Banyoyu İşlevsel Kullanmanın 6 Pratik Yolu

İnegöl Mobilya’dan Ucuz Düğün Paketleri

Dekorasyonda Kullanabileceğiniz 21 Farklı Vazo Yerleşimi

Hanımların Görünce Aşık Olacağı Pembe Renk Mutfak Dekorasyonu

Ağaç Dallarından Saksı Yapımı

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Kendin Yap 4 Eylül 2015

Bugün evinizin, balkonunuzun ya da bahçenizin doğallığına doğallık katacak ağaç dallarından saksı yapımı konusuyla karşınızdayım. Balkon süslemesi bitmiyor. Her gün yeni bir şeyler yapasım geliyor balkon ve çiçeklerim için. Doğallık ve sadelik hastası biri olarak ağaç dallarından saksılara bayıldım. Hemen sizlerle paylaşmak istedim.

Ağaç dallarından saksı için gerekli malzemeler:

Hazırlayacağımız saksı için çok fazla malzemeye gerek yok neler lazım bir göz atalım:

1) Doğadan topladığınız ağaç dalları(eşit boyutlarda olacak, farklı olursa kesersiniz sorun yok.)

2) Ağaç dallarını aynı boyuta getirmek için testere.

3) Çuval ve çuval ipi.

4) Silikon tabancası.

Ağaç dallarından saksı nasıl yapılır?

Ağaç dallarından saksı yapımı oldukça basit birkaç adımdan oluşuyor gözünüz korkmasın. Doğanın bizlere sunduğu ağaç dallarını bir araya getirmek ve eski kullanmadığımız saksının çevresine yapıştırmaktan ibaret. Ancak güzel bir dekoratif saksı yapmak istediğimiz için biraz detaylara inmekte yarar var. Sizler için hazırladığım görsellerden yararlanarak ağaç dallarından saksılar hazırlayabilirsiniz.

Adım adım ağaç dallarından saksı yapıyoruz:

agactan-saksi-yapimi

agactan-saksi-yapimi

Doğa gezisi yaparken ağaçlardan düşün küçük dalları toplayın. Daha sonra testere yardımıyla toplamış olduğunuz ağaç dallarını saksı yüksekliğine göre ayarlayarak eşit boyutlarda kesin ve birleşime hazırlayın.

el-yapimi-saksilar

el-yapimi-saksilar

Daha sonra yan yana getirdiğiniz ağaç dallarını çuval içip ile birbirine bağlayarak düz bir hale getirin. Çuval ipini ağaç dallarına birleştirirken silikondan yararlanabilirsiniz.

agac-dallarindan-saksi-nasil-yapilir

agac-dallarindan-saksi-nasil-yapilir

agac-dalindan-saksi

agac-dalindan-saksi

Bir sonraki adım kullanmadığınız saksının çevresini çuvalla döşemek. Çuvalı saksının dış yüzeyinde açık bir alan kalmayacak şekilde kaplayın. Saksıyı bu şekilde kaplamamızın nedeni ağaç dallarının arasından saksı rengi yerine çuval rengi bir zeminin görünmesidir.

 

Birkaç adım önce hazırladığımız düz ağaç düzeneyini saksının dış çevresini saracak şekilde kaplıyoruz. kaplarken yine silikondan ve çuval ipinden yararlanabilirsiniz. Çuval ipini fiyonk yaparak dekoratatif hale getirebilirsiniz.

agac-dallarindan-saksilar

agac-dallarindan-saksilar

 

İşte tamamen doğal malzemeden tasarlamış olduğunuz ağaç dallarından saksı modeliniz hazır. Ellerinize sağlık. Dekoratif saksınızı pencere kenarında kullanabileceğiniz gibi mutfak masanızın üzerinde de kullanabilirsiniz. Ya da balkonunuzun en güzel yerine koyarak baktıkça Dekordiyon.com ile beni hatırlayabilirsiniz… 🙂 Bir başka kendin yap projesinde görüşmek üzere, keyifli dekorasyonlar dilerim… 🙂

agac-dallarindan-saksi-yapimi

agac-dallarindan-saksi-yapimi

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂

Yapılan Yorumlar

Yazıya 2 yorum yapılmış.

utku 12 Mayıs 2016

Kırdan bayırdan topladığınız ağaç dallarını değerlendirmek için harika bir fırsat diyebiliirm. 🙂

büşra 16 Mart 2018

İnsan dşünüyor ağaç dallarından saksı yapılırmı diye.Ama demekki Yapılıyormuş.

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!
Beyaz Renk ile Dekorasyon

Beyaz Renk ile Dekorasyon

17 Mayıs 2015