Banyodaki Yeşilliğin Gücü ve Rahatlığı

3
300

Banyo, insanların en çok zevk aldıkları, rahatlayıp günün stresini attıkları yer olması bakımından ev dekorasyonunda ön plana çıkıyor. Bu yazımızda banyoları daha etkileyici ve zevkli hale getirmek için banyodaki yeşilliğin gücü ve rahatlığını ortaya çıkaracak banyo su bitkilerinden bahsedeceğiz.

Size sıra dışı gelecek banyo için dekoratif önerilerim var: Banyonuzda bitkilerin gücünden yararlanarak yeşil etki oluşturabilirsiniz. Banyodaki yeşilliğin gücü ile banyo dekorasyonu için yazımızı okumaya devam edin.

blank
Banyo dekorasyonu bitki önerileri

Banyoda bulunabilecek yani onları banyo ortamında yetiştirebileceğiniz bitkiler var. Bunlar; aloe vera, antoryum, orkide, difenbahya, aşk merdiveni, bambu, yelken çiçeği şeklinde.

Banyonuzda bulunmasını istediğiniz bitki seçimini yaparken titiz davranmak gerekir, çünkü dekorasyonla uyumlu çiçek seçimi yapmak banyo tasarımı açısından çok önemli.

blank
Bitkiler ile banyo dekorasyonu

Mesela Aloe Vera bitkisini soliter saksı içinde kullanmak mümkündür. Bitkinin yanına koyacağınız doğal taşlar sıra dışı bir görünüm kazandırabilir.

Yukarıdaki görseli görünce banyoda küvet mi yoksa duş mu sorusu akla gelebilir, bu konuda daha önce kaleme aldığım yazımı okumak isterseniz tıklayın.

Küçük bir hatırlatma Aloe Vera bitkisini sularken suyun tüm noktalara eşit miktarda gelmesi gerekiyor, bu şekilde daha doğru bir bakım sağlayabilirsiniz.

blank
Banyodaki su bitkileri

Orkide bitkisi narin görüntüsüyle mekânda oldukça dikkat çeker. Mekâna ferahlık kazandırmak için, lavobanın yanında desenli bir vazo ile kombin yapmanız mümkün. Evinizdeki banyonuza kazandıracağınız bu görünüm sizi çok farklı kılacak ve yeşilin yani doğanın muhteşem gücünden yararlanacaksınız.

Ev dekorasyonu içerisinde yer alan banyolar için olmazsa olmazların arasında yer alan banyo seramik modelleri için bağlantıya tıklayarak fikir sahibi olabilirsiniz.

Banyodaki yeşilliğin gücü ve banyo bitki dekorasyonu

Sizlere banyo dekorasyonu için ilham verecek banyo bitki dekorasyonu fikirleri verecek bir galeri hazırladım. Aşağıdaki resimlere tıklayarak fikir sahibi olabilirsiniz.

Değerli yorumlarınızı aşağıdaki yorum alanından yazabilir, ziyaretçilerle ve bizimle görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Keyifli dekorasyonlar dilerim… 🙂

3 YORUMLAR

  1. Banyo, insanların en çok zevk aldıkları, rahatladıkları yerdir.Dolayısıyla bu alanlarıda yeşillendirerek gözede hitap edilmesi güzel birşey.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here