Ahşap Banyo Dolabı, Tezgahı, Rafı ve Diğer Aksesuarlar

0
1061

Ahşap ile banyo kelimesini yan yana kullanmanın bile riskli görüldüğü, ıslak zeminlerde ahşap kullanmanın imkansız olduğu düşüncesi hemen hemen herkeste yer alsa da günümüz teknolojik gelişmeleri ve dekorasyonda sınır tanımaz fikirler ahşap banyo dekorasyonunu mümkün kılıyor. Ahşap banyo dolabı, ahşap banyo tezgahı, ahşap banyo rafı ve ahşap banyo aksesuarları ile ıslak zemin ortamlarında harikalar yaratmak mümkün.

Ahşap banyolarda rustik bir havada modern ama bir o kadar da sofistike bir tasarım ile birlikte tarz banyo dekoru oluşturmak elinizde. Bu içerikte ahşap kullanımının zirvesini görebileceğiniz ahşap banyo modelleri ile örneklerini görebilir, ilham alacağınız fikirler elde edebilirsiniz.

Ahşap banyo dolabı

blank
Ahşap banyo dolabı

Banyoda doğal ahşap kullanımına tereddütle bakanlar öncelikle bu düşünceyi bir kenara bırakmakla işe başlayabilir. Çünkü ahşabın istenildiği gibi şekil alabildiği ve binlerce renk desen alternatifleri sunduğu bu malzemenin çok ilgi çekici olduğunu söylemeliyiz. Ahşap banyo dolabı ile rustik esintilerle huzurlu bir banyo atmosferi oluşturmanız mümkün.

blank
Modüler ahşap banyo dolapları

Sıradan bir banyo dekorasyonu yerine sıra dışı tasarımı ile oldukça dikkat çekici bir banyo için ahşap banyo dolapları kullanmak harika bir fikir. Aralıklı ahşap banyo dolap yerleşimi sunan banyo tasarımları ile estetik banyolar oluşturabilirsiniz. Ahşap banyo dolapları, genellikle ahşap banyo tezgahının altında yer alan bir depolama alanı gibi düşünülse de farklı modüler tasarımlar ile de oldukça kullanışlı ve dekoratif görünümlü banyolar tasarlayabilirsiniz.

Ahşap banyo tezgahı

blank
Ahşap banyo tezgahı

Banyolarda ahşap banyo tezgahı pek alışık olmadığımız bir kullanım olsa da son zamanların popüler malzemesi, eskiye dönüşün simgesi ahşabın son teknoloji ile birlikte mutfakta olduğu gibi banyo dekorasyonunda da harikalar yarattığını söylememiz gerekiyor. Estetik ve sofistike bir tasarım oluşturma gayretinde olanlar için ahşap banyo tezgahı, batarya armatür, lavabo ve dolap ile kombinlendiğinde gerçekten beklenilenin üzerinde bir dekorasyon oluşturabiliyor. Doğal masif banyo tezgahı ile birlikte en güzel şekilde kullanılabilecek banyo dolabının beyaz olması inanılmaz bir dekor oluşturuyor. Doğal yaşamayı sevenler için ahşap lavabo modelleri içeriğine bir göz atmanızı öneriyorum.

blank
Doğal masif ahşap banyo tezgahı

Banyoda sadeliği ve doğallığı ön plana çıkaran ahşap bir de banyo tezgahı olarak kullanıldığında tabiiliğin en yüksek seviyesine çıkabildiğini görebilirsiniz. İç açıcı banyo dekorasyonu için ahşap banyo tezgahı üzerine konulacak yeşil bitki süslemeleri ile ortamın havasını daha doğal hale getirebilirsiniz. Ahşabın yaşayan bir malzeme olması onun doğal olmasının en önemli noktasını oluşturuyor. Bu doğallığın bir de bakımının olması çok normal. Bu noktada ahşap banyo tezgahı yaptıranlar için bilinmesi gereken en önemli nokta banyo tezgahının nemli bir bez ile silinerek temizliğinin yapılması ve çok ıslak bir şekilde bırakılmamasıdır.

