Yeni Evlenecek Çiftler için Mobilya Seçimi Dersleri

Kolay Ahşap Yüzey Temizliği Nasıl Yapılır?

Çamaşır Makinesi Kireci Nasıl Temizlenir?

Antre Dekorasyonu Fikirleri

Ahşap Makaradan Sehpa ve Kitaplık Yapımı

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Kendin Yap 1 Ekim 2015

Çevremizde gördüğümüz ve dekorasyon fikri olarak değerlendirebileceğimiz ahşap makaralarla karşınızdayım. Bugün sizlere ahşap makaradan sehpa ve kitaplık yapımı hakkında bilgiler vereceğim.

Bu büyük ahşap makaralar internette satılmakla birlikte, Türk telekom ve kablo işleriyle uğraşan işletmelerin çalışanlarından da temin edebileceğiniz bir malzeme.

Ahşap makaradan sehpa yapımı için güzel bir boya ve isteklerinize göre birkaç tahta malzeme iş görebilir. Yine kitaplık yaparken de aynı malzemeler gerekebilir.

1. Ahşap makaradan sehpa

makaradan-neler-yapilir

Temin edilecek kullanılmayan ahşap makara ile neler yapılabilir bir düşünsenize. Evinize şık dekoratif bir sehpa yapmak istemez misiniz? Hem de oldukça basit birkaç uygulama ile.

2. Ahşap makaradan tekerlekli hem sehpa hem de kitaplık

makaradan-sehpa-yapimi-4

Evinizde kullandığınız dekoratif renklere uydurabileceğiniz bir dekoratif sehpa yapmanın tam zamanı. Görseldeki gibi ister mavi renk tercih edin isterseniz ahşap renginde kalsın evinize çok yakışacak bir sehpa yapacağınıza eminim. Ahşap makaranın alt kısmında kullanabileceğiniz tekerleklerle istediğiniz yere götürebilirsiniz sehpanızı.

3. Bahçenizde ahşap makaradan çiçeklik

makaradan-sehpa

Balkon ya da bahçenizde kullanabileceğiniz ahşap makaradan sehpa ile kendinize güzel bir çiçeklik yapabilirsiniz. Nasıl mı? Gayet basit birkaç dekorasyon işlemi ile.

4. Ahşap makaradan şık orta sehpa yapımı

makaradan-sehpa-yapimi-5

Elinizin altında ahşap bir makara varsa ve değerlendirmek istiyorsanız, salonunuz için böyle şık doğal bir orta sehpa yapabilirsiniz. Burada eskitme boyama tekniği kullanıldığını görüyoruz.

5. Kitaplarınız ahşap makaraya emanet

makaradan-kitaplik-yapimi

Kitaplarınızı yanı başınızdan ayıramıyorsanız veya kullanışlı bir kitaplığa ihtiyacınız varsa ahşap makara imdadınıza yetişebilir. Güzel bir tasarımla ve boyama tekniği ile evinize makaradan tekerlekli kitaplık yapabilirsiniz.

Orta sehpa yapmaya çok heveslendiyseniz paletten sehpa yapımı konumu inceleyebilirsiniz.

Alternatif fikir oluşturması bakımından alüminyum yan sehpa yazımı da okuyabilirsiniz.

Bugün sizlerle ahşap makaralardan neler yapılabileceğini gördük. Ahşap makara sehpa ve kitaplık yapılabildiğine birlikte şahit olduk. Ahşap makaradan başka neler yapılabileceğini görmek için galeriyi ziyaret edin. Bir başka dekorasyon fikirleri ile görüşmek üzere…

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂

Yapılan Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış.

dekorasyon 22 Aralık 2015

çok alakasız ama o fotoğrafı gördüğümden beri o ahsap makaradan arıyorum ?bende sehpa yapicam???

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!
Dubleks Ev Dekorasyonu

Dubleks Ev Dekorasyonu

30 Nisan 2015