Banyo Paspas Takımı Nasıl Seçilir?(Videolu)


Bugün sizlere banyo paspas takımı örnekleri, tavsiye edilen modelleri ve banyo paspası takımı nasıl seçilir konularında bilgiler sunacağım. Son dönemde english home banyo paspas takımları da insanlar tarafından tercih ediliyor.


Banyo paspası nasıl olmalı?

Banyolar, gün içindeki yorgunluğun alındığı önemli mekânlardır. Banyodaki ferahlık ve rahatlama hissi doğru bir dekorasyon ve renk seçimi ile mümkündür.

Bu sebeple banyo dekorasyonunda estetiği ve kullanışlılığı da dikkate alarak doğru renk ve desen seçimini yakalamalıyız. Banyo paspas takımları banyo dekorasyonunun önemli birer parçasıdır.


Banyo paspas seçiminde banyonuzda kullanılan fayans ve dolap renkleri ve desenleri önemli bir kriterdir. Bazı bayanlar bu ölçüye dikkat etmeden banyo paspas takımı içerisindeki düzenin yeterli olacağını düşünmektedirler.

Banyo Paspas Takımı Nasıl Seçilir?(Videolu)

Hâlbuki banyo paspas takımı her ne kadar kendi içinde renk ve desen uyumu ile satın alınmış olsa da banyonuzla alakası olmayan bir hava verebilir. Bu da dekorasyonun bozulmasına neden olacaktır.


Banyo paspas takımı kaliteli olmalıdır. Kalitesiz ürünler ayaklarda tahriş ve alerji yapabilir. Özellikle evde küçük bir çocuk varsa malzeme kalitesi daha ön plana çıkacaktır.

Tek renk banyo paspası seçilebileceği gibi desenli banyo paspasları da seçilebilir. Özellikle kontrast renkler kullanılarak oluşturulmuş banyolarda da zıtlıkların uyumu dediğimiz uyumu yakalamamız mümkündür.


Bunun için beyaz ağırlıklı banyolara siyah veya koyu tek renkli banyo paspas takımı kullanmak doğru tercih olacaktır. Ya da koyu renklerin ağırlıklı olduğu banyolar için desensiz açık renkli ve tek renk bir banyo paspası seçilebilir.

Özellikle desenli banyo dolabına ve desenli fayanslara sahipseniz desenli banyo paspaslarını kullanmanızı öneririm.


İlginizi Çekebilir: Kendi imkanlarınızla paspas yapmak isterseniz sakallı ipten paspas yapımı yazımı okuyabilirsiniz.

Banyo Klozet Takımını Değerlendirebilecğeiniz Fikirler

Banyonuzun sıcaklığını ve görüntüsünü oldukça etkileyen ve şıklığına şıklık katan banyo klozet takımları, banyonuzun en önemli parçalarındandır. Bildiğiniz üzere ev dekorasyonlarını etkileyen ve onları birbirinden farklı kılan halı ve kilimler oldukça çoktur. Bunun banyoya uyarlanmış versiyonu ise klozet takımlarıdır. Pek çok doku ve modelde olan banyo klozet takımları tercihinize göre değişkenlik gösterecektir. Farklı özelliklerde olan ve farklı modeldeki banyo klozet takımı 3’lü 2’li pek çok kombinasyonda satılmaktadır. Bu nedenle banyo klozet takımı tercihi yaparken ufak bir araştırma yapmanız en doğru tercihe ulaşmanızı sağlayacaktır. Banyo klozet takımları gün geçtikçe değişkenlik gösterir. Sade formlarda olan klozet takımları, zaman geçtikçe tüylülere ve püsküllülere evrilmiştir. Aynı zamanda banyo zeminindeki kayganlığı oluşturması durumunda oluşabilecek kayma, düşme ve yaralanma gibi durumları da engellemesi açısından banyolarda kullanılması önerilir. Günümüzde evlerin boyutlarının daralmasıyla birlikte, daha da daralan banyolarda rahatlatıcı ve sade görüntüler kullanılmalıdır. Konforundan çok estetiğin de önemli olduğu banyolarınızında evinizin bir parçası olduğunu unutmamanız gerekir. Banyo dekorasyonunda temel konu fayanslar, duşa kabin veya küvetler ve banyo dolapları gibi konular olarak düşünülebilir ancak, klozet takımları da estetik dokunuşlar sağlamak açısından aynı özeni gerektiren meselelerden biridir.


Banyo Klozet Takımı Modelleri

Banyo Paspas Takımı Nasıl Seçilir?(Videolu)
Banyo klozet takımı modelleri

Özel yumuşak dokusu ve farklı renk seçenekleriyle üretimi sağlanan banyo klozet takımları ev sahiplerinin tercihlerine uygun farklı boyut, renk ve desendedir. Her evin banyosu aynı boyutta olmayacağından dolayı, boyutlara ek olarak her banyonun dekorasyonu da farklı olduğundan dolayı bu ihtiyaçlar gün geçtikçe doğmuştur. Pek çok güvenilir markanın, başarılı tasarımcıları aracılığıyla tasarlanan banyo paspasları, banyo dekorasyonunuza uyum sağlayarak, banyo ortamına yepyeni ve zarif bir görüntü katar.

