Alüminyum Yan Sehpa Yapımı Nasıl Olur?


Alüminyum yan sehpa yapımı için daha önce hiç fikir aldınız mı? Dekorasyonun artık hayal dünyamızı zorladığını ve hemen her şeyden bir dekoratif ürün ortaya çıkarılabileceği bir dönemden geçiyoruz. Hal böyle olunca sizler için kullanışlı ve dekoratif bir özelliğe sahip alüminyum yan sehpa yapımı hakkında bilgiler sunacağız. Yan sehpanın yapımı oldukça basit ve masrafsız diyebiliriz. Hem çok az zamanınızı alacak hem de son derece dikkat çekici bir ürün tasarımı sizleri bekliyor. Hemen alüminyum yan sehpa yapım detaylarına bir göz atalım.


Alüminyum Yan Sehpa Yapımı

Evet, doğru duydunuz. Alüminyumdan sizlere yan sehpanın nasıl yapıldığını anlatacağız. Yapım aşamasından önce gerekli malzemeler hakkında bilgi verelim. Yan sehpa yapımında kullanacağımız malzemeler: alüminyum levha, astar(sprey tercih edebilirsiniz), sprey boya, jüt ip, yuvarlak daire şeklinde ahşap parça ve cila.


Yan Sehpa Nasıl Yapılır?

Yapı malzemeleri satan dükkânlardan bulabileceğiniz alüminyum levhadan kolaylıkla yan sehpa yapabilirsiniz. Üstelik hem çok şık hem de çok kullanışlı bir ürün.

Alüminyum Yan Sehpa Yapımı Nasıl Olur?
1.adım

Alüminyum levhanızın primer sprey astar ile boyanması işlemi. Astar ile duruma göre 1 veya 2 kat astar atabilirsiniz. Astar kuruyuncaya kadar bekleyin.


Alüminyum Yan Sehpa Yapımı Nasıl Olur?
2.adım

Astarın kuruduğundan emin olduktan sonra istediğiniz ton ve renkte boya kullanabilirsiniz. Mesela, gümüş renk kullanabileceğiniz gibi evinizin dekorasyon renklerine uygun renkler de kullanabilirsiniz, zevkinize kalmış. Renge karar verdikten sonra astar ile boyadığınız alüminyum levhayı boyayın. Daha sonra ikinci katı uygulayarak boyanın kurumasını bekleyin. Boyanın üzerine vernik atmanıza gerek yok. Makrome duvar süsü yapımı için bağlantıya tıklayın!

Alüminyum Yan Sehpa Yapımı Nasıl Olur?
3.adım

Boyanız kuruyunca alüminyum levhayı silindir şekli alacak şekle getirin. Alüminyumdan sehpa yapım aşamasında üçüncü adımı da tamamladık.


Alüminyum Yan Sehpa Yapımı Nasıl Olur?
4.adım

Silindir şekline getirdiğiniz levhanın başlangıç ve bitiş bölümlerini iple birleştirin, yani sıkıca bağlayın. Bunu yapmak size zor gelebilir o yüzden bir arkadaşınızdan destek alın.

Alüminyum Yan Sehpa Yapımı Nasıl Olur?
5.adım

Birleştirdiğiniz silindirin artan ip kısımlarını güzelce kesin, görünmesin.


Alüminyum Yan Sehpa Yapımı Nasıl Olur?
6.adım

İpin rengi farklı görünmesin diye ipe de boya sürün.

Marangozdan yardım alın ve silindir levhanın üzerine yerleştirilecek yuvarlak ahşap plakayı kestirin. Burada dikkat edeceğiniz nokta levhanın boyutlarına göre kestirmeniz olacaktır. Kestireceğiniz ahşap plakayı farklı bir renge boyayabileceğiniz gibi doğal rengiyle de kullanabilirsiniz. Alüminyum yan sehpa bitmek üzere, heyecan dorukta.


Alüminyum Yan Sehpa Yapımı Nasıl Olur?
Alüminyum yan sehpa

Son Adım: Kestirilen ahşap plakayı alüminyum levhaya sabitlemek için. Levhayı ve plakayı ters çevirin, sehpanın alt kısmını üzerine yerleştirip kurşun kalemle çizin. Hazır alüminyum sehpa satın almak için tıklayın!

Çizilen kısma güzelce marangozda çizik attırın ve oluşan kısmın içerisine silikon sıkarak levhayı bu alana oturtun. Artık sehpanız kullanıma hazır. Bu yazımızda sizler için alüminyum yan sehpa yapımı hakkında bilgiler verdik.

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 1 | Puan Ortalaması: 5]
Abone ol
Bildir

4 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
4
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x