Ahşap Avize Modelleri için +10 Rustik Tasarım

1
1136

Dekorasyonda küçük dokunuşlar büyük değişikliklere sebep olabiliyor. Bunlardan belki de en sıra dışı olanı ahşap avize kullanılarak yapılan farklılıklardır. İster balkon isterseniz de oturma odasında olsun farklı bir hava katmak için ahşap avize modelleri ve fikirlerine bakmanızı öneriyorum. Halatlı rustik avize, ağaç avize ve ahşap avize şeklinde isimlendirilen bu aydınlatma ürünlerini sizler için derledik.

Ahşap sarkıt avize tasarımları ile oldukça dikkat çekici özellikler içeriyor. Dekoratif olmasının yanında tarz bir duruşu ile yaşam alanının odak noktası konumunda olabiliyor. Genellikle halatlı rustik avize şeklinde tasarlanan ve bir ip ile ağaç parçasının eşlik etmesi ile oluşan modellerin bin bir şekille dizayn edilebilmesi tamamen hayal gücü ile sınırlı.

Mekanın ihtiyaçlarına göre ahşap avize yapımı ile de kendi avizenizi tasarlayabileceğinizi unutmayın. Genellikle basit bir düzenek ile dizayn edilen bu ahşap avizeler için çeşitli türler de söz konusu. Ahşap duvar aplik, ahşap tavan sarkıt avize, halatlı rustik avize ve tekerlek halatlı rustik avize şekilde tasarlanan ahşap avize modelleri de söz konusu. Aydınlatmanın ne kadar önemli olduğunu her zaman belirtiyoruz. Sizler için kaleme aldığım ev dekorasyonunda aydınlatma nasıl yapılmalı içeriğine bir göz atabilirsiniz.

Sizlere genel anlamda fikir verecek birbirinden tasarımsal ahşap avize modellerini aşağıdaki listeden inceleyebilir, detaylar konusunda bilgi alabilirsiniz.

1Ahşap sarkıt avize modeli

blank
Ahşap sarkıt avize modeli

Ahşap avizeler içerisinde en sık kullanılan modellerden biri olan sarkıt avizelerdir. Doğal masif ağacın tavana montajı ile kendine hayat bulan sarkıt avizelerin özel edison ampuller ile tasarımsal durduğunu söylememiz gerekiyor.

2Halatlı rustik avize modeli

blank
Halatlı rustik avize filament ampul

Rustik avizelerin en önemli özelliği halat ipten tasarlanmış olması. Ahşap avize denildiğinde bir ağaç parçası ile halat ipin muhteşem dansı akla geliyor. İşte filament ampul ile kombinlenmiş duvar aplik şeklinde de kullanılabilen bir avize modeli!

3Tekerlek halatlı rustik avize

blank
Tekerlek halatlı rustik avize

Ahşap tekerleğin rustik bir hava içerisinde halatlar ile süslenerek tasarlandığı bu ahşap avize modeli de nevi şahsına münhasır bir model. Özellikle rustik mobilyaların kullanıldığı mekanlar ve salonlar için düşünülebilecek bir modelin aydınlatması da mekana göre gerçekten kuvvetli olacaktır.

4Rustik sarkıt filament avize modeli

blank
Rustik sarkıt filament avize modeli

Yeni geliştirilen son zamanlarda sıkça karşımıza çıkan eskiyi anımsatan filament ampullerin çok yakıştığı bir rustik ahşap avize modeli daha. Tek sıkıntısı birinin avize ampulüne müdahalesi ile kırılacağı endişesini taşıma ihtimali olan bu model genellikle yemek odası takımı üzerine konumlandırılan bir model olarak hayli dikkat çekici!

5Bambu rustik ahşap avize

blank
Bambu rustik ahşap avize

Ahşap yerine bambu kullanılsa da yine ahşap avize modelleri içerisinde kendisine yer bulan bu modelin de rustik özellikler taşıdığını söyleyebiliriz. Özellikle halat ipi tasarımsal kullanarak ortamı eskiye taşıyan tarihi özellikler katan bir model diyebiliriz. Mutfak avizesi nasıl olmalı içeriğine bakarak özellikle rustik mutfak dekorasyonuna sahip mutfaklar için avizelere bir örnek diyebiliriz.

6Ahşap duvar aplik avize

blank
Ahşap duvar aplik avize

Duvara monte edilen ve yandan aydınlatma sağlayan özel bir aplik avize modeli. Masif ahşap parçanın üzerine ferforje ile kombin yapılan oldukça sıra dışı bir model daha!

7Gemi görünümlü rustik ahşap avize

blank
Gemi görünümlü ahşap rustik avize modeli

Ağacın yani ahşabın her türlü yoruma mümkün yapısı ile gemi görünümlü bir avize modeli ortaya çıkarılabiliyor. İşte rustik tarzın zirvesinde muhteşem bir avize. Retro tarza da atıfta bulunan bu modeli internetten rahatlıkla bulabilirsiniz.

8Masif ahşap avize modeli

blank
Ağaç avize lambader modeli

Lambader görünümü ile tamamen doğal bir avize modeli. Evinizde doğallığa önem veriyorsanız sağlam bir ağaç gövdesini bu şekilde kullanarak harika bir lambader oluşturabilirsiniz.

9Çalışma masası ahşap lamba modeli

blank
Çalışma masası ahşap lamba

Çalışma masasına yeni bir hava katmak isteyenlerin tercih edebileceği ahşap avize modelleri bahsedilirken bir yerlere not edeceğiniz orijinallikte ahşap masa lambası.

103 Ampullü rustik ahşap lamba modeli

blank
Ahşap rustik 3’lü avize modeli

Ortamı tam anlamıyla rustik çizgilerle donatmak isteyenlerin tercih edebileceği 3’lü filamentli ampuller ile kendini tamamlayan harika bir avize modeli. Daha önce kaleme aldığım iyi bir aydınlatmanın ipuçları içeriğinde olduğu gibi daha güzel bir aydınlatma için odanın metrekaresine göre avize tercihinde bulunmak gerekiyor. Özellikle salon ya da oturma odası dekorasyonunu hareketlendirmek isteyenler tercih edebilirler.

Sizlere bu içerikte rustik özelliklere sahip ahşap avize modelleri ile farklı tasarımlar sunduk. Evinizden tabiatın izlerini görmek isteyenler masif ahşabın doğallığından mutlaka faydalanmalı. Unutmayın yaşam alanları kendi ihtiyaçlarını size fısıldar, duymak isteyene… Keyifli dekorasyonlar!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here