En İyi Amerikan Mutfak Masası Modelleri 2023

Amerikan mutfak masası ile evinizdeki yemek deneyimini yeniden tanımlayın. Fonksiyonellik ve estetiği bir araya getiren en iyi mutfak masası fikirleri burada!

Amerikan mutfak masası, oturma odası ve mutfağın birlikte olduğu mekanlarda son derece kullanışlı olmaktadır. Şıklık ve ahenkle birlikte estetik görünüm sağlayan Amerikan mutfak masa modelleri, oldukça kullanışlı ve pratik ürünlerdir. Amerikan mutfak masaları oldukça çeşitlidir.

İhtiyacınıza yönelik dolaplı ya da çekmeceli Amerikan masası modellerini istediğiniz ölçülerde de piyasada kolaylıkla bulabilirsiniz. Ayrıca renk seçenekleri ile mutfağınıza ve salonunuza uyum sağlayabilecek modelleri de bulmanız oldukça kolaydır. Spor ve aynı zamanda hem rahat hem de modern bir mutfak dekorasyonu düşünüyorsanız Amerikan mutfak masası doğru bir tercih olabilir.

IKEA Amerikan Mutfak Masası

En İyi Amerikan Mutfak Masası Modelleri 2023
IKEA Amerikan mutfak masası

Ikea Amerikan mutfak masası modelleri, İkea mağazalarında kolaylıkla bulabileceğiniz geniş yelpazeli ürünlerdir. Özellikle küçük evlerde, salon ve mutfağın bir olduğu mekanlarda ya da dekorasyonda spor tarzı ve rahatlığı bir arada isteyenler için oldukça kullanışlı ve bir o kadar da estetik modellerdir.

Amerikan mutfak masa modelleri, İkea’da oldukça fazladır. Ölçü, renk, tasarım olarak mutfağınıza uygun tercih yapabilirsiniz. Eğer mutfağınızda çok fazla döküntü varsa ve mutfağınızın derli toplu olmasını istiyorsanız çekmeceli ve dolaplı Amerikan tipi masaları tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda dilerseniz sandalyeleriyle birlikte oldukça şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Amerikan mutfak hakkında geniş bilgi edinebileceğiniz bir içerik!

IKEA Amerikan Mutfak Bar Masası

En İyi Amerikan Mutfak Masası Modelleri 2023
IKEA Amerikan mutfak bar masası

Ikea mutfak bar masası mutfak dekorasyonunda daha çok rahatlığın yanı sıra yer kaplamayan modeller isteyen kullanıcıların beklentilerini en üst seviyede karşılamaktadır. Oldukça sadece ve düz modeller olan basa masa modelleri, sadeliğinin yanı sıra bir o kadar da şık durmaktadır. Sade ve doğal olan bar masa modelleri, sadelikleri sayesinde tüm dekorasyon tarzlarına kolaylıkla uyum sağlayabilir.

Ev yapı ve dekorasyon alanında geniş ürün yelpazesine sahip olan İkea mağazalarında binlerce ürün içinden onlarca bar masası modelleri bulabilirsiniz. Birinci sınıf malzemeden üretilen modeller, şıklığının ve ergonomik yapısının yanı sıra uzun ömürlü kullanım imkanı sunmaktadır.

Amerikan Dolaplı Mutfak Masası

En İyi Amerikan Mutfak Masası Modelleri 2023
Amerikan dolaplı mutfak masası

Amerikan dolaplı mutfak masası modelleri özellikle küçük ve dağınık olan mutfaklar için son derce fonksiyonel ürünlerdir. Masanın altında ya da yan tarafında konumlandırılmış olan dolaplar, mutfağınızın tüm dağınıklığını toplayabilecek ve mutfağınızda düzeni sağlayacak ayrıntılardır.

Küçük mutfaklarda dolaplı masa modellerinin sağladığı avantajlar oldukça fazladır. Dolaplara mutfak eşyalarınızı koyabileceğiniz gibi misafirleriniz için özel olan tüm takımlarınızı da bu dolaplara yerleştirebilirsiniz. Bu sayede misafirleriniz geldiğinde size rahatlık sunar. Hem işlevselliği hem tasarımı ile dolaplı mutfak masaları ile mutfağınızda harikalar yaratabilirsiniz.

