Ağaç Dallarından Çerçeve Yapımı Videolu Anlatım


Bugün sizlere kurumuş ağaç dallarından çerçeve yapımı kendin yap fikrini detaylarıyla anlatmak istedim. Oldukça basit malzemeden oluşan ancak harika bir dekoratif zenginlik katan bu doğal ürünü birlikte yapmaya ne dersiniz? Dekoratif çerçeve nasıl yapılır sorusu çokça soruluyor. İşte sizlere uygulayarak kendi çabanızla yapabileceğiniz ağaç dalı dekoratif çerçeve yapımı fikirleri. Ağaç dallarından çerçeve yapımı için daha farklı bir tasarım yapmak isteyenler aşağıdaki videoyu izleyerek uygulamaya başlayabilir:


Daha fazla içerik ya da daha fazla yapım içerikleri için kendin yap kategorisine tıklayarak bilgi almanızı öneriyoruz. Ağaç dallarından resimlik başta olmak üzere farklı tarz kendin yap dekor fikirlerini bulabilirsiniz.


Ağaç Dallarından Çerçeve Yapımı

Dekoratif çerçeve için gerekli olan malzemeler; doğadan bulacağınız ağaç dalları, yapıştırıcı, çeşitli süsler, ahşap renginde dikdörtgen çerçeve ve silikon.

Ağaç dalını yerleştireceğiz arka ahşap çerçeveyi ister kendiniz boyayabilir isterseniz de bu renkte temin edip kullanabilirsiniz. Ağaç dallarını çerçevenin boyutlarına göre hazırlayın.


Ağaç Dallarından Çerçeve Yapımı Videolu Anlatım

İlk ağaçları yerleştirmeden önce çerçevenin yüzeyini yapıştırıcı yardımıyla yapıştırın. Ağaç dallarını konumlandırmaya hazır hale getirin.

Ağaç Dallarından Çerçeve Yapımı Videolu Anlatım

Daha sonra çerçevenin boyutlarına uygun ağaç dallarını dikkatli bir şekilde ahşap levhaya yapıştırın. Ağaç dallarını yapıştırırken ağaç dallarının çerçeve dışına çıkmasını dert etmeyin. Zaten güzelliği ve doğallığını oluşturan kısım orası.


Ağaç Dallarından Çerçeve Yapımı Videolu Anlatım

Tüm ağaç dallarını yapıştırdığınızda olması gereken görüntü yukarıdaki şekilde. Dediğim gibi ağaç dallarının kenarlara orantısızca sarkmasını sağlayın ki doğal bir görünüm ortaya çıksın.

Ağaç Dallarından Çerçeve Yapımı Videolu Anlatım

Çerçeve şeklinde hazırladığımız ağaç dallarının üst kısımlarını çeşitli süslerle zenginleştirebilirsiniz. Mesela alacağınız yosun ve çiçek süslemelerinden faydalanabilirsiniz. Ağaç dallarını yapıştırırken tutkaldan ya da silikondan faydalanabilirsiniz.


Fotoğrafçıdan çıkartacağınız nostaljik bir fotoğrafı hazırladığımız çerçevenin arkasından yapıştırın ve her şey hazır. Güle güle kullanmanız dileğiyle. Bu çerçeveyi oturma odasında kullanabileceğiniz gibi üzerine yerleştireceğiniz farklı süslemeler ile çocuk odasında da kullanabilirsiniz.

Sizlere daha önce kaleme aldığım ağaç dallarından süsler yazımı da okumanızı öneriyorum. Bu yazıyla ağaç dalı ile yapılacak birçok fikri okuyabilirsiniz. Daha fazla fikre Pinterest sayfamızdan da ulaşabilirsiniz. Hepinize keyifli dekorasyonlar dilerim. Bir başka kendin yap dekorasyon fikirlerinde görüşmek üzere… 🙂


Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 1 | Puan Ortalaması: 5]
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x