perde siparişi


Ankastre Alırken Dikkat Edilmesi Gereken +10 Bilgi

Günümüzde modern ev dekorasyonu içinde sıklıkla kullanılan ankastre ürünler mutfak dekorasyonunu tamamlayıcı nitelikte üretiliyor. Bu nedenle mutfak dekorasyonu içinde kendisine yer bulan ankastre alırken dikkat etmeniz gerekenleri sizler için derledik.Modern bir mimariyle tasarlanmış mutfaklarda ankastre ürünleri kullanmamak son derece yanlıştır. Hem görselliği hem de kullanım performansıyla ankastre ürünler işinizi kolaylaştırırken mutfak dekorasyonunuza da katkılar sunacaktır.

Ocak, fırın, davlumbaz gibi ürünleri doğru seçmek oldukça önemli. Beklentileri karşılayacak performansı alabileceğiniz mutfak dekorasyonu ile tam uyumlu modeller seçmek aşağıdaki listeye mutlaka bir göz atın:

Ankastre alırken: Hangi ankastre setini almalıyım?

Ankastre almadan önce dikkat

1. Ankastre ürünlerde aranılması gereken en önemli özellik ürünlerin kolay temizlenebilmesidir. Özellikle davlumbazların yağ filtreleri çıkarılıp yıkanabilir özellikte olmalıdır. Temizlik zamanı bu kritik özellik mutfak hijyeni açısından işinizi kolaylaştıracaktır.

MUTLAKA OKUYUN:  Aydınlatma için Dekoratif Fikirler Veren +5 Madde

2. Davlumbazların aşırı ısınma sonucunda dış yüzeyinin ele zarar verecek kadar ısınıp ısınmadığı bilinmelidir. Aksi takdirde evde çeşitli kazalar atlatmanız olasıdır.3. Motor gücü yetersiz davlumbazların kokuyu dışarıya atması gecikeceğinden dolayı davlumbazların emiş gücünün oldukça yüksek olması gerekir.

4. Enerji tasarrufu yapabilmeniz için otomatik kapanma özelliği olan ankastre ürünleri tercih etmek önemlidir. Siz ya da mutfağı kullanan diğer aile bireylerinin davlumbazı açık unutma ihtimaline karşın otomatik kapanma özelliği sayesinde güvenle ankastrenin kapanması belirli tehlikelerin önüne geçmesi bakımından önemlidir.

5. Satın alacağınız ocağın düğmelerinin ön taraf değil de yan tarafta olmasına dikkat edin. Zira ön tarafta bulunan düğmeler zaman zaman elinize takılacak, rahat iş yapmanıza engel olacaktır.

MUTLAKA OKUYUN:  Arnica Tost Makineleri ve Fritöz Modelleri

6. Ocaklarının genellikle dış yüzeyi leke ve buhar tutar. Hijyen açısından alacağınız ocakların leke ve buhar tutmaması işinizi kolaylaştıracaktır.

7. Ankastre alırken dikkat edeceğiniz en önemli noktalardan biri de ocaktır. Ocağı çok sık kullanacağınız işin kullanım rahatlığının çok iyi olması gerekir. Özellikle iki ocak gözlerinin birbirine yakın olmaması gerekir. Yakın olmayan ankastre ocaklarda tencereler çok daha rahat yan yana sığacaktır.8. Ocakların emniyet kilidinin olması gerekir. Ocağın dalgınlıkla açık unutulması halinde sistemin kendini otomatik olarak kapatması ve gazı kesmesi olası yangın ihtimaline karşı önemli bir önlemdir.

9. Ocakların hem gaz özellikli hem de elektrikli olması olası doğal gaz kesintilerinde hayatınızı kurtaracak bir özelliktir. Doğal gaz kesildiğinde elektrikle ocağı çalıştırmaya devam edebilirsiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  Elektrikli Şömine Modelleri: Dimplex Şömineler

10. Ankastre ürünlerden fırın seçimi yaparken normal fırın ile mikro dalga fırının birlikte olması mutfak dekorasyonu içinde yer tasarrufu yapmanızı sağlayacaktır. Dar mutfak alanına sahipseniz mutlaka bu tarz doğru tercihler yapmanız gerekir.

Sizlere fikir vermek için aşağıdaki yazılarımızı da okumanızı öneriyorum:Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x