Karşınızda Rüya Ev Dream House

Deniz Temalı Ev Dekorasyonu

Mandaldan Saksı Yapımı

Cam Kavanozdan Lamba Yapımı

Antre ve Giriş Dekorasyonu Örnekleri

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Ev Dekorasyonu 30 Nisan 2015
113.735

Antre ya da giriş, evin sokak kapısından evin diğer odalarına bağlanan ve arada kalan noktaya denir. Yeni ev tasarımlarına baktığımızda genellikle geniş bir koridor ve giriş dekorasyonu ile karşı karşıya kalıyoruz.

Hal böyle olunca da ev dekorasyonu konusunda yapılması gerekenler arasına bir de antre ve giriş dekorasyonu konusunun yer alması gerektiğine inanıyoruz.

Dekordiyon.com dekoratörleri olarak sizlere örnek koridor tasarımlarıyla nasıl dekorasyon yapacağınız hakkında bilgiler sunmak istiyoruz.

Ferah bir antre sizin olsun!

Ev dekorasyonun hemen hemen tüm alanlarında uyulması gereken genel kural, ferah yani son derece sade dekorasyon fikirlerini uygulamaktır.

Bu noktada yapacağınız ilk şey, evin nasıl ferah bir girişe sahip olmasını sağlayabiliriz sorusunu kendinize sormak olacaktır?

Soruyu yanıtladığınızı varsayarak anlatmaya devam ediyoruz. Evinize gelen kim olursa olsun ilk görünen alan antre olduğu için dekorasyonda yapacağınız hamleler çok önemli.

Örnek verecek olursak, evin giriş alanı eğer ki aydınlık değilse yapacağınız ilk şey ayna kullanmak olacaktır. Bu noktada nostaljik bir ayna kullanmanız evinizi daha aydınlık ve otantik yapabilir.

Giriş dekorasyon örneklerini incelediğimizde duvara asacağınız manzara resimleri, şık bir ayakkabılık ve yerleştireceğiniz LED ışıklar ile harika ve modern bir görünüme sahip bir koridora sahip olabilirsiniz.

Koridorda sade ve canlı bir dekorasyon!

Antreniz güneş ışığı alıyor ve aydınlık problemi yoksa canlı çiçeklerle evinizi misafirlerinize açabilirsiniz. Çiçeklerin ortama katacağı ferahlık hoş bir görüntü oluşturacaktır.

Evin giriş dekorasyonu için sadelik düşünüyorsanız yapmanız gereken şey duvar kâğıdı kullanmak olacaktır.

Hem temizlenebilmesi hem de istenilen zaman değiştirilmesi gibi işlemlerin kolaylıkla yapıldığı duvar kağıtlarını tercih etmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

Duvar kağıdı ile birlikte kullanacağınız ışıklandırmalar farklı bir ortam yaratmanıza yardımcı olabilir.

Giriş dekorasyonunda evinizin sesini dinleyin!

Ev dekorasyonunda evinizin girişi için verilecek tamamen şu uygundur denilecek bir formül yoktur. Çünkü evlerin giriş dekorasyonunda o evde ikamet eden kişilerin ihtiyaç ve zevklerine göre değişebilir.

Öncelikle evin ihtiyaçları belirlenmeli sonra tasarıma geçilmelidir.

Konunun özü, unutmayın her ev size ihtiyacını fısıldar.

Bugün sizler için evin önemli noktalarından biri olan antre ve giriş dekorasyon örnekleri hakkında bilgiler sunduk. Yazımızda belirli bir fikir elde eden okuyucularımız için aşağıda bulunan galeri bölümünü gezmenizi öneriyoruz. İyi dekorasyonlar…

Giriş dekorasyonu örnekleri

Sizler için hazırladığım, giriş ve antre dekorasyonu hakkında fikir verecek örnek dekorasyon fikirleri için resme tıklayın.

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz.
Yapılan Yorumlar

Yazıya 3 yorum yapılmış.

Yeliz 15 Haziran 2015

Selam;
Bizim evin antresi kare şeklinde ve kapının hemen sağında vestiyer var,kapıyı açınca karşı duvarda ise sadece bir tablo var.Bu şekilde bir antreyi nasıl hareketlendirebilirim..
Teşekkürler..

Zeynep 15 Haziran 2015

Yeliz hanım merhaba, kanaatimce yapacağınız antreniz karanlıksa veya yeteri kadar ışık almıyorsa antrenizi hareketlendirmek ve daha aydınlık hale getirebilmek için dekoratif süslemeli bir ayna kullanmanız çok yerinde olacaktır. Özellikle bahsettiğiniz tablonun yerine bu aynayı kullanmanızı tavsiye ederim. Bir de duvar boyanız sade bir renkse antrenizin belirli alanlarını duvar kağıdı kullanarak hareketlendirebilirsiniz. Ya da duvar rengi oynamayıp halınızda canlı ve zıt renkler tercih ederek amacınıza ulaşabilirsiniz. Son olarak, canlı çiçek yerleştirecek bir alan varsa bu da ortama farklı bir hareket katabilir. Tabii ki burada sizin evinizin şartlarını görmeden bir şeyler söylemek zor ancak belirttiğim hususlarda yapacağınız hamlelerle ve sizin zevkinizin birleşimiyle güzel şeyler ortaya çıkaracağınızı ümit ediyorum. Sağlıcakla kalın… 🙂

deniz yildiz 26 Aralık 2015

Antre dekorasyonunda nelere dikkat ediyorsunuz, hanımlar?

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!
Dekoratif Alfabe Raflar

Dekoratif Alfabe Raflar

4 Ekim 2015
5.626
2017 Ev Dekorasyon Trendleri

2017 Ev Dekorasyon Trendleri

19 Ocak 2017
1.702
Mutfak için Duvar Saati Modelleri

Mutfak için Duvar Saati Modelleri

19 Haziran 2015
3.370
Karşınızda Rüya Ev Dream House

Karşınızda Rüya Ev Dream House

17 Şubat 2016
4.123
Modern Abajur Modelleri

Modern Abajur Modelleri

27 Haziran 2015
2.939
Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak Odası Dekorasyonu

28 Haziran 2015
2.514
Renkli Sandalye ve Minder Yapımı

Renkli Sandalye ve Minder Yapımı

15 Kasım 2015
4.473
Dekorasyonda Deniz Aksesuarları

Dekorasyonda Deniz Aksesuarları

26 Haziran 2015
2.271
Koltuk Yıkama Nasıl Yapılır?

Koltuk Yıkama Nasıl Yapılır?

16 Ağustos 2017
654
Çocuk Odası Raf Modelleri

Çocuk Odası Raf Modelleri

25 Şubat 2016
4.765