 80 cm. şeklinde olmalıdır.

küvet modelleri

Küvet Tercih Edeceklerin Dikkatine

Pratik çözümler yerine rahatlığınıza düşkünseniz küvet tercih etmek tam size göre. İşte küvet tercihinde bulunacaklar için banyo dekorasyon önerilerimizi sıralıyoruz.

1. Dar bir banyo alanına sahipseniz küvet için kullanacağınız en ideal ölçüler 140 x 70 cm şeklinde olacaktır.
2. Küvetinizde kullanacağınız sürgülü ya da katlanabilir cam paneller işlevsel bir küvet ortamı yaratabilir.
3. Küvet belirli bir alan kapladığı için tam ya da yarım ayaklı bir lavabo tercih etmeniz lehinize olacaktır.
4. Depolama alanları için kapı arkası başta olmak üzere lavabo alt ve üst kısımları ile taşınabilir sepetler tercih edebilir, bazı alanlara raf sistemleri uygulayabilirsiniz.

Duşa Kabin Modelleri

Bu yazımızda sizler için banyo dekorasyonu konusuna başka bir bakış açısı kazandıracak olan küvet ya da duş tercihleri hakkında bilgiler paylaştık. Umarız banyonuzu yeniden dekore etmekte kullanabileceğiniz dekorasyon fikirleri verebilmişizdir. İyi dekorasyonlar dileriz.

4 YORUMLAR

  1. Banyo mu küvet mi sorusu bence tamamen yer ile ilgili. Süper lüks geniş bir banyoya sahipseniz bence küvet. Ama duş da muhteşem bir pratiklik kazandırıyor. Dediğim gibi tercihlerle ilgili…

  2. Banyoda bana göre duş da küvet de olmalı. Her ikisi de ayrı şeylere hizmet ediyor. Ancak o kadar geniş banyoya sahip olan yoktur zannımca 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here