Aydınlanmanın En Şık ve Modern Hali: Lambader

0
197

Zamanınızın çoğunu geçirdiğiniz yaşam alanınız olan eviniz veya ofisinizde, huzurlu hissetmek adına göze hoş gelen düzenlemeler yapmanız da önemli. Doğru mobilya ve aksesuar seçimleriniz, duvar renkleriniz, aydınlatıcılarınız evinizde hem şıklığı yakalarken hem de kendi zevkinizi yansıtır. Özellikle seçtiğiniz aydınlatıcılar, özenle dizayn ettiğiniz yaşam alanlarınızın kendisini tam gösterebilmesi adına büyük rol oynar. Aydınlatma ürünlerini sadece belirlediğiniz renkte, ortamı aydınlatan bir nesne olarak düşünmeyin! Işığı yansıtırken bir yandan da modern ve hoş görünümüyle ortamı güzelleştirse fena olmazdı değil mi? İşte lambader tam da bu özellikleri evinize, ofisinize ve istediğiniz tüm ortamlara pratik bir biçimde getiren bir aydınlatıcı seçeneği. Fazla yer kaplamaması, mobilyalarınıza göre seçebileceğiniz birçok türe ve renge sahip olması, ışığı yansıtırken gözü yormayan bir filtreleme sunması yönüyle modern zamanın vazgeçilmez seçenekleri arasında yerini buluyor.

Nedir Bu Lambader?

En genel tanımıyla lambader, şık tasarımlarıyla günümüzde dekorasyonun önemli bir parçası haline gelen bir aydınlatma türü. Modern, egzotik, geleneksel, minimal gibi her türe hitap eden birçok seçeneğiyle son dönemlerde iç mimarlar tarafından da çokça tercih sebebi. Hoş ve ayarında bir aydınlatma sağlayan ayaklı aydınlatma, bu sayede fazla parlak bir ortamın beraberinde getirdiği rahatsızlığın da önüne geçiyor ve sakin, huzurlu bir ortam yaratıyor.

Lambader Seçmenin İncelikleri

Yaşam alanlarınızda modern bir dokunuşun vazgeçilmez parçası olan lambader, bildiğiniz gibi birçok seçeneğe sahip. Peki, siz eviniz için hangi tarzda lambader modelleri tercih etmelisiniz? Öncelikle aydınlatıcınızı konumlandıracağınız ortamın tarzı ve seçtiğiniz diğer parçaların renkleri büyük önem taşıyor. Örneğin modern tarzda döşenmiş bir oda için ahşap ya da daha minimal bir aydınlatma kullanmanız daha uygun olacaktır.

Profesyonel çalışma alanınız olan ofisiniz içinse metal ve daha ciddi görünüm sağlayabilecek sarkıt lambader tercih edebilirsiniz. Tüm bu seçimleri yaparken elbette mobilyalarınızın ve ortamınızın tamamlayıcısı olacak ayaklı aydınlatma  modelinin rengi ortamdaki diğer materyallerle uyum sağlamalı. Tabii ki kontrast renklerle de şıklığı yakalamak mümkün ancak metal ya da soğuk renklerin hâkim olduğu bir iç mekânda ahşaptan ziyade yine metal bir lambaderin kullanımı daha uygun olacaktır.

Aydınlan ve Lambader
Aydınlanma ünitelerinde lambader kullanımı

Orada mı Güzel, Yoksa Burada mı?

Rengi, biçimi, ortamınızla yakaladığı uyum elbette en önemli kriterler ancak bunlar kadar önemli bir detay daha var ki bu da ayaklı aydınlatmanızın konumu. Işık sağlayacağı bölgenin seçimi doğal bir aydınlatma yakalayabilmeniz ve doğru aydınlatmayı sağlayabilmeniz aydınlatıcınızın konumuna bağlı. Peki lambaderinizi, tam anlamıyla bir tamamlayıcı olabilmesi için nasıl konumlandırmalısınız?

Oturma Odanızda: Kırlent renkleriniz, halınızın veya perdenizin içerisindeki baskın renklerle uyumlu bir ayaklı aydınlatma seçerek mobilyalarınızla muhteşem bir ahenk yaratabilirsiniz. Lambaderinizi, oturma odanızda koltuklarınızın yanına tamamlayıcı bir sehpayla konumlandırabilir veya tekli koltuğunuzun yanında da konumlandırarak enfes bir uyum yakalayabilirsiniz.

Yatak Odanızda: Yatağınızın her iki köşesine de konumlandırabileceğiniz, sakinliği ve rahatlamayı sağlayacak mor, pembe ya da açık mavi renklerde tercih edebileceğiniz bir lambader, hem oldukça simetrik görünecek hem de doğal bir aydınlatma sağlayacaktır.

Ofisinizde: Çalışma masanızın arkasında, ortamı canlandıran bir bitkiyle beraber konumlandıracağınız bir ayaklı aydınlatma, masanıza doğru doğal bir aydınlatma sağlayacaktır.Ofis ortamınızın genel renk tonuna göre belirleyeceğiniz renkte bir ürün seçebilir klasik bir stili yansıtabilirsiniz. İsterseniz gri ve siyah tonlarıyla daha cool bir ofis ortamı yarabilir; turuncu ya da sarı gibi renklerle de daha sıcak tonlarda bir ofise imza atabilirsiniz.

Ofisiniz ya da eviniz için aradığınız ayaklı aydınlatmaların farklı renk ve model seçeneklerini Evinizin Her Şeyi Koçtaş‘ta bulabilirsiniz. Farklı modeller dışında lambader fiyatları konusunda da bütçenize en uygununu sunan Koçtaş’ta, güvenli online alışverişin de keyfini çıkarabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here