Ağaç Dallarından Tasarlanmış 18 Enteresan Dekorasyon Fikri

1
1539
agac-dalindan-tasarlanan-20-enteresan-dekorasyon-fikri
agac-dalindan-tasarlanan-20-enteresan-dekorasyon-fikri

Organik kelimesini son birkaç yıldır hayatımızın hemen hemen her aşamasında duyar gibiyiz. İşte dekorasyonda da organik kelimesini bugün bu yazımda sık sık kullanacağım. Tamamı organik olan ağaç dallarından tasarlanmış 18 enteresan dekorasyon fikri araştırmamı sizler için hazırladım.(organik nedir bkz.)

Doğa yürüyüşünü sevenler kırda bahçede gezerken ağaç dallarını toplamayı es geçmeyin. Evinizin tüm havasını değiştirecek ağaç dallarını kırda bahçede bulamadıysanız yakındaki fırıncıdan ya da keresteciden bulmanız kuvvetle muhtemel.

İşte sizlere ister doğa yürüyüşünde bulduğunuz ağaç dalları ile isterseniz de keresteciden aldığınız odun parçaları ile yapabileceğiniz dekorasyon fikirlerini sunuyorum.

Daha önce kendin yap kategorisinde kaleme aldığım ağaç dallarından saksı yapımı konumu incelemeyi unutmayın!

1. Ağaç dalından organik mumluk

agac-dalindan-mumluk

Dedik ya kırda bahçe de bulduğunuz ağaç dallarını toplayın diye işte size muhteşem bir dekoratif organik mumluk. Başka mağazadan alsanız en az 60 TL ödeyeceğinizi unutmayın. Bakın tamamen bedava 🙂

2. Ağaç dalından şık bir lambader

agac-dalindan-lambader

Elinizde doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız ağaçlardan dekorasyon fikirlerinde mutlaka yararlanmalısınız. Bakınız görseldeki ağaç dalının ne kadar da işlevsel ve güzel bir dekorasyon kazandırmış evin bu güzel köşesine. Bu ve buna benzer birçok fikir için yazımızı okumaya devam edin 🙂

3. Kitap kurtlarına ağaç dalından raf

agac-dalindan-organik-raf

Ağaç dalından böyle bir kitaplığınızın olmasını istemez misiniz? Kitap kurtlarının hayır diyemeyeceği kitaplık raflarından daha farklı dekorasyon fikirleri de çıkabilir.

4. Ağaç dallarından portmanto fikri, çok zekice 🙂

agac-dalindan-portmanto

Her şeye para verip almanıza gerek yok biraz ustalığınızı kullanın ve kendi portmantonuzu kendiniz tasarlayın. Bakınız görseldeki ağaç dalıyla nasıl portmanto yapılmış. Siz bence daha güzelini ve daha dekoratif olanını yapabilirsiniz. 🙂

5. Ağaç tomruklarından kapı süsü

agac-tomruklarindan-kapi-susu

Keresteciye kestireceğiniz odun tomruklarından kapı süsü yapmak çok da zor değil. Yine doğadaki ağaçlardan yararlanıyoruz. Sadece ağaçların dallarıyla değil tomruklarıyla da dekorasyon fikirleri üretebileceğinizi unutmayın.

Daha birçok farklı ve benzersiz ağaç dallarından dekorasyon fikirleri tasarlanabileceği aşikar. Benim sizler için bulduklarım bunlarla sınırlı değil tabii ki. Sizin için hazırladığım galeri ile ağaç dallarından tasarlanmış enteresan dekoratif fikirleri için göz atabilirsiniz. Sizi galeride gezmeyle baş başa bırakıyorum… 🙂

1 Yorum

  1. Agac seklindeki kitaplık cok yapay geldiyse o zaman siz de gercek dallardan bir kitaplık yaratabilirsiniz. Agacların budanma mevsiminde cevrenizdeki agaclardan budanacak olan dallar? toplayın. Ardından eski kurumus agac govdelerinden ince raflar kestirin ve agac dallarına sabitleyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here