Çocuk Odasını Düzene Sokacak IKEA Saklama Çözümleri

İstanbul Temalı Dekoratif 7 Ürün

Tercih Edilen En Güzel 21 Yatak Odası Renkleri

Yumurta Oyma ve Yumurta Süsleme Sanatı

Amerikan Kapı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Ayrıntı

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Ev Dekorasyonu 4 Aralık 2015

Dekorasyonun bir bütün olduğunu hemen hemen tüm yazılarımda belirtiyorum. A’dan Z’ye tüm dekorda tüm ayrıntılara dikkat edilmesi gerekiyor.

Bu noktada amerikan kapı ile ilgili aklınıza takılanları bulabileceğiniz Amerikan kapı seçerken dikkat etmeniz gereken 5 ayrıntı ile karşınızdayım.

Kapı Modelleri

Kapı Modelleri

Evinizi yeniliyor ya da yeni bir ev yaptırıyorsanız kapı seçimi zor ya da kafanızı karıştırıyor nitelikte olabilir. Ev dekorasyonu içerisinde Amerikan kapılar en çok tercih edilen yapı malzemeleri içerisinde.

Biraz araştırıldığında kapı üretimi yapan firmaların ne kadar çok olduğunu görmeniz mümkün. Bu nedenle ortaya çıkan Amerikan kapı modelleri farklı farklı olabilmektedir.

Tabii ki tüm Amerikan kapı modelleri aynı kalitede dolayısıyla aynı fiyatta olmuyor. Peki, yapılması gereken ne? En uygun fiyata fiyat/performans oranı en yüksek ürünü seçmek.

Takdir edersiniz ki ev dekorasyonunda kapı değişimi kolay kolay yapılmayan evin demirbaş ürünlerinden. Dolayısıyla yapılacak kapı seçimi gerçekten evin ihtiyaçlarını karşılar nitelikte olmalıdır.

Sizlere Amerikan kapıları daha yakından tanıtmak için mini bir galeri hazırladık. Bir de Amerikan kapı seçerken nelere dikkat etmeniz gerekiyor, sizin için araştırdık:

American Panel Doors

American Panel Doors

Amerikan kapı seçerken nelere dikkat edilmeli?

1. Kapı için kullanılan malzeme

İyi bir kapı modeli tercih etmek istiyorsanız Amerikan kapı üretiminde kullanılan ağacın malzemesini mutlaka bilmelisiniz. Amerikan kapı üretiminde kullanılan ağacın kalınlığı ya da genişliği önemli bir kriterdir.

Amerikan kapılarda kullanılan uygun ölçülerle kapı daha dayanıklı olur. Amerikan kapıları belirlemeden önce kullanılan malzemenin kalitesini mutlaka incelemelisiniz.

2. Seri üretimdeki ürünlerden uzak durun!

Piyasada firmalar tarafından çokça satılan çok uygun fiyatlı ürünlerden mutlaka uzak durun. Bu Amerikan kapılar seri üretilen mallardır. Yeterli bütçeniz varsa ve evinize yaptıracağınız ürünün kalitesinden şüphe etmek istemiyorsanız, böyle fazla uygun seri üretim Amerikan kapı modellerinden uzak durun.

American Panel Doors

American Panel Doors

3. Amerikan kapı için bilinir marka tercih edin!

Piyasada yerini belirlemiş, işçiliği yeterli ve ürettiği ürünlerin satış sonrasında da arkasında duran firmaları tercih ederseniz özel üretim noktasında evinize doğru Amerikan kapı modelini yaptırabilirsiniz.

Özel üretilen Amerikan kapıların verimlilikleri yüksektir. Üretim aşamasında istediğiniz malzemeyi seçme olanağınız vardır. Kaliteli ham madde tercihinde bulunarak istediğiniz ölçülerde Amerikan kapıları belirleyebilirsiniz.

Özel üretim ve seri üretim Amerikan kapıların farkı: 

– Seri üretim ya da standart üretimde üretim maliyetleri düşürülmek istendiği için işçilik ve malzeme kalitesi özel üretime göre farklı olacaktır.

– Özel üretimde istediğiniz ham madde kullanılabilirken seri üretimde böyle bir şansınız yoktur.

– Seri üretilen Amerikan kapıların iskelet yapısı oldukça zayıftır, ancak tüketici bunu fark etmeyebilir.

– Seri üretim Amerikan kapılar aksesuar açısından da kalitesizdir.

* Amerikan kapı satın alırken tüm bu detaylar tamamen karşınıza çıkmayabilir ya da fark edemeyebilirsiniz fakat kullandıkça ortaya çıkacaktır.

Amerikan Kapılar

Amerikan Kapılar

4. Amerikan kapılarda boya kalitesi

Üretilen Amerikan kapılarda kullanılan boya kalitesine de dikkat edilmeli. Renk seçimi ev dekorasyonu için uygun tonlarda seçilmeli. Kapı için kullanılacak boyanın kalitesi, zamanla soyulma ya da dökülmelerin önüne geçecektir.

5. Kapılarda kullanılan aksesuarlar

En son dikkat etmeniz gereken şey, Amerikan kapılarda kullanılan menteşe, kapı kolu, cam ve kilit gibi aksesuarların iyi kalitede olmasıdır. Özellikle zaman içerisinde kullana kullana çabuk yıpranacak ürünlerden uzak durmak gerekir. Yaşanması muhtemel sorunların önüne kalitesini ispatlamış kapı aksesuarları tercih ederek geçebilirsiniz.

Sizlere Amerikan kapı modelleri seçerken nelere dikkat edeceğiniz hakkında madde madde bilgiler sunduk. Sizlere alternatif  fikir olması bakımından küçük bir galeri hazırladık.

Amerikan kapılar ve örnek modelleri

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂

Yapılan Yorumlar

1 Trackbacks/Pingbacks

  1. Pingback: İncelemeniz Gereken En İyi Kapı Kolu Markaları - Ev Dekorasyon Fikirleri on 10 Kasım 2017

Yazıya 2 yorum yapılmış.

Pelin 13 Şubat 2016

Güzel bilgiler.

Alperen Dernek 13 Şubat 2016

Teşekkürler Pelin hanım. Sitemize hoş geldiniz. Keyifli dekorasyonlar dilerim…

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!
Anne Yanı Beşikler

Anne Yanı Beşikler

2 Eylül 2015