Ayakkabı Kutusundan Kendin Yap Takı Kutusu Yapımı

2
754

Takı kutusu hemen hemen her bayanın önem verdiği eşyalardandır. Takılar, bayanların şıklıklarını tamamlayan ve kombinlerin vazgeçilmez kurtarıcılarıdır. Bu yazımda sizlere kendi imkanlarınızla takı kutusu yapımı konusunu anlatmak istedim.

Bu takıların güzel ve kullanışlı kutularda saklanması daha doğru olacaktır. Takı yapımı düşüncesi ile bugün sizlerin de beğeneceğini umduğumuz şık bir takı kutusu yapacağız.

Üstelik bu takı kutusu hem ucuz hem de kullanışlı olacak. Takı kutusu yapımı için isterseniz malzeme listesine bir göz atalım…

Daha önce kaleme aldığım ve evdeki kablo karmaşasına son veren kendin yap priz saklama yöntemi için yazımı okumalısınız.

Takı kutusu yapımı için gerekli malzemeler

blank
Ayakkabı kutusundan takı kutusu

Ayakkabı kutusu, kullanmadığınız (renkli olması tercih sebebidir) bigudiler, yapıştırıcı, makas, kırtasiyeden bulabileceğiniz kendinden yapışkanlı defter kapları takı kutusu yapılışı için gerekli malzemelerdir.

Takı kutusu nasıl yapılır

Öncelikle ayakkabı kutusunun takı kutusu haline gelebilmesi için dış görünüşünün değişmesi gerekiyor. Bu değişikliği kendinden çıkartmalı defter kapları ile yapacağız.

blank
Takı kutusu yapımı

Biz kutunun iç ve dış ölçülerine göre defter kaplarından parçalar kestik ve bu şekilde kaplama yaptık. İçi ve dışı için ayrı renkte kap kullanırsanız daha şık bir görünüm elde edersiniz.

Kutunuz derinse içini gazete ile yükseltebilir ve daha sonra defter kabı ile kapladığınız kalın bir kartonu tabana yapıştırabilirsiniz. Bunun için gazetelerinizi buruşturarak kutunun tabanına yerleştirelim.

En son karton parçasını gazete kâğıtlarının üzerine yerleştirmeden önce karton parçasının üzerine bigudileri yapıştırın.

blank
Takı kutusu yapılışı

Bigudileri sıralı olarak yapıştırmamızın amacı bileziklerimiz, küpelerimizi ve yüzüklerimizi bigudilerin aralarına sıkıştıracak şekilde koymak içindir.

Kartonun kenarında kalan boşluklara da kolyelerimizi ve diğer takılarımızı koyabiliriz. Takı kutusu yapımı işte bu kadar kolay ve pratiktir.

İşte karşınızda harika bir takı kutusu…

kendin-yap-taki-kutusu-yapimi
Kendin yap takı kutusu yapımı

Çalışma masanızın düzensizliğinden artık sıkıldıysanız ve bir türlü çözüm bulamadıysanız mutlaka okumanızı önerdiğim kendin yap çalışma masası dekorasyonu konumu inceleyin derim.

Kendin yap takı kutusu yapımı videolu anlatım

Aşağıdaki videoyu sonuna kadar izleyerek çok kolay bir şekilde takı kutusunu hazırlayabilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here