Ağaç Dallarından Saksı Nasıl Yapılır?


Bugün evinizin, balkonunuzun ya da bahçenizin doğallığına doğallık katacak ağaç dallarından saksı yapımı konusuyla karşınızdayım. Balkon süslemesi bitmiyor. Her gün yeni bir şeyler yapasım geliyor balkon ve çiçeklerim için. Doğallık ve sadelik hastası biri olarak ağaç dallarından saksılara bayıldım. Hemen sizlerle paylaşmak istedim.


Dallarından Saksı Nasıl Yapılır?

Ağaç dallarından saksı yapımı oldukça basit birkaç adımdan oluşuyor gözünüz korkmasın. Doğanın bizlere sunduğu ağaç dallarını bir araya getirmek ve eski kullanmadığımız saksının çevresine yapıştırmaktan ibaret. Ancak güzel bir dekoratif saksı yapmak istediğimiz için biraz detaylara inmekte yarar var. Sizler için hazırladığım görsellerden yararlanarak ağaç dallarından saksılar hazırlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler:

Hazırlayacağımız saksı için çok fazla malzemeye gerek yok neler lazım bir göz atalım:


  1. Doğadan topladığınız ağaç dalları(eşit boyutlarda olacak, farklı olursa kesersiniz sorun yok.)
  2. Ağaç dallarını aynı boyuta getirmek için testere.
  3. Çuval ve çuval ipi.
  4. Silikon tabancası.

Ağaç Dallarından Saksı Yapımı

Ağaç Dallarından Saksı Nasıl Yapılır?
Ağaçtan saksı yapımı

Doğa gezisi yaparken ağaçlardan düşün küçük dalları toplayın. Daha sonra testere yardımıyla toplamış olduğunuz ağaç dallarını saksı yüksekliğine göre ayarlayarak eşit boyutlarda kesin ve birleşime hazırlayın.

Ağaç Dallarından Saksı Nasıl Yapılır?
Ağaçtan saksı yapımı

Daha sonra yan yana getirdiğiniz ağaç dallarını çuval içip ile birbirine bağlayarak düz bir hale getirin. Çuval ipini ağaç dallarına birleştirirken silikondan yararlanabilirsiniz.


Ağaç Dallarından Saksı Nasıl Yapılır?
Ağaçtan saksı yapımı

Bir sonraki adım kullanmadığınız saksının çevresini çuvalla döşemek. Çuvalı saksının dış yüzeyinde açık bir alan kalmayacak şekilde kaplayın. Saksıyı bu şekilde kaplamamızın nedeni ağaç dallarının arasından saksı rengi yerine çuval rengi bir zeminin görünmesidir. Eski ayakkabılardan saksı yapımı için bağlantıya tıklayın.

Ağaç Dallarından Saksı Nasıl Yapılır?
Ağaçtan saksı yapımı

Birkaç adım önce hazırladığımız düz ağaç düzeneyini saksının dış çevresini saracak şekilde kaplıyoruz. kaplarken yine silikondan ve çuval ipinden yararlanabilirsiniz. Çuval ipini fiyonk yaparak dekoratatif hale getirebilirsiniz.


Ağaç Dallarından Saksı Nasıl Yapılır?
Ağaç dallarından saksı

İşte tamamen doğal malzemeden tasarlamış olduğunuz ağaç dallarından saksı modeliniz hazır. Ellerinize sağlık. Dekoratif saksınızı pencere kenarında kullanabileceğiniz gibi mutfak masanızın üzerinde de kullanabilirsiniz. Ya da balkonunuzun en güzel yerine koyarak baktıkça Dekordiyon.com ile beni hatırlayabilirsiniz… 🙂 Bir başka kendin yap projesinde görüşmek üzere, keyifli dekorasyonlar dilerim… 🙂

Ağaç Dallarından Saksı Nasıl Yapılır?
Ağaç dalından saksı yapılışı

Daha fazla fikre ulaşmak için Pinterest sayfamıza da bir göz atabilirsiniz.


Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 1 | Puan Ortalaması: 5]
Abone ol
Bildir

2 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
2
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x