Ahşap banyo tezgahına batarya armatür lavabo

blank
Ahşap banyo tezgahına lavabo

Ahşap banyo tezgahına uygun batarya, armatür ve lavaboları için uygun birçok model söz konusu ancak doğal masif bir banyo tezgahına en uygun lavabo rengi beyazdır. Yuvarlak ya da kare formlu lavaboların çokça kullanıldığı masif tezgahlarda uyumlu bir dekorasyon için seramik lavabo kullanmak daha mantıklıdır. Diğer türlü ahşap lavabo kullanımı ortamı boğacak ve ahşap banyo tezgahının ön plana çıkmasını engelleyecektir. Batarya ve armatür konusunda çok yeni modeller söz konusu. Özellikle beyaz ve desenli modeller gerçekten hoş bir dekor oluşturmaya yardımcı oluyor.

Ahşap banyo rafı

blank
Ahşap banyo rafı

Ahşabın doğal dokusunun en üst seviyede hissedildiği masif banyo rafları banyo dekoru içerisinde kendisine yer buluyor. İster havlu asmak için isterseniz de klozet üzerine konumlandırarak yedek tuvalet kağıtlarını konumlandırabileceğiniz bir aksesuar. Duştan çıktığınızda bazen havluyu almak isteyeceğiniz bir askılık arasınız işte ahşap banyo rafı tam bu amaca hizmet ediyor.

blank

Ahşap banyo rafları için sadece havlu takılan raf düşüncesi yanlıştır. Bunun yanında lavabo altına konumlandırılan katlı ahşap raf modelleri ile merdiven banyo rafları da kullanılabiliyor. Banyo içerisinde gerekli olan tüm malzemeleri yerleştirebileceğiniz bu tarz rafları ahşap banyo dekorasyonu içerisinde mutlaka değerlendirmelisiniz. Merdiven ahşap rafları özellikle köşelerde ya da duşakabin yanında konumlandırarak farklı çözümler üretebilirsiniz.

Ahşap banyo duşakabin ve küvet

blank
Ahşap banyo duşakabin

Duşakabin bir banyonun belki de olmazsa olmazıdır. İşte ahşap banyo dekorasyonu içerisinde pratik ve kullanışlı bir banyo deneyimi için masif malzemeden oluşan oldukça dekoratif bir duşkabin fikri kulağa çok hoş geliyor. İster duşakabinin zemini isterseniz de bir bölümüne yerleştirilecek ahşap malzemeler ile şık bir banyo dekoru oluşturabilirsiniz. Özellikle otel odalarında görmeye alıştığımız bu tarzın şimdilerde ev dekorasyon fikirleri içerisinde de yerleştiğini görmek güzel.

blank
Ahşap banyo küveti

Geniş bir banyo ortamına sahip olanlar için banyoda küvet tercih etmek de söz konusu olabilir. Özellikle saatlerce banyoda kalmak isteyenler ve banyo keyfine düşkün olanlar için ahşap malzemeden yapılmış küvet fikri çok etkileyici değil mi? Görünümü bir kayığı andıran bu devasa küveti özel bir sipariş ile yaptırmak gerekiyor.

