perde siparişi

Ayakkabı Kutusundan Takı Kutusu YapımıTakı kutusu hemen hemen her bayanın önem verdiği eşyalardandır. Takılar, bayanların şıklıklarını tamamlayan ve kombinlerin vazgeçilmez kurtarıcılarıdır. Bu yazımda sizlere kendi imkanlarınızla ayakkabı kutusundan takı kutusu yapımı konusunu anlatmak istedim. Hemen hemen herkesin aklına “ayakkabı kutusundan ne yapılabilir” sorusu gelmiştir. İşte sizlere takılarınız için çok kullanışlı bir takı kutusu yapımı!Bu takıların güzel ve kullanışlı kutularda saklanması daha doğru olacaktır. Takı yapımı düşüncesi ile bugün sizlerin de beğeneceğini umduğumuz şık bir takı kutusu yapacağız. Üstelik bu takı kutusu hem ucuz hem de kullanışlı olacak. Takı kutusu yapımı için isterseniz malzeme listesine bir göz atalım…

Takı Kutusu Nasıl Yapılır?

Daha önce kaleme aldığım ve evdeki kablo karmaşasına son veren kendin yap priz saklama yöntemi için yazımı okumalısınız.

Takı kutusu yapımı için gerekli malzemeler

Ayakkabı kutusundan takı kutusu

Ayakkabı kutusu, kullanmadığınız (renkli olması tercih sebebidir) bigudiler, yapıştırıcı, makas, kırtasiyeden bulabileceğiniz kendinden yapışkanlı defter kapları takı kutusu yapılışı için gerekli malzemelerdir.

MUTLAKA OKUYUN:  Briket Dekorasyon Fikirleri için +17 Öneri


Ayakkabı kutusundan takı kutusu nasıl yapılır?

Öncelikle ayakkabı kutusunun takı kutusu haline gelebilmesi için dış görünüşünün değişmesi gerekiyor. Bu değişikliği kendinden çıkartmalı defter kapları ile yapacağız.

Takı kutusu yapımı

Biz kutunun iç ve dış ölçülerine göre defter kaplarından parçalar kestik ve bu şekilde kaplama yaptık. İçi ve dışı için ayrı renkte kap kullanırsanız daha şık bir görünüm elde edersiniz.

Kutunuz derinse içini gazete ile yükseltebilir ve daha sonra defter kabı ile kapladığınız kalın bir kartonu tabana yapıştırabilirsiniz. Bunun için gazetelerinizi buruşturarak kutunun tabanına yerleştirelim.En son karton parçasını gazete kâğıtlarının üzerine yerleştirmeden önce karton parçasının üzerine bigudileri yapıştırın.

Takı kutusu yapılışı

Bigudileri sıralı olarak yapıştırmamızın amacı bileziklerimiz, küpelerimizi ve yüzüklerimizi bigudilerin aralarına sıkıştıracak şekilde koymak içindir.

Kartonun kenarında kalan boşluklara da kolyelerimizi ve diğer takılarımızı koyabiliriz. Ayakkabı kutusundan takı kutusu yapımı işte bu kadar kolay ve pratiktir.
İşte karşınızda harika bir takı kutusu…

Kendin yap takı kutusu yapımı

Çalışma masanızın düzensizliğinden artık sıkıldıysanız ve bir türlü çözüm bulamadıysanız mutlaka okumanızı önerdiğim kendin yap çalışma masası dekorasyonu konumu inceleyin derim.

MUTLAKA OKUYUN:  Sakallı ipten Paspas Yapımı Videolu Anlatım


Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


2
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x