Amerikan Mutfak Yemek Masası

En İyi Amerikan Mutfak Masası Modelleri 2023
Amerikan mutfak yemek masası

Modern mutfak dekorasyonları için masa ve sandalyeler oldukça uygun ve şık tasarımlardır. Piyasada mutfağınız için en uygun renk tonlarında yemek masası bulmanız mümkündür. Yemek masası modelleri, farklı çeşit ve modellerde üretilmektedir. Dolaplı, çekmeceli ya da bar masası şeklinde birçok modeli mutfağınızın özelliklerine ve dekorasyonuna göre tercih edebilirsiniz.

Mutfak Masası Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar

Mutfak masası seçimi hayli zor olmaktadır. Salona masa seçimi kolaylıkla yapılırken mutfağa masa seçimi daha zor yapılmaktadır. Büyük mutfaklarda masa seçimi bir nebze daha kolay olsa da genel olarak mutfak masası seçmek zor ve ince detay isteyen bir iştir. Sizlere mutfak masası seçimi konusunda fikir verecek önemli denebilecek püf noktalarını bulabilirsiniz.

Mutfak genişliği

En İyi Amerikan Mutfak Masası Modelleri 2023
Mutfak masası genişliği

Mutfak masası seçimi yapılırken özellikle mutfağın genişliği önemsenmelidir. Mutfağın genişliğine göre masa seçmek en doğru olanıdır. Eğer ki küçük bir mutfağınız varsa o halde ona göre küçük ve kullanışlı bir masa seçmelisiniz. Ancak mutfak genişliğiniz büyükse masa seçiminde daha rahat davranabilirsiniz.

Mutfak genel dekorasyonu

En İyi Amerikan Mutfak Masası Modelleri 2023
Mutfak dekorasyonuna uyum sağlayan masalar

Mutfak masası seçerken elbette ki dekorasyon da önemsenmelidir. Mutfak dekorasyonuna aykırı olmayacak parçalar seçilmesi de en doğru olanıdır. Mutfak dekorasyonunuzun tarzına ve renklerine uygun olan masa seçimi yapabilirsiniz.

Yuvarlak masa avantajlı

En İyi Amerikan Mutfak Masası Modelleri 2023
Yuvarlak mutfak masası ile dekorasyon

Mutfağınız küçükse yerden tasarruf etmek adına küçük kare masa tercih edilmelidir. Ancak geniş bir mutfağınız varsa daha fazla kişinin oturabilmesi için yuvarlak masa tercih yapılabilir. Yuvarlak masa daha çok kişinin masada yer almasını sağlayacaktır. Ancak alan olarak kare masalara göre daha çok yer kaplamaktadır. Bunun için de küçük mutfaklarda yuvarlak masa tercih edilmemelidir.

Katlanabilir masa

En İyi Amerikan Mutfak Masası Modelleri 2023
Mutfak masası seçimi katlanır mutfak masası

Katlanabilen masa ise yer açısından avantajlı olmaktadır. Yer açısından avantajlı olan bu masalar özellikle küçük mutfaklarda ideal olmaktadır. Hem masa ihtiyacı karşılanacaktır. Hem de daha az alan kaplanmış olacaktır.

Büyük mutfaklara dikdörtgen masa

En İyi Amerikan Mutfak Masası Modelleri 2023
Büyük mutfaklara dikdörtgen mutfak masaları

Eğer ki mutfakta vakit geçirmeyi ve iş yapmayı seviyorsanız tercih edebileceğiniz bir masa türü de dikdörtgen masalardır. Dikdörtgen masalarda mutfağınızda çok fazla alan kaplayacaktır. Ancak yemek yaparken sizi işinizi daha kolay yapmanızı sağlayacaktır. Küçük mutfaklardaysa dikdörtgen masa tercih edilmesinin imkânı bulunmamaktadır.

Kaliteli mutfak masası seçimi

En İyi Amerikan Mutfak Masası Modelleri 2023
Kaliteli mutfak masası seçimi

Masa seçiminde dikkat etmeniz gereken bir başka önemli konuysa şüphesiz ki kalitelidir. Kaliteli ürünler tercih etmeniz ile daha uzun süre masanızı kullanmış olacaksınız. Kalitesiz ürün tercih etmeniz sonrasında masanızın kullanım süresi azalacaktır.

Mutfak masası temizliği

En İyi Amerikan Mutfak Masası Modelleri 2023
Kolay mutfak masası temizlik

Masa seçimi yaparken kolay temizlenebilen bir masa olmasına da özen göstermelisiniz. Seçtiğiniz masa malzeme açısından kolay temizlenebilen kaygan bir malzemeden yapılmış olması gerekmektedir. Bu sayede daha kolay temizlenecek ve sizin de işiniz kolaylaşacaktır. Daha fazla fikir için Pinterest sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın