Ayaz’ın El Emeği Oyun Odası Dekorasyonu

11
393

Oyun odası dekorasyonu için birçok aile kendi çocukları için en uygun tasarımın hangisi olduğu sorusunun cevabını bulmak ister.  Evde oyun odası çok farklı şekillerde oluşturulabilir.

Tematik tasarımlar seçebileceğiniz gibi evde oyun odası modellerini montessori oyun odaları dizaynı şeklinde de tasarlayabilirsiniz.

Ayaz’ın babası kendi çocuğu için tasarladığı çocuk oyun evi formatındaki oyun odası sayesinde oyun odası tasarım fikirleri açısından oldukça üst seviyede bir dekorasyon anlayışı sunmaktadır.

Montessori’ye göre çocuk hareketlerinde serbest olmalı, her şey çocuğu rahatsız etmeyecek ve çocuğa uygun şekilde hazırlanmalıdır.

blank
Ayaz’ın oyun odası dekorasyonu

Çocuğun doğumuyla başlayan Montessori eğitim sisteminde çocuğa çok fazla müdahale etmemek temel felsefelerden biridir.

Çocuğu gözlemleyerek eğilimleri çerçevesinde yönlendirmelerde bulundurmak gerekir. Ayaz’ın babası bu temel felsefeden yola çıkarak oyun odası dekorasyonu için birtakım yenilikler oluşturmuştur.

Kendi evi olarak benimsediği ve bu evin düzenlemesi için de çeşitli fikirlere sahip olması evde oyun odası dekorasyonu için de bize fikir vermektedir.

Kullandığı lake mdf ürünleri ile sağlam ve dayanıklı bir tematik ev oluşturmuştur. Bu evin ayrıntılara da sahip olması çocuk oyun evi modelinin eğitim açısından da gerekli olduğunun göstergesidir.

Çocuğa olan ilgimiz ona bir şeyler öğretme hevesiyle değil ama onun içinde yanan ve zeka denilen ışığın sürekli yanmasını hedefleyerek olmalıdır.

Bu felsefe ile çocukların ilgilerinin takip edilmesi esasına dayanan Montessori eğitim felsefesinde Ayaz’ın evi bu sürecin takip edilmesinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Çocuğunuz bu oyun odası dekorasyonu ile kendi eğitim yolunu da belirlemiş olacaktır.

Çocuklar için tasarlanabilecek oyun odaları fikirleri için yazımı okumanızı öneririm.

Ayaz için oyun odası dekorasyonu

Ayaz’ın oyun odası için tasarlanan evin üst bölümünde yer alan yatağın ev ile bütünleştirilmiş olması eğitimin hayat ile iç içe olduğu gerçeğini vurgulamaktadır.

blank
Ayaz’ın oyun odası

Bu yatağa ulaşmak için kullanılan merdivenler de kazalara karşı önlem alınmış ve genişliği ile bir çocuğun rahatlıkla kullanabileceği özelliğe sahiptir.

Ayaz’ın odası sadece oyun odası dekorasyonu adına pozitif etkiler uyandırmakla kalmaz aynı zamanda verimliliği ile de oldukça iyi sonuçlar elde etmenizi sağlamaktadır.

blank
Ayaz’ın oda dekorasyonu

Yatağa ulaşmak için kullanılan merdivenlerin aynı zamanda çekmece olarak tasarlanması çocuk oyun odası fikirleri için de ilham verecek özelliklere sahiptir.

Çocuk eşyalarının burada muhafaza edilmesi çocuğun eğitiminde verimlilik anlayışının da vurgulanması adına önemli bir örnektir.

blank
Ayaz’ın el emeği oyun odası dekorasyonu

Ayaz’ın oyun odası dekorasyonu aynı zamanda Ayaz’ın çocuk odası modelidir. Bu odada yer alan diğer dekorasyon ürünleri Ayaz’ın evi odak noktası seçilerek dizayn edilmiştir.

Bu tasarımda özellikle beyaz ağırlıklı renk seçimi oldukça nitelikli sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. Çocuk odalarında sade renklerin tercih edilmesi sadelikten yana bir dekorasyon fikrini ifade etmektedir.

blank
Montessori oyun odası dekorasyonu

Ayaz’ın evi içerisinde yemek yenilecek bir masanın olması ve bir sandalyenin yer alması oyun odası dekorasyonu için şık bir görünüm oluşmasını sağlamaktadır.

Bu aynı zamanda Montessori eğitim felsefesini de yansıtan bir uygulamadır. Ayaz’ın tek başına yemek yemesi aynı zamanda bir işi becerebilme başarısını da tatmasını sağlayacaktır.

Ayaz’ın odasında muhteşem detaylar!

blank
Ayaz’ın odasının genel görünümü

Bu ortamın tek başına olacak şekilde dizayn edilmesi ile Ayaz’ın rahat bir ortamda davranışsal gelişimine katkı sunulmaktadır.

Çocuk odası dekorasyonunda ayrıntılar, çocuğunuzun gelişiminde oldukça önemli bir yere sahiptir. Çocuğunuz bu ayrıntıları gözden kaçırmazlar.

blank
Montessori eğitim felsefesi

Örneğin Ayaz’ın babasının çocuk evi aydınlatmasında kullandığı dış aydınlatma fikri oldukça şık bir dekorasyon ayrıntısı olarak dikkati çekmektedir.

Ana aydınlatmanın dışında eğitici bir niteliğe de sahip olan bu aydınlatma ile çocuk odası dekorasyonu ayrı bir eğitici kaliteye de sahip olmaktadır.

blank
Ayaz’ın çocuk odası dekorasyonu

Birbirinden muhteşem ve sıradışı çocuk odası tasarımları için tıklayın.

Ayaz’ın babasının tasarladığı bu ev Montessori’nin “Çocuklara onların enerjisi ve fiziksel yetenekleri için, boyutlarına uygun bir çevre hazırlasalardı, çocuk özgür olabilecek ve eğitimsel problemlerin çözümüne doğru büyük bir adım atılmış olacaktı.” sözünün bir yansıması olarak görülebilir.

Ayaz’ın babasını ve annesini tebrik ediyor, Ayaz’ın bu güzel odadan en iyi şekilde istifade ederek sağlıkla büyümesini diliyoruz.

11 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here