perde siparişi

Aspiratör Filtresi Temizliği Nasıl Yapılır?Aspiratör filtresi temizliği eskiden mutfaklarımızda olmayan bir kavramdı. Modern hayat, çok çeşitli teknolojileri de hayatımıza ve mutfağımıza getirdi. Son dönemde gerek emiş gücü gerekse farklı dizaynları ile aspiratörler ev hanımlarının mutfaktaki vazgeçilmezleri arasına girdi. Yemek kokularının ağırlığı ve bütün evi sarması, yağ tabakalarının etrafta birikmesi gibi problemlerin çözümü için kullanılan aspiratörler için en büyük sorun temizliğinin nasıl yapılacağını bilmemek ve uygulamada güçlükler çekmektir.1.Kiri yumuşatmak gerekir

Sadece aspiratör filtresi temizliği için değil hemen hemen tüm kirli yüzeylerin temizlenmesindeki temel kurallardan biri olan yumuşatma basamağı aspiratör temizliği için de geçerlidir.

Bunun için su dolu büyükçe bir tencereyi bir süre ocakta kaynatmamız yeterlidir. Kaynatırken çıkan buhar aspiratörümüzün filtre kısmında yoğunlaşarak buradaki kirlerin yumuşamasını sağlayacaktır.

2.Kılavuza bak parçaları sök

Türk milleti olarak çok fazla kılavuz okumayı sevmesek de böyle durumlarda aspiratör filtresi temizliği için vazgeçilmezimiz kılavuzdur. Her marka ve model farklı söküm özellikleri içerdiği için kılavuz vasıtasıyla aspiratörümüzü sökmekte fayda var.

MUTLAKA OKUYUN:  Gömme Dolap Nasıl Yapılır? | 2021 Gömme Dolap Modelleri


3.Temizliğe başlayalım

Piyasada hem özel olarak aspiratör temizliği için sıvılar var hem de yağ çözücüler var. Bunlardan bizim tavsiyemiz yağ çözücüleri kullanmanız olacak.

Aspiratör temizliği için üretilen sıvılar genellikle aynı içeriklere sahip olmasına karşın fiyatı diğerlerine göre oldukça pahalı oluyor.

Ankastre aspiratörleri temizlerken çizmemeye gayret etmeliyiz. Yağ çözücüleri filtre kısmına bolca sıkıp bir süre bekleyelim.Eğer parçaların içinde bulaşık makinesinde yıkanabilir özellikte olanlar varsa bu iş için makineyi kullanmak daha akıllıca olacaktır. Diğer parçaları ise bulaşık süngeri ile çok fazla bastırmadan temizleyelim.

Her bir parça tam olarak temizlendiğinde durulama işlemine geçerek aspiratör filtre temizliği için kir kontrolü yapalım. Temizlenmeyen parçalar için işlemi tekrar edebiliriz.

Durulamadan hemen sonra aspiratörümüzü yerine takmayacağız. Kurumasını beklememiz gerekiyor. Kuruma işlemi de tamamlanmışsa artık aspiratörümüzü yerine takabiliriz.
4.Aspiratörün elektronik aksamlarına dikkat

Aspiratör temizliği yaparken elektronik bölümlere su kaçırmamaya dikkat edelim. Elektronik kısımlar için en büyük arıza sebebi sıvı ve nemdir.

Aspiratörümüzü düzenli temizlemezsek istediğimiz sonucu alamayız. Uzun süre temizlenmeyen aspiratörlerin kiri tam olarak çıkmayacağı için performansı düşecektir, bu da aspiratör filtresi temizliği için hedefe ulaşamayacağımız anlamına gelir.

İlginizi Çekebilir: İzlenme rekorları kıran mikrodalga nasıl temizlenir videolu anlatımı da incelemeyi unutmayın.Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x