Ankastre Alırken Dikkat Edilmesi Gereken +10 Bilgi


Günümüzde modern ev dekorasyonu içinde sıklıkla kullanılan ankastre ürünler mutfak dekorasyonunu tamamlayıcı nitelikte üretiliyor. Bu nedenle dekorasyonda kendine yer bulan ankastreler ile ilgili sizleri bilgilendirmek istedik. Ankastre alırken dikkat etmeniz gerekenleri sizler için derledik.

Modern bir mimariyle tasarlanmış mutfaklarda ankastre ürünleri kullanmamak son derece yanlıştır. Görselliği ve kullanım performansıyla ankastre ürünler işinizi kolaylaştırırken mutfak dekorasyonunuza da katkılar sunacaktır.

Ocak, fırın, davlumbaz gibi ürünleri doğru seçmek oldukça önemli. Beklentileri karşılayacak performansı alabileceğiniz mutfak dekorasyonu ile tam uyumlu modeller seçmek aşağıdaki listeye mutlaka bir göz atın:

Ankastre alırken: Hangi ankastre setini almalıyım?

Ankastre Alırken Dikkat Edilmesi Gereken +10 Bilgi

1. Ankastre ürünlerde aranılması gereken en önemli özellik ürünlerin kolay temizlenebilmesidir. Davlumbazın yağ filtreleri çıkıp yıkanabilir özellikte olmalıdır. Temizlik zamanı bu kritik özellik mutfak hijyeni açısından işinizi kolaylaştıracaktır.

2. Davlumbazın aşırı ısınma sonucunda dış yüzeyinin ele zarar verecek kadar ısınıp ısınmadığı bilinmelidir. Aksi takdirde evde çeşitli kazalar atlatmanız olasıdır.

3. Motor gücü yetersiz davlumbazların kokuyu dışarıya atması gecikeceğinden dolayı davlumbazların emiş gücünün oldukça yüksek olması gerekir.

4. Enerji tasarrufu yapabilmeniz için otomatik kapanma özelliği olan ankastre ürünleri tercih etmek önemlidir. Davlumbazı açık unutma ihtimaline karşın otomatik kapanma özelliği bulunmalıdır. Ankastrenin güvenli bir şekilde kapanması belirli tehlikelerin önüne geçmesi bakımından önemlidir.

5. Satın alacağınız ocağın düğmelerinin ön taraf değil de yan tarafta olmasına dikkat edin. Zira ön tarafta bulunan düğmeler zaman zaman elinize takılabilir. Rahat iş yapmanıza engel olacaktır.

6. Ocaklarının genellikle dış yüzeyi leke ve buhar tutar. Hijyen açısından alacağınız ocakların leke ve buhar tutmaması işinizi kolaylaştıracaktır.

7. Ankastre alırken dikkat edeceğiniz en önemli noktalardan biri de ocaktır. Ocağı çok sık kullanacağınız işin kullanım rahatlığının çok iyi olması gerekir. İki ocak gözlerinin birbirine yakın olmaması gerekir. Yakın olmayan ankastre ocaklarda tencereler çok daha rahat yan yana sığacaktır.

8. Ocakların emniyet kilidinin olması gerekir. Ocağın dalgınlıkla açık unutulması halinde sistemin kendini otomatik olarak kapatması ve gazı kesmesi olası yangın ihtimaline karşı önemli bir önlemdir.

9. Ankastre ocağın elektrikli ve doğal gazlı olması olası doğal gaz kesintilerinde hayat kurtaracak bir özelliktir. Doğal gaz kesildiğinde elektrikle ocağı çalıştırmaya devam edebilirsiniz.

10. Ankastre ürünlerden fırın seçimi yaparken normal fırın ile mikro dalga fırının birlikte olması mutfak dekorasyonu içinde yer tasarrufu yapmanızı sağlayacaktır. Dar mutfak alanına sahipseniz mutlaka bu tarz doğru tercihler yapmanız gerekir.

Sizlere fikir vermek için aşağıdaki yazılarımızı da okumanızı öneriyorum:

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 0 | Puan Ortalaması: 0]

] }
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x