Ahşap banyo parkesi

blank

Parkenin mutfak, tuvalet ve banyo gibi ıslak zeminlerde kullanılamayacağı fikrine sahipseniz artık bu fikri bir kenara bırakma vaktiniz geldi demektir. Şimdilerde banyolar bir oturma odasından farksız bir şekilde tasarlanıyor. Bu noktada banyo zeminine kullanılacak kaplamalar konusunda fayans seramik yerine masif doğal ahşap malzeme kullanılabiliyor. İşte teknolojinin ilerlemesi ile evlere giren ahşap parkeler…

Ahşap banyo aksesuarları

blank
Ahşap banyo aksesuarları

Ahşap banyo dekorasyonu içerisinde ahşap banyo aksesuarlarının yeri gerçekten çok önemli. Birbiri ile kombin oluşturacak ahşap banyo aksesuarlarını bir arada kullanmak estetik ve huzur verici bir dekorasyon oluşturmak için önemli. Ahşap banyo oturağı, ahşap banyo seti, ahşap banyo taburesi, ahşap banyo paspası ve ahşap banyo aynası işte size fikir verecek banyo aksesuarları… İlham alacağınız doğal banyo dekorasyonu için bağlantıya tıklayabilir fikir sahibi olabilirsiniz.

Ahşap banyo taburesi

blank
Ahşap banyo taburesi

Ahşap banyo aksesuarları içerisinde ahşap banyo taburesi ya da oturağı hem duşakabinde duş alırken hem de duşakabin dışında işe yarar özellikleri ile ön plana çıkıyor. Duşakabin içerisinde ister üzerine oturarak isterseniz de banyo yaparken gerekli olan malzemeleri üzerine koymanız için yardımcı konumda. Duşakabin dışarısında ise havlu, telefon vb. eşyaları koyabilmeniz için tam bir dilsiz uşak durumunda. Bunun yanında ahşap banyo dolabı yanına konumlandırılabilmesi ile dekoratif bir obje olarak da dikkat çekici.

Ahşap banyo seti

blank
Ahşap banyo seti

Ahşap banyo dolabı ve tezgahı üzerine konumlandırılan banyonun işlevsel olmasını sağlayan en önemli objelerin başında gelen banyo setleri, banyoyu daha pratik kullanmak için tasarlanmış özel eşyalardır. Bunlardan bir kaçı diş fırçası kabı, sabunluk vb. şeylerdir. Ahşap banyo tezgahının kalabalıklığını toparlayıcı özelliği ile oldukça pratik olan bu ürünlerin farklı form ve tasarımlarda çeşitlerinin olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Ahşap banyo dekorunda oluşturduğunuz genel renk ve tarza göre banyo seti seçimi yapabilirsiniz.

Ahşap banyo aynası

blank
Ahşap banyo aynası

Ahşap banyo dekorasyonu içinde kendine yer bulan en önemli aksesuarlar arasında ahşap banyo aynaları geliyor. En basit anlamda insanın yüzüne ve saçlarına baktığı bu çok işlevsel parçanın banyo dekorunda çok farklı şekil ve tarzlarda kullanımları söz konusu. Ahşap banyo dolabı şekline, uzunluğuna ve görünümüne göre farklı şekillerde banyo aynaları mevcut. Arkasına LED aydınlatmaların takıldığı ahşap banyo aynaları ile ortama ayrı bir hava ve zenginlik katabilirsiniz. Ferah bir banyo dekorunda aynanın büyük kullanımı ortamın çok daha geniş ve huzur verici görünmesine yardımcı olacaktır.

Ahşap banyo paspası

blank
Ahşap banyo paspası

Ahşap banyo dekorasyonunda ahşabın her alanda kullanıldığını söylemeliyiz. Eğer banyo zemininde seramik fayans kullanımı söz konusuysa seramik üzerine ahşap çubuklardan oluşan doğal masif banyo paspası kullanmanızı öneriyoruz.

Otel odalarında görmeye alıştığınız ve evimde de olsa ne iyi olur dediğiniz Hilton banyo modelleri ve fiyatları için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Sizlere ahşap banyo dolabı, tezgahı, rafı ve aksesuarları başta olmak üzere duşakabin, küvet ve ayna gibi önemli bileşenlerin yer aldığı ahşap banyo dekorasyonu hakkında önemli bilgiler sunduk. İçeriği beğendiyseniz sevdiklerinizle paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Keyifli ve doğal dekorasyonlar dileriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here