Akrilik Mutfak Dolapları için İlham Alacağınız +15 Mutfak Tasarımı

6
34589

Son birkaç yıldır hanımların sıklıkla tercih ettiği mobilya dekorasyon firmalarının özellikle kullandığı malzeme olan akrilik, ahşaba şıklık ve güzellik katan harika bir malzeme. Akrilik mutfak dolabı kullananlar genel olarak bu dolap malzeme türünden memnun olsalar da aklınıza takılanları bulabileceğiniz detayları bulabileceğiniz bu içerikte akrilik mutfak dolapları ile dekore edilmiş şahane mutfak örnekleri ve daha fazlasını bulabileceksiniz.

Akrilik mutfak dolabı aslında akrilik dolap kapakları ile hazırlanıyor. Ham olarak üretilmiş MDF ile folyonun birleşiminden yapılan akrilik dolap kapakları ile harika mutfaklar tasarlanıyor.

blank
Akrilik mutfak dolapları kullanışlı mı?

Akrilik mutfak dolapları kullanışlı mı?

Mutfağını akrilik malzeme ile donatmak isteyenler için en büyük soru işareti akrilik mutfak dolapları kullanışlı mı sorusudur.

Akrilik, dünyada en çok kullanılan mutfak dolabı modelidir. Uzun yıllar kullanılabilmesi ve çizilmeye karşı dayanıklı olmasıyla hanımların tercih sebebidir.

Akrilik malzeme kolay temizlenebilirliği ve hijyenik olması ile de hanımların işini kolaylaştırmaktadır. Fiyat olarak diğer malzemelere göre biraz daha yüksek olsa da uzun vadeli düşünüldüğünde avantajlı bir modeldir.

Akrilik mutfak dolabı kullananlar bu mutfak dolabının renklerini de çok beğendiklerini söylememiz gerekiyor. Akrilik mutfak dolapları renkleri ile çok farklı mutfaklar tasarlayabilirsiniz.

Akrilik dolap kapakları fiyatları ile de fiyat/performans oranı ile oldukça kullanışlıdır. Akrilik malzemenin kalitesine göre metrekare fiyatları değişmektedir.

Akrilik malzeme ile yapılmış mutfak dolaplarının artılarını maddeler halinde sıralayacak olursak:

  • Çok kaliteli bir yapısı vardır.
  • Temizlemesi oldukça kolaydır.
  • Asla çizilmez.
  • Suya karşı da çok dayanıklıdır.
  • Parlak ve mat olarak hazırlanabilmektedir.
  • Parlak olan model oldukça şıktır ve ayna gibi parlamaktadır.

Akrilik mutfak dolapları renkleri ve farklı modeller

1Parlak akrilik mutfak modeli

blank

 

Beyaz akrilik mutfaklar hanımların en çok beğendiği tasarımlar arasında neredeyse birincidir. Birçok evde görmeye alıştığımız bu sade rengin kullanımı da oldukça pratiktir.

2Parlak malzeme ile akrilik dolap

blank

Akrilik mutfakların belki en çok sevilen yönü parlak olmasıdır. Bu parlaklık ortama şık bir zenginlik kattığı için beyaz ile bu parlaklık en üst seviyeye çıkmaktadır.

3Beyaz renk akrilik mutfak kapakları

blank

 

Beyaz akrilik malzeme ile uyumlu ikinci bir renk düşünebilirsiniz. Karışık bir görünüm oluştursa da alt kısmı beyaz üst dolap kapaklarını farklı bir renk ile tasarlayabilirsiniz.

4Bej rengi akrilik mutfak dolabı

blank

Bej rengi akrilik mutfak dolapları da tıpkı beyaz gibi oldukça güzel bir görünüme sahip. Özellikle titiz hanımların kir göstermeyen bu tarz bir akrilik mutfak dolabı renklerini tercih ettiklerini görmekteyiz.

5Ahşap renkli akrilik mutfak dolapları

blank

Ahşabın doğal görüntüsü her zaman insanları etkilemiştir. İşte sizlere beyaz ile mükemmel bir uyum sağlamış bir başka akrilik mutfak tasarımı.

6Mor ve beyaz mutfak dolapları

blank

 

Mürdüm mutfak dolabı kullananlar böyle mutfakları olduğu için ne kadar şükretseler azdır. Çünkü hanımların büyük bir kısmı bu tarz bir mutfak dolabına hayranlık duyuyor.

7Beyaz akrilik mutfaklar

blank

Beyazın muhteşem güzelliği… Mutfak dekorasyonu için en ideal renk olan beyaz akrilik mutfaklar ile ortamı hareketlendirecek hemen hemen tüm renkleri kullanabilirsiniz.

Mürdüm rengi mutfak ara taşı seçimi içeriğinde anlattığım gibi beyaz renk mutfak dekoru için kullanabileceğiniz harika bir renk ve taş seçimi diyebilirim.

8Akrilik beyaz sade mutfak dolapları

blank

Akrilik mutfak dolapları renk kartelası incelendiğinde beyazın en temel ve en çok kullanılan akrilik dolap rengi olduğunu söyleyebiliriz.

9Siyah ve beyaz uyumlu akrilik mutfaklar

blank

Siyah-beyaz tasarlanmış mutfaklar için akrilik dolap kapaklarını çok beğeneceksiniz.

10Mürdüm mutfak dolabı kullananlar için tavsiye

blank

Akrilik dolap kapakları renkleri içerisinde mürdüm rengin yeri ayrıdır. Oldukça gösterişli bir dolap rengi olarak hem dikkat çekici hem de oldukça kullanışlı bir renk.

11Beyaz ve ahşap renkli mutfak dolapları

blank

Mutfak dekorasyonu içerisinde beyaz ve ahşap rengin uyumu tartışılmaz. Seçeceğiniz ahşap rengi ile beyaz dolap kapaklarını çok uyumlu bir şekilde kombinleyebilirsiniz.

12Beyaz ve kahverengi mutfak dolapları

blank

Doğal ahşap renk dolap kapakları ile tasarlanmış bir mutfakta beyazın olmazsa olmaz bir renk olduğunu belirtmek gerekiyor.

13Beyaz akrilik mutfaklar için örnek model

blank

Köşe alanı değerlendirilmiş beyaz renk dolap kapakları tercih edilmiş harika bir akrilik mutfak dekoru daha.

Fazlasıyla sade olan mutfakları silinebilir mutfak duvar kağıtları ile hareketlendirebilirsiniz.

14Kırmızı renk akrilik mutfak dolapları

blank

Kırmızı renk akrilik dolap kapağı olur mu demeyin işte karşınızda kırmızı ile beyazın muhteşem bir uyum yakaladığı mutfak tasarımı.

15Krem rengi akrilik mutfak dolabı

blank

Krem rengi ya da açık kapiçino rengi olarak söylenen mutfak dolap kapak rengini de kullanabileceğinizi görseli inceleyerek görebilirsiniz. Daha fazla model için akrilik mutfak dolabı bağlantısına tıklayarak Pinterest’ten farklı modelleri inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here