Evinizde bulundurduğunuz farklı banyo klozet takımlarınız, zaman zaman değiştirerek kullandığınızda banyonuzun havasına değişiklikler katmış olur. Bu klozet takımları yapısında bulunan, klozet kaplayıcı, duşa kabin önü paspası ve banyo paspasları içeriğinde satışa sunulur.

Banyo Klozet Takımı Markaları

Banyo Paspas Takımı Nasıl Seçilir?(Videolu)
Banyo klozet markaları

Günümüzde ev tekstilinde büyük devrimler yaratan ve değişik tasarımları müşterilerine sunan markaların başında geçen isimlerden Taç, Soley, Özdilek, Mudo Concept, Madame Coco, LCW Home, English Home, Brillant gibi markalar, ev tekstili ürün yelpazesi açısından oldukça geniştir. Bu bağlamda bu markalar adı altında tasarımı yapılan ve satışa sunulan banyo klozet takımı modelleri, en çok satan markalardır. İnsan sağlığına oldukça büyük önem veren bu markalarda satışı sunulan klozet takımları sağlığınıza dost, antibakteriyel ürünler üretir. Bu nedenle gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz ürünler üretir. Her evde en temel ihtiyaçların karşılandığı bu alanda, sadece temizlik değil, kişisel bakımlarımızı yaptığımız zamanlarda da oldukça vakit geçirdiğinizden dolayı bu hususlara oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir.

Dar alan, sınırsız fikir!

Banyo Paspas Takımı Nasıl Seçilir?(Videolu)
Dar banyolar için fikirler

Evinizin salon, mutfak ve yatak odası gibi geniş odalarını tasarlamanız oldukça kolaydır ancak banyonuz gibi dar alanlarınızda uygulayabileceğiniz fikirler banyonuz gibi darlaşacaktır. Genel kanı budur ancak araştırmalar sonucu edineceğiniz fikirlerle dar alanlarınıza getireceğiniz güzel çözümler sayesinde herkesin dile getirdiği banyolara sahip olmanız mümkündür. Bu banyo tasarımlarının en son aşamasında olan banyo klozet takımları ve klozet takımlarınıza uydurduğunuz el havlularınız ve duş havlularınız arasında oluşturacağınız aheste görüntüler evlere şenlik bir banyo sahibi olmanızı sağlayacaktır. Banyonuzda kullanmanızın en çok önerileceği renklerin başında mavi ve mavi tonları gelmektedir. Bu nedenle turkuaz, buz mavisi gibi renklerde tercih edeceğiniz banyo klozet takımları, banyolarınıza ve sizlere nefes aldıracak, bu sayede kendinizi kapalı ve dar bir alanda değil, ferah ve geniş bir alanda hissederek kişisel bakımlarınızı ve ihtiyaçlarınızı gerçekleştirmiş olacaksınız.

Desenli banyo paspas takımı

Desenli banyo paspaslarının çok çeşitleri vardır. Önemli olan banyo aksesuarları ve eşyaları ile birebir olmasa da yakın desenlere sahip bir uyum yakalamaktır.

Banyo Paspas Takımı Nasıl Seçilir?(Videolu)

Banyo aydınlatması diğer banyo aksesuarlarını cazip kıldığı gibi banyo paspaslarının de desenlerini ve rengini tam olarak ortaya çıkaracağı için önemlidir.

Bu sebeple banyo aydınlatmasının LED ampullerle yapılmasını tavsiye ediyorum. Misafirler için ve günlük kullanım için farklı renk ve desenlere sahip ayrı paspaslar da kullanabilirsiniz.

Bu hem paspasların ömrünü uzatmış olacak hem de görünüm açısından farklılık oluşturacaktır. Ortak kullanım alanında olmaları sebebiyle banyo paspaslarının temizliğinin de özellikle deri hastalıklarına yakalanmamak için önem taşıdığını unutmamak gerekir.

Banyo paspas örnekleri

Banyo Paspas Takımı Nasıl Seçilir?(Videolu)
Banyo Paspas Takımı Nasıl Seçilir?(Videolu)
Banyo Paspas Takımı Nasıl Seçilir?(Videolu)
Banyo Paspas Takımı Nasıl Seçilir?(Videolu)
Banyo Paspas Takımı Nasıl Seçilir?(Videolu)
Banyo Paspas Takımı Nasıl Seçilir?(Videolu)
Banyo Paspas Takımı Nasıl Seçilir?(Videolu)
Banyo Paspas Takımı Nasıl Seçilir?(Videolu)
Banyo Paspas Takımı Nasıl Seçilir?(Videolu)
Banyo Paspas Takımı Nasıl Seçilir?(Videolu)
Banyo Paspas Takımı Nasıl Seçilir?(Videolu)
Banyo Paspas Takımı Nasıl Seçilir?(Videolu)
Banyo Paspas Takımı Nasıl Seçilir?(Videolu)
Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 1 | Puan Ortalaması: 5]
Abone ol
Bildir

1 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
1
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x