Banyo Fayans Temizliği Nasıl Yapılır?


Banyo fayans temizliği sağlık açısından son derece önemli bir konudur eğer banyo fayansları düzenli bir şekilde temizlenmez ise fayans araları kararır ve fayanslardaki parlak görünüm ortadan kalkar. 


Banyo fayanslarınız için fayans temizleyicilerden yararlanabilirsiniz. Fayans temizleme için kimyasallara başvurmak istemiyorsanız doğal olarak yapacağınız şeylerde vardır. İnşaat sonrasında ev çok fazla kirlenir.

Özellikle fayanslar bu durumdan çok etkilenir.  İnşaat sonrası banyo fayans temizleme için etkili malzemeler tercih edilmelidir. Bunun için fayans temizliği için kullanılan ürünlerden ve çamaşır suyundan yararlanabilirsiniz.


Fayans arası temizleme ve Kararmış fayans temizliğinde de çamaşır suyu çok etkilidir. Kısa zaman içerisinde fayans aralarının beyazlamasını sağlar. 

İnşaat Sonrası Banyo Fayans Temizliği Nasıl Yapılır?

Banyo Fayans Temizliği Nasıl Yapılır?

İnşaat sonrasında banyo fayans temizliği çok zordur. Bunun için fayans temizliği yaparken etkili ve kirleri hemen çıkaran ürünler tercih edilmelidir.  Kireç sökücü ile fayans temizliğini gerçekleştirebilirsiniz.


Bunun için sprey şişesine koyup fayansların üzerine sıkıp bir süre beklettikten sonra durulayabilirsiniz. Çamaşır suyu ile inşaat sonrası banyonuzu kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz. Ya da sprey şişesinin içerisinde sirke ve limon ekleyerek inşaat sonrası banyo fayanslarınızı kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Kararmış Fayanslar Nasıl Temizlenir?

Banyo Fayans Temizliği Nasıl Yapılır?

Kararmış fayans temizliği için 5 su bardağı suyun içerisinde 1 fincan kabartma tozu, 1 tatlı limon tuzu ve yarım 1 çay bardağı sirke ekleyip karıştırın.


Daha sonra bir sprey şişesine koyup kararmış fayanslara sıkın. Bir süre bekletin ve fayans aralarını ovun. Kararmış fayanslarınızın bembeyaz olduğunu göreceksiniz.

Matlaşan Fayanslar Nasıl Parlatılır?

Banyo Fayans Temizliği Nasıl Yapılır?

Banyo fayans temizlemede birçok malzeme bulunur. Banyo fayans parlatıcıları ile kolay bir şekilde fayanslarınızı kısa zamanda parlatabilirsiniz.  Matlaşan fayanslara çözüm olarak evde yapacağınız sirkeli su ile fayanslarınızın parlamasını sağlayabilirsiniz.


Karbonatta, matlaşan fayanslara ideal çözümdür. Karbonatı sıcak suyun içerisinde eritin ve daha sonra matlaşan fayansların üzerine dökerek fayansları ovun. Fayanslarınızın tertemiz olduğunu ve matlaşan fayansların parlaklaştığına şahit olacaksınız.

Banyodaki Fayans Araları Nasıl Temizlenir?

Banyo Fayans Temizliği Nasıl Yapılır?

Fayans araları temizliği mutlaka düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Düzenli bir şekilde fayans araları temizlenmez ise kararma meydana gelir. Bu kararmalarda çok zor fayans aralarından çıkar.


Eğer böyle bir durumlar karşı karşıya kalmak istemiyorsanız fayans aralarını haftada bir defa mutlaka temizlemeniz gerekmektedir. Fayans aralığını temizlemek için çamaşır suyundan yardım alabilirsiniz.

Çamaşır suyunun beyazlatıcı etkisi olduğu için fayans aralarının beyazlaşmasını sağlayacaktır.  Fayanslarınıza çamaşır suyu dökün ve 15 dakika bekletin. Daha sonra ise fayans aralarını diş fırçası ile temizleyin. Eğer kimyasal içerikli ürünler ile fayans aralarını temizlemekten çekiniyorsanız o halde sirkeden faydalanabilirsiniz.

Sirkesinde ağartıcı etkisi vardır. Sirkeyi fayans aralarına sökerek diş fırçası ile fırçalamanız fayans aralarının beyazlaşmasını sağlayacaktır.

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 0 | Puan Ortalaması: 0]
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x