Gece kıyafetlerinin ön plana çıkmasını sağlarken girilen ortamda fark edilmesine de yardımcı olan abiye ayakkabı modelleri şık ve gösterişli aksesuarlarla kombin yapılabilir. Kumaş veya deri minik el çantaları ve zarif elbiselerle kullanılacak taşlı, dore, topuklu veya lame abiye ayakkabı modelleri kendine has tasarımlarıyla dikkat çeker.

2018 abiye ayakkabı modelleri

Ayakkabı seçiminde boy detayının da göz önünde tutulması gerekir. Çok uzun boylu hanımlar seçecekleri ayakkabının topuk boyunu göz önünde bulundurmalıdır. Ayakkabı seçiminde huysuz olan kişiler tasarım modellere yönelerek farklı ve özgün bir kimliğe bürünebilirler. Şeffaf detaylarla hazırlanan stiletto modeller, gümüş ve altın ince topuklar, taşlı topuk detayları ve leopar ayakkabılar kullanırken kıyafet ve çanta tercihine de özen gösterilmelidir.

Davet ve Partiler İçin Ayakkabı Seçimi Nasıl Yapılır?

Cildi gösteren açık bir elbiseyle şık olmak için topuklu ve ucu açık abiye ayakkabı modelleri tercih edilebilir. Yuvarlak yakalı veya V yaka dekolteye sahip olan uzun elbiseler için en ideal model ise taşlarla süslenmiş ince topuklu abiye ayakkabılardır. Davet, parti ve düğünlerde giyilecek ayakkabı seçilirken elbise tercihinden saç taranmasına, makyajdan kullanılacak aksesuarlara kadar her detayın göz önünde tutulması gerekir. Kalın topuklu modeller her elbiseyle uyumlu olmayabilir. Doğru parçalarla kullanılan kalın topuklu modeller uzun bir gecenin rahat geçmesini sağlar.

Abiye ayakkabı

Giyilecek elbise hareketli ve ışıltılı olacaksa bu kıyafetin altına şık olduğu kadar da sade bir görüntüye sahip abiye ayakkabı modeli seçilmelidir. Düz renk ve minimalist bir ayakkabı, göz alıcı bir elbise ve çanta ile birlikte kullanılabilir. Bilekten bant, payet, kadife kurdele, parlak kumaş, püskül detayı, topuklarda işleme, yaratıcı ve renkli ince topuklar abiye ayakkabı modelleri arasında sayılabilir. Özel bir davette giyilecek ayakkabının birkaç gün öncesinden denenmesi yaşanması muhtemel aksiliklerin önceden giderilmesini sağlar. Ucu ve arkası açık ayakkabı tercihlerinde ayak bakımına da özen gösterilmesi gerektiği unutulmamalıdır.

 Abiye Ayakkabı ve Renk Tercihi

Siyah renkli modeller en kolay ayakkabı tercihi görülmekle birlikte gümüş ve altın renkli detaylar en çok tercih edilen modeller arasında gösterilebilir. Abiye ayakkabı renginin seçilen elbisenin rengi ve kumaşıyla uyumlu olması gerekir. Yüksek topuklu ve üzeri ya da topukları aksesuarlarla kaplı abiye ayakkabılar silikon bant ve topuk destekleyicilerle kullanılarak konfor seviyesi artırılabilir. Ayakkabıda kullanılan aksesuar detaylarının aynısının eşinizin üzerinde de olması yakaladığınız büyük uyumla dikkatleri üzerinize toplamanızı sağlar.

Beyaz abiye ayakkabı

Dar ve dekolte elbiselerle şık bir görünüme sahip olmak ve bulundukları ortamda fark yaratmak isteyenler abiye ayakkabılar ile bütün ilgiyi üzerilerinde toplayabilirler. Beyaz veya bej elbise seçenler kıyafetlerini bu renklerde veya parlak renkli ayakkabılarla bütünleyebilirler. Siyah elbise tercihlerinde ayakkabı rengi seçmek için özgür ve yaratıcı düşünülebilir. Renkli elbise seçenler ise desenler içindeki tonlarla uyumlu modellere yönelebilirler. Kırmızının cazibesinden yararlanmak isteyenler siyah ayakkabı ve aksesuar tercihinde bulunabilirler. Detaylı bilgi için https://www.ilvi.com/abiye-ayakkabi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here