Kullanılmayan CD ‘leri Değerlendirmenin 12 Yolu

Gardırop Düzeni için Hayat Kurtaran 5 Kritik Öneri

Küvet Temizliği Nasıl Yapılır?

Deniz Temalı Ev Dekorasyonu

Antre ve Giriş Dekorasyonu Örnekleri

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Ev Dekorasyonu 30 Nisan 2015

Antre ya da giriş, evin sokak kapısından evin diğer odalarına bağlanan ve arada kalan noktaya denir. Yeni ev tasarımlarına baktığımızda genellikle geniş bir koridor ve giriş dekorasyonu ile karşı karşıya kalıyoruz.

Hal böyle olunca da ev dekorasyonu konusunda yapılması gerekenler arasına bir de antre ve giriş dekorasyonu konusunun yer alması gerektiğine inanıyoruz.

Dekordiyon.com dekoratörleri olarak sizlere örnek koridor tasarımlarıyla nasıl dekorasyon yapacağınız hakkında bilgiler sunmak istiyoruz.

Ferah bir antre sizin olsun!

Ev dekorasyonun hemen hemen tüm alanlarında uyulması gereken genel kural, ferah yani son derece sade dekorasyon fikirlerini uygulamaktır.

Bu noktada yapacağınız ilk şey, evin nasıl ferah bir girişe sahip olmasını sağlayabiliriz sorusunu kendinize sormak olacaktır?

Soruyu yanıtladığınızı varsayarak anlatmaya devam ediyoruz. Evinize gelen kim olursa olsun ilk görünen alan antre olduğu için dekorasyonda yapacağınız hamleler çok önemli.

Örnek verecek olursak, evin giriş alanı eğer ki aydınlık değilse yapacağınız ilk şey ayna kullanmak olacaktır. Bu noktada nostaljik bir ayna kullanmanız evinizi daha aydınlık ve otantik yapabilir.

Giriş dekorasyon örneklerini incelediğimizde duvara asacağınız manzara resimleri, şık bir ayakkabılık ve yerleştireceğiniz LED ışıklar ile harika ve modern bir görünüme sahip bir koridora sahip olabilirsiniz.

Koridorda sade ve canlı bir dekorasyon!

Antreniz güneş ışığı alıyor ve aydınlık problemi yoksa canlı çiçeklerle evinizi misafirlerinize açabilirsiniz. Çiçeklerin ortama katacağı ferahlık hoş bir görüntü oluşturacaktır.

Evin giriş dekorasyonu için sadelik düşünüyorsanız yapmanız gereken şey duvar kâğıdı kullanmak olacaktır.

Hem temizlenebilmesi hem de istenilen zaman değiştirilmesi gibi işlemlerin kolaylıkla yapıldığı duvar kağıtlarını tercih etmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

Duvar kağıdı ile birlikte kullanacağınız ışıklandırmalar farklı bir ortam yaratmanıza yardımcı olabilir.

Giriş dekorasyonunda evinizin sesini dinleyin!

Ev dekorasyonunda evinizin girişi için verilecek tamamen şu uygundur denilecek bir formül yoktur. Çünkü evlerin giriş dekorasyonunda o evde ikamet eden kişilerin ihtiyaç ve zevklerine göre değişebilir.

Öncelikle evin ihtiyaçları belirlenmeli sonra tasarıma geçilmelidir.

Konunun özü, unutmayın her ev size ihtiyacını fısıldar.

Bugün sizler için evin önemli noktalarından biri olan antre ve giriş dekorasyon örnekleri hakkında bilgiler sunduk. Yazımızda belirli bir fikir elde eden okuyucularımız için aşağıda bulunan galeri bölümünü gezmenizi öneriyoruz. İyi dekorasyonlar…

Giriş dekorasyonu örnekleri

Sizler için hazırladığım, giriş ve antre dekorasyonu hakkında fikir verecek örnek dekorasyon fikirleri için resme tıklayın.

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂

Yapılan Yorumlar

1 Trackbacks/Pingbacks

  1. Pingback: 20 Farklı Sürgülü Vestiyer Modelleri ile Evinizi Süsleyin! - Ev Dekorasyon Fikirleri on 30 Ekim 2017

Yazıya 3 yorum yapılmış.

Yeliz 15 Haziran 2015

Selam;
Bizim evin antresi kare şeklinde ve kapının hemen sağında vestiyer var,kapıyı açınca karşı duvarda ise sadece bir tablo var.Bu şekilde bir antreyi nasıl hareketlendirebilirim..
Teşekkürler..

Zeynep 15 Haziran 2015

Yeliz hanım merhaba, kanaatimce yapacağınız antreniz karanlıksa veya yeteri kadar ışık almıyorsa antrenizi hareketlendirmek ve daha aydınlık hale getirebilmek için dekoratif süslemeli bir ayna kullanmanız çok yerinde olacaktır. Özellikle bahsettiğiniz tablonun yerine bu aynayı kullanmanızı tavsiye ederim. Bir de duvar boyanız sade bir renkse antrenizin belirli alanlarını duvar kağıdı kullanarak hareketlendirebilirsiniz. Ya da duvar rengi oynamayıp halınızda canlı ve zıt renkler tercih ederek amacınıza ulaşabilirsiniz. Son olarak, canlı çiçek yerleştirecek bir alan varsa bu da ortama farklı bir hareket katabilir. Tabii ki burada sizin evinizin şartlarını görmeden bir şeyler söylemek zor ancak belirttiğim hususlarda yapacağınız hamlelerle ve sizin zevkinizin birleşimiyle güzel şeyler ortaya çıkaracağınızı ümit ediyorum. Sağlıcakla kalın… 🙂

deniz yildiz 26 Aralık 2015

Antre dekorasyonunda nelere dikkat ediyorsunuz, hanımlar?

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!
İpten Saksı Yapımı

İpten Saksı Yapımı

27 Temmuz 2015