Banyo Dekorasyonu Önerileri ve İpuçları

0
921

İnsanlar sosyal hayatın ve iş hayatının vermiş olduğu yorgunluğu atmak için akşam eve geldiklerinde rahat bir duş almak isterler. Yorgunluğun atılması için birebir olan bu eylemi gerçekleştirdiğimiz banyo sıklıkla kullanılan ortak alanlardan birisidir. Bu sebeple herkes yorgunluğun atıldığı ve keyifli dakikaların geçirilebileceği banyonun güzel olmasını ister. Bu noktada ise banyo dekorasyonu önerileri hakkındaki detaylar önem taşımaktadır. Daha önce sizlerle banyo dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenler konusunu paylaşmıştık. Şimdi de sizler için banyo dekorasyonu öneriler ve ipuçları paylaşarak daha kullanışlı ve şık bir dekorasyona ulaşabilmenizi hedefliyoruz.

Girildiğinde kasvetli bir ortamdan ziyade ferahlatıcı ve güzel dekore edilmiş bir ortamın olması banyo istediğini de arttıracaktır. Özellikle banyo yapmayı angarya iş olarak görmeyip banyo yapmanın keyfini çıkaran kişiler banyo dekorasyonuna da büyük önem verirler.

Banyolar genellikle evin en küçük bölümlerinden birisidir ve bu bölümde makyaj malzemeleri, cilt ve saç bakım ürünleri, düzleştirici makinaları, ağız ve diş bakım ürünleri, taraklar gibi birçok ürüne rastlayabiliriz. Ancak güzel bir banyo dekorasyonu ile tüm bu eşyalara yer bulurken büyüleyici bir ortam elde etmek de mümkündür. Küçük banyo dekorasyonu için tavsiye niteliğinde önerileri bulabileceğiniz içerik için linke tıklayın.

1.Banyo Dekorasyonu için Banyo Dolapları

Banyo dekorasyonu için banyo dolapları
Banyo dekorasyonu için banyo dolapları

Banyo dekorasyonu için en önemli detaylardan birisi banyo dolaplarıdır. Banyo dolapları genellikle iki bölümden oluşmaktadır. Birincisi dolap kısmı ikincisi ise üstüne gelen tezgah kısmıdır. Dolap kısmı çeşitli malzemelerden yapılabilmektedir. Çok fazla modeli olan banyo dolapları ebatlarına, duvara asılmasına, yerden ayaklı olmasına göre çeşitlilik göstermektedir. Banyonun daha toplu görünmesini sağlayan banyo dolapları bayanların banyodaki kurtarıcısı olmaktadır.

2.Banyo Dekorasyonu için Duş Kabini

Banyo dekorasyonu için duşakabin
Banyo dekorasyonu için duşakabin

Banyo dekorasyonu için duş kabini özellikle son dönemlerde birçok kişin tercihi olmaktadır. Bu noktada cam kabinler en fazla tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Cam kabinlerin kapalı ya da sürgülü modelleri bulunmaktadır.

Kabinlerin sağlamış olduğu en büyük avantaj ise banyo sırasında dış kısımların ıslanmamasıdır. Çünkü banyonun temizlenmesi zor bir alan olması, bayanlar için duşa kabinin önemini bir kat daha arttırmaktadır.

3.Banyo Dekorasyonunda Zemin Seçimi Önerileri

Banyo dekorasyonunda zemin seçimi önerileri
Banyo dekorasyonunda zemin seçimi önerileri

Banyonun güzel bir şekilde dekore edilebilmesi için zemin seçimine dikkat edilmesi gerekir. Zemin seçiminin duvar seramikleri ile uyum göstermesi gerekir.

Zemin ve duvar arasında benzer bir renk uyumunun sağlanması estetik görünüm açısından son derece etkili olacaktır. Bunun dışında zemine çıplak ve ıslak ayakla basıldığında düşme tehlikesi olmamalıdır.

4.Banyo Dekorasyonunda Aksesuar Seçimleri için Öneriler

Banyo dekorasyonunda aksesuar seçimleri için öneriler
Banyo dekorasyonunda aksesuar seçimleri için öneriler

Banyo dekorasyonu için kullanılan aksesuarlar fonksiyonel özelliklerine göre tercih edilmektedir. Örneğin; sabunluk, diş fırçalığı, tuvalet kağıdı ya da havlu konulan alan tamamen kişinin ihtiyacını karşılayacak şekilde seçilmektedir.

Ancak bunların dışında ekstra aksesuar olarak mumlar, yerlere değişik paspaslar ya da klozetin etrafına tamamlayıcı bir takım süslemeler yapılabilir. Bu küçük aksesuarların banyonun görünümünü tamamen değiştirdiğini söyleyebiliriz. Ancak aksesuarların hepsi bir arada kullanılıp göz yorulmamalıdır. Daha sade seçimlerle de şık bir görünüm yakalamak mümkündür.

Romantik banyo dekorasyonu için fikir arayışında olanlara öneriler sunduğumuz içeriğe göz atmak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here