Şık Aydınlatma Ürünleri ile Evinizin Enerjisi Değişsin!


Aydınlatma ürünlerinin hayatımıza giriş amacı sadece karanlıktan kurtulmak için veya bulunduğunuz ortama öylesine bir ışık tutmak için değildir, insanların görsel algısı ve buna bağlı olan ihtiyaçları içindir. Ev ortamında, ofis ortamında, marketlerde, hastanelerde, parklarda, caddelerde çeşit çeşit aydınlatma ürünleri görmemiz de bu sebeplerdendir. Konumlarına ve ihtiyaç duyulan amacına göre farklı aydınlatma ürünleri kullanılır.

Yaşadığınız ortamı daha canlı gösteren aydınlatma ürünleri, dekorasyonunuza göre de farklılık gösterebilir. Doğru seçimler ile gözleriniz rahat eder, enerjiniz yüksek olur ve daha sıcak ortamlar sağlanır. Aydınlatma ürünlerini seçerken, yaşam alanlarınızda nerelerde hangi aydınlatma ürünü daha etkili olduğunu inceler ve tercihlerinizi bu doğrultuda yaparsınız, karar vermeniz çok daha kolay olur.

Uzun Ömürlü Aydınlatma: Led Lamba!

Şık Aydınlatma Ürünleri ile Evinizin Enerjisi Değişsin!

Led lamba çeşitleri diğer aydınlatma ürünlerine göre daha uzun ömürlüdür, bu da size tasarruflu kullanım olanağı sağlar. Mekanlarda, farklı yönlere ışığı dengeli bir şekilde yayar. Göz sağlığı için oldukça faydalı aydınlatma ürünleridir. Led lambaları evinizin birçok alanında rahatlıkla kullanabilirsiniz; salonunuzda, yatak odanızda, banyo ve mutfakta…

Yatak odanızda başucu aydınlatması olarak veya oturma odanızda kitap okuma alanında kullanabilirsiniz. Led lamba tasarımlarını mutfakta dolap üstlerini aydınlatırken, banyonuzda aynanın hemen üstünde de konumlandırabilirsiniz. Led ampuller, yaşam alanlarında özellikle ışığın verimli kullanımını sağlaması bakımından ve tüm bu özellikleriyle bir araya geldiğinde, son zamanların en çok tercih edilen aydınlatma çeşitleri arasında yer alır.

Şık ve Dekoratif Aydınlatma Ürünleri ile Daha Sıcak Ortamlar

Şık Aydınlatma Ürünleri ile Evinizin Enerjisi Değişsin!

Aydınlatma seçenekleri arasında, günümüzde gerek tasarımlarının dikkat çekmesi gerekse kullanım pratikliği açısından lambader çeşitleri de ön plana çıkıyor. Evinizi dekore ederken verdiği his, samimiyet oluyor. Mobilyalarınızın arasında dikkat çeken ve ortamın tek başına dahi havasını değiştiren aydınlatma ürünleri arasında yerini alıyor. Lambader modelleri, zevkinize göre bulabileceğiniz birçok çeşit ile karşınıza çıkıyor. Ahşap ayaklı modeller, metal ağırlıklı tasarımlar, kumaş kaplamalı, renkli ve çeşitli şapka tasarımları ile mobilyalarınızla bütünleşen, cezbeden görünümler elde ediliyor. Salon, oturma odası, çalışma odası alanlarında sıklıkla tercih ediliyor. Lambader aydınlatmaları ayaklı olduğundan, kullanımı açısından da pratiklik sağlıyor, mobilyalarınızın yerini değiştirdiğinizde karşınıza sorun olarak çıkmıyor, duruma göre konumlandırma şansı veriyor.

Bir diğer dekorasyon tamamlayıcısı ve ortamı ısıtan aydınlatma ürünü ise abajurlardır. Abajur tasarımları lambaderlerden farklı olarak direkt zeminde değil, mobilyalar üzerinde konumlandırılıyor. Kitap okurken; yatak odanızda komidin üzerinde, oturma odanızda sehpa üzerinde veya çalışma odanızda, masanızda yerini alıyor. Bu da size, sadece dekoratif amaçlı değil aynı zamanda ihtiyacınıza cevap veren bir aydınlatma fırsatı sunuyor.

Dekoratif Aplik Modelleri ile Gelen Şıklık!

Evlerde duvarlarda daha şık bir görüntü elde etmek için ise aplik aydınlatma ürünleri tercih ediliyor. Günümüzde aplik modelleri artık eskilerde kullanılanlar gibi banyolarda tavana monte edilmiş sadece ışık verme amaçlı kullanılmıyor, her mekanda kullanma fırsatı sunuyor ve dekoratif tasarımları ile dikkat çekiyor. Koridorlarda tercih edildiğine sık rastlıyor olabilirsiniz ama aynı zamanda nostaljiden hoşlananlar ve biraz romantizm katmak isteyenler içinde dekoratif tasarımlarıyla evin diğer duvarlarında da bu tarz aydınlatma ürünlerine yer veriyor. Geçmişte mumlar, gaz lambaları bu görevi üstlenirken belki de his olarak aynı ama modern çağa uygun modelleri ile artık aplikler öne çıkıyor.

Hemen hemen herkesin evinde ise aydınlatma ürünleri tercihinde başı çeken, avizeler oluyor. Özellikle salonların vazgeçilmezi avize modelleri her tarza hitap eden çizgilerde üretiliyor. Avizeler sarkıt şeklinde kullanılan aydınlatma seçeneklerindendir, bunun yanı sıra tekli sarkıt ve çoklu sarkıt modelleri olarak karşınıza çıkıyor. Çoğunlukla bulunduğu odanın tam ortasında tavandan sarkıtma şeklinde konumlandırılıyor, avize seçimi yaparken odanızın ölçüsüne göre, buna bağlı ampul sayısı tercihlerinize göre çeşitler sunuyor. Klasik tarzda olmazsa olan avizeler, günümüzde yükselen trend; yeni nesil dekorasyonlarında vazgeçilmezi haline geliyor.

Yaşam alanınızda sizi hangi aydınlatma ürünlerinin mutlu edeceğini öğrenmeniz çok kolay, bunun için tek yapmanız gereken Koçtaş’a göz atmak aydınlatma ürünleri arasından dilediğiniz modeli seçerek kolayca sipariş vermek!

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 0 | Puan Ortalaması: 0]

] }
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x