Banyo Paspas Takımı Nasıl Seçilir?

2
2098

Bugün sizlere banyo paspas takımı örnekleri, tavsiye edilen modelleri ve banyo paspası takımı nasıl seçilir konularında bilgiler sunacağım.

Banyo paspas takımları

Banyolar, gün içindeki yorgunluğun alındığı önemli mekânlardır. Banyodaki ferahlık ve rahatlama hissi doğru bir dekorasyon ve renk seçimi ile mümkündür.

Bu sebeple banyo dekorasyonunda estetiği ve kullanışlılığı da dikkate alarak doğru renk ve desen seçimini yakalamalıyız. Banyo paspas takımları banyo dekorasyonunun önemli birer parçasıdır.

Banyo paspas takımı seçiminde banyonuzda kullanılan fayans ve dolap renkleri ve desenleri önemli bir kriterdir. Bazı bayanlar bu ölçüye dikkat etmeden banyo paspas takımı içerisindeki düzenin yeterli olacağını düşünmektedirler.

blank
Modern banyo paspas takımı

Hâlbuki banyo paspas takımı her ne kadar kendi içinde renk ve desen uyumu ile satın alınmış olsa da banyonuzla alakası olmayan bir hava verebilir. Bu da dekorasyonun bozulmasına neden olacaktır.

Banyo paspas takımı kaliteli olmalıdır. Kalitesiz ürünler ayaklarda tahriş ve alerji yapabilir. Özellikle evde küçük bir çocuk varsa malzeme kalitesi daha ön plana çıkacaktır.

Tek renk banyo paspas takımı seçilebileceği gibi desenli banyo paspasları da seçilebilir. Özellikle kontrast renkler kullanılarak oluşturulmuş banyolarda da zıtlıkların uyumu dediğimiz uyumu yakalamamız mümkündür.

Bunun için beyaz ağırlıklı banyolara siyah veya koyu tek renkli banyo paspas takımı kullanmak doğru tercih olacaktır. Ya da koyu renklerin ağırlıklı olduğu banyolar için desensiz açık renkli ve tek renk bir banyo paspası seçilebilir.

Özellikle desenli banyo dolabına ve desenli fayanslara sahipseniz desenli banyo paspaslarını kullanmanızı öneririm.

Kendi imkanlarınızla paspas yapmak isterseniz sakallı ipten paspas yapımı yazımı okuyabilirsiniz.

Desenli banyo paspas takımı

Desenli banyo paspaslarının çok çeşitleri vardır. Önemli olan banyo aksesuarları ve eşyaları ile birebir olmasa da yakın desenlere sahip bir uyum yakalamaktır.

blank
Çiçekli banyo paspas takımları

Banyo aydınlatması diğer banyo aksesuarlarını cazip kıldığı gibi banyo paspaslarının de desenlerini ve rengini tam olarak ortaya çıkaracağı için önemlidir.

Bu sebeple banyo aydınlatmasının LED ampullerle yapılmasını tavsiye ediyorum. Misafirler için ve günlük kullanım için farklı renk ve desenlere sahip ayrı paspaslar da kullanabilirsiniz.

Bu hem paspasların ömrünü uzatmış olacak hem de görünüm açısından farklılık oluşturacaktır. Ortak kullanım alanında olmaları sebebiyle banyo paspaslarının temizliğinin de özellikle deri hastalıklarına yakalanmamak için önem taşıdığını unutmamak gerekir.

2017 banyo dekorasyonu fikirleri için yazımı okumanızı öneririm.

Banyo paspas örnekleri

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here