Balkon Dekorasyon Fikirleri

3
475

İlkbahar geldi ancak biraz sanki geç geldi. İlkbaharın geç gelmesi yaz ayının daha sıcak geçeceğine delalet mi bilinmez ama şunu unutmamak gerekiyor, ilkbahar ve yaz ayının vazgeçilmez keyfi balkonlara bir güzellik yapalım dedik. Bu yazımızda sizlere balkon dekorasyon fikirleri sunalım istedik.

balkon-dekorasyonu

Evde oturarak yazı geçirmekten bahsetmiyoruz ancak evlerin oksijen deposu olan balkonlarda uzun süre oturabilmek ve zamandan zevk alabilmek için balkon dekorasyon işlemleri yapmak gerekiyor.

“Kalabalıktan sıkıldık, nasıl hava alacağız?” dediğinizi duyar gibiyim makalemizi sonuna kadar okumanızı ve sizler için sunduğumuz balkon dekorasyon fikirleri hayata geçirmeye başlamanızı diliyoruz.

Özellikle pastel renklerden oluşacak bir balkon dekorasyon yaz renklerini barındıracağı için insanın içinde kıvılcımlar kopartacaktır. Neşenizi doruk noktasına çıkarabilecek balkon dekorasyon renkleri; turuncu, mavi, sarı, pembe şeklinde sıralamamız mümkün. Cıvıl cıvıl yaz renklerinin kullanıldığı bir balkon dekorasyon hem sizi eğlendirecek hem de evinize gelen misafirlerinizi oldukça şaşırtacaktır.

balkon-dekorasyonu-onerileri

Dar Balkon Dekorasyon Nasıl Yapılmalı?

Bazı evlerin çeşitli sebeplerden dolayı balkonları uzun ve dar olabiliyor. Kalabalık oturma alanı olmayan bu balkonlarda için de dekorasyon fikirlerimiz var. Örneğin, sandalyenizin yanına küçük bir sehpa koyarak çay keyfi yapabilirsiniz. Ya da oldukça revaçta olan açılır kapanır masa-sehpa ünitelerini kullanmanız dar alanı değerlendirebileceğiniz fikirler arasında.

Balkon dekorasyon için kullanacağınız aksesuarlar dar balkonlarda yer kaplayacağı için duvar kısmını değerlendirmek doğru bir hamle olacaktır. Duvara asılacak bir raf sistemi işinizi görebilir. Bu alanda renkli yaz çiçeklerini konumlandırabilir, renkli ve havalı bir balkon tasarımına sahip olabilirsiniz.

Sandalye yerine sedir tercihinde bulunmak balkonunuza ayrı bir hava katabilir. L şeklinde konumlandırılacak bir sedir dar balkonlar için doğru bir tercih olabilir. Sedirin üstüne konumlandıracağınız renkli yastıklar ile canlı bir balkon dekorasyon elde edebilirsiniz.

Geniş bir balkona sahip olan aileler ise balkonda mangal keyfi yapmak için barbekü alanı oluşturmanız mümkündür. Ayrıca büyük bir yuvarlak masa ile dostlarınızla hoş sohbet geçirebileceğiniz bir ortam kurabilirsiniz. Barbeküden gelen nefis koku ve lezzetleri dostlarınızla bu masada paylaşabilirsiniz.

balkon-dekorasyonu-fikirleri

Nostaljik Balkon Dekorasyon

Dekorasyonda kimisi modern bir yapı ararken kimisi de nostaljik bir yapı benimseyebilir. Balkon dekorasyon için yapılacak otantik dekorasyon fikirleri ile farklı bir balkon tasarlayabilirsiniz. Örneğin, bakır tepsiden oluşturulacak bir sehpa pek ala işinizi görürken iğne oyalı ve desenli minderlerle sedirini renklendirebilirsiniz.

Bu yazımızda sizler için balkon dekorasyon fikirleri sıraladık. İlkbahar ve yaz aylarının keyifle geçirilen yerleri olan balkonlarınız için hiçbir masraftan kaçmayacağınıza inanıyor ve balkonlarınıza iyi bakmanızı diliyoruz. Keyifli dekorasyonlar 🙂

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here