perde siparişi


Akıllı Ev Sistemleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İnsan hayatının kolaylaştırıldığı teknolojik ürünlerin her geçen gün çıtayı biraz daha yükselttiğini biliyoruz. Akıllı ev sistemleri teknolojik hayatın bize sunduğu nimetlerden biridir. Bu yazımızda bu sistemi enine boyuna incelemeye çalışacağızAkıllı Ev Sistemleri Nedir?

Akıllı ev sistemleri, hırsızlığa karşı aktif caydırıcı olması ve enerji tasarrufu düşüncesiyle evin sensörler ve kameralar vasıtasıyla donatılması ve bunların bir düzenle kontrol edilebilmesi esasına dayanır.

Akıllı ev ne işe yarar

Akıllı ev sistemlerinin en büyük özelliği çeşitli komutların üst üste ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi sebebiyle enerji tasarrufu ve güvenliği üst düzeyde sağlayabilmesidir.

İlginizi Çekebilir: Akıllı ev aletleri için daha öne kaleme aldığım yazımı okuyabilirsiniz.

Akıllı Ev Özellikleri

Akıllı ev sistemleri de kendi içinde farklılıklar göstermektedir. Kontrol edilebilir evlerde, çeşitli kumandalar yardımıyla evdeki birçok özelliğin kontrol edilebilmesi söz konusudur.MUTLAKA OKUYUN:  Elektrikli Şömine Modelleri: Dimplex Şömineler

Bu tip evlerde perdeler, ışıklar ve diğer cihazlar uzaktan kumanda ya da telefonla kontrol edilebildiği gibi odaya girince ışıkların yanması ya da perdelerin kapanması gibi özellikler sesli olarak veya el çırpması ile de kontrol edilebilir.

Akıllı ev otomasyonu

Programlanabilir evler kontrol edilebilir evlerden daha gelişmiştir. Bu evlerde tüm sistem ve cihazlar zamana göre programlanabildiği gibi çevredeki sensörler yardımıyla bilgi alıp tepki verebilir.

Bu tür evlerde, aydınlatma sistemi programlanabilir, ayrıca bu tür evler sensörler yardımıyla havanın karardığını anlar ve ışıkları yakar, yağmur yağarken sulama sistemini çalıştırmaz.

Bu evler programlama ile evde yaşayan insanların daha önceden girdiği eylem zincirine tepki verebilen evlerdir.

Akıllı Ev Fiyatları

Akıllı ev fiyatları sadece oluşturulan sistemin teknolojik özellikleri ile ölçülmemektedir. Evin bulunduğu bölge ve evin diğer özellikleri de evin fiyatını belirleyen niteliklerindendir.MUTLAKA OKUYUN:  Ahşap Avize Modelleri için +10 Rustik Tasarım

Akıllı evin kontrol edilebilir ve programlanabilir olması da fiyatı etkilemektedir. Evin bulunduğu bölgenin normal ev fiyatlarıyla akıllı ev sistemlerinin fiyatlarını değerlendirip bir fiyat belirlemek daha doğru olacaktır.

Akıllı ev sistemi

İlginizi Çekebilir: Dar yaşam alanını geniş göstermenin 5 püf noktası için tıklayın!

Akıllı Ev Otomasyonu Kullanan Evler

İster akıllı ev otomasyonu kullanan bir ev satın alın isterse mevcut evinizi akıllı ev sistemleri olan bir otomasyon sistemi ile donatın, her iki durumda da ihtiyaçlarınızı karşılayacak niteliklere sahip bir sonuca sahip olmalısınız.

Aksi halde konfor, para, zaman kazanacak yerde bunları kaybetmek de mümkündür.Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x