Dekoratif Hediyelik Fotoğraf Kutusu Yapımı

Cafe Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Ağaç Dalı Dekoratif Çerçeve Yapımı

Antre Dekorasyon Fikirleri ile Evin Kalbine Yolculuk

5 Tane Erkek Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Ev Dekorasyonu 18 Mart 2017

Bu yazımda sizlere 5 farklı erkek çocuk odası dekorasyon fikri vermeyi hedefledim.

Erkek çocuk odası mobilya önerisi

Erkek çocuk odası mobilya seçimi için 7-8 yaşlarından itibaren çocuğunuzla beraber karar verebilirsiniz. Çocuğunuzu iyi tanıdığınızı düşünüyorsanız onun istekleri ile sizin önerileriniz bir yerde birleşecektir.

Çocuk odası mobilya önerisi

Çocuk odası için mobilya seçiminde çocuk sayısı, odanın metrekaresi de önemli bir ölçüdür. Dar mekânlar için kullanışlılık daha ön planda olmalıdır. Çok fonksiyonlu mobilyalar tercih edilebilir.

Çocuğunuzun hobilerini rahatça yapacağı ve sergileyeceği alanlar da oluşturmak gerekir. Bunun için çalışma masasına ek bir masa da düşünülebilir.

Çalışma masasının kitaplık ile bütünleşik olanları ve katlanabilir özelliğe sahip olanları tercih edilirse alan tasarrufu da sağlanmış olacaktır.

Erkek çocuk odası halı modelleri

Erkek çocuk odası için önceden mavi rengin ağırlıklı olarak kullanıldığını görüyorduk. Günümüzde artık çok farklı renk ve tonlar erkek çocukların odasında da kullanılmaktadır.

Erkek çocuk odaları için halı fikirleri

Halılar da desenleri ve renkleri ile erkek çocuk odalarında farklı tarzları sunmaktadır. Yaşı küçük erkek çocuklar için çeşitli çizgi film karakterlerinin desen olarak işlendiği halıları kullanabilirsiniz.

Halı seçiminde genellikle mobilya ve duvar rengi uyumuna dikkat etmek gerekiyor. Tek renk ve farklı geometrik şekillerdeki halılar da tercih edilebilir.

Erkek çocuk odası perde fikirleri

Genel dekorasyon kuralına göre perdeler, ışığı mekâna iyi yansıtmalıdır. Bundan sonraki kısımda ise özellikle desenli perdeler seçilebilir.

Erkek çocuk odası perde fikirleri

Bu seçimde mobilyalardan bağımsız bir perde seçimi doğru olmayacaktır. Mobilya, duvar ve halı uyumu da gözetilerek seçilecek perdeler çocuk odası için doğru bir yaklaşım olacaktır.

Çok kalın ve uyumsuz renklere sahip perdelerin kullanımı odanın havasını bozacaktır.

Çocuk odası için yerden tasarruf sağlayan fikirler bu yazımda, mutlaka okumanızı öneriyorum.

Erkek çocuk odası duvar dekorasyonu

Erkek çocuk odası duvar dekorasyonu özellikle dar odalar için daha önemlidir. Duvarları kullanışlı hale getirmek gerekir. Bunun için çeşitli dekoratif raflar kullanabilirsiniz.

Erkek çocuk odaları için duvar dekorasyonu

Duvarın bir bölümünü dolaba ayıracağınız için çok fazla alternatifiniz kalmayacaktır. Çok fazla tablolar ve posterlerle duvarı süslemeye kalkarsanız bu odada boğuk ve sıkıcı bir havanın oluşmasına neden olacaktır.

Örnek erkek çocuk odası dekoru

Erkek çocukları için çocuk odası dekoru için minimalist yaklaşımlar her daim doğru sonuçlar vermiştir.

Örnek çocuk odası dekoru

Çocuğunuzun kullanacağı mobilya, aksesuar ve eşyalar belirlenmeli haricinde herhangi bir eşya boş yere odada tutulmamalıdır.

Derli toplu çocuk odaları için IKEA çocuk odası fikirlerine bir göz atmanızı öneririm.

İrem Güzey tarafından hazırlanmış çocuk odası dekorasyonu için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Aklınızda alternatif fikirler varsa bizimle paylaşabilirsiniz. Keyifli dekorasyonlar dilerim.


Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂

Yapılan Yorumlar

2 Trackbacks/Pingbacks

  1. Pingback: Çocukluğunuzu Hatırlatacak 24 Çocuk Odası Duvar Dekorasyonu on 21 Ekim 2017
  2. Pingback: Bayılacağınız Rengarenk Çocuk Odaları - Ev Dekorasyon Fikirleri on 22 Ekim 2017

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!
Modern Abajur Modelleri

Modern Abajur Modelleri

27 Haziran 2015
Anne Yanı Beşikler

Anne Yanı Beşikler

2 Eylül 2015
Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak Odası Dekorasyonu

28 Haziran 2015
Dubleks Ev Dekorasyonu

Dubleks Ev Dekorasyonu

30 Nisan 2015