Kendin Yap Fotoğraf Fikri: +5 Harika Fikir!


Kendin yap fotoğraf ile siz de anılarınızı ve o anki mutluluklarınızı tazeleyebilir üstelik bunları yaparken çok fazla para da harcamayabilirsiniz. Bugün sizlere 5 harika kendin yap fotoğraf fikri sunacağım. Size sunacağım beş farklı kendin yap fotoğraf asma fikirleri temel özellikleri evinizde bulabileceğiniz malzemeleri kullanarak şık tasarımlar oluşturmasıdır. İpe asılan fotoğraflar çok romantik duruyor değil mi? Anı duvarı oluşturabileceğiniz fikirleri sizler için derledim:


1.İpe fotoğraf asmak 🙂

Kendin Yap Fotoğraf Fikri: +5 Harika Fikir!
İpe fotoğraf asma

Evinizde kullandığınız ve ortalama beş fotoğrafın ağırlığını mandallarla birlikte çekebilecek bir ipiniz varsa bu fikir tam da size göre.

Yapmanız gereken öncelikle odanızın boş bir duvarını seçin. Kaç fotoğrafın o köşede olmasına karar verin. ( Fazla fotoğraf dikkati dağıtacağı için en fazla 20-25 arası fotoğraf belirlemenizi tavsiye ediyoruz.)


bu fotoğraf sayısını beşe bölün ve çıkan rakam kadar ip kesin. Keseceğiniz iplerin uzunluğu yaklaşık 80-90 cm arası olmalıdır. Bu ipleri sıra ile duvara sabitleyin ve tahta mandallarla dilediğiniz fotoğrafları bu iplere çamaşır asar gibi asın.

2.Askıda fotoğraf

Kendin Yap Fotoğraf Fikri: +5 Harika Fikir!
Askıya fotoğraf asma

Bir elbise askısına bağlayacağınız altı uzun ip ile fotoğraflarınızı şık bir görünümle sergileyebilirsiniz. Bunun için bir fotoğrafın arkasından iki ip geçecek şekilde ayarlama yapmanız yeterli olacaktır. İplerin uzunluğu ise tamamen size kalmış.


3.Çemberde fotoğraf

Kendin Yap Fotoğraf Fikri: +5 Harika Fikir!
Çemberde fotoğraf

Kullanmadığınız jimnastik çemberlerini fotoğraf albümüne dönüştürebilirsiniz. Bunun için elektrikçilerin kullandığı renkli bant, makas ve yapıştırıcı yeterli olacaktır. Öncelikle çembere karşıdan karşıya üç bant çekin.

Çektiğiniz bantların üzerlerine yapıştırıcı sürün ve fotoğrafları simetrik ya da dağınık olarak yapıştırın. Kurumasını bekleyin. İsterseniz çemberin etrafını yapma çiçeklerle de süsleyebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir: Duvarlara fotoğraf dekorasyonu yapabileceğiniz diğer fikirler için tıklayın.

4.Armada fotoğraf

Kendin Yap Fotoğraf Fikri: +5 Harika Fikir!
Armada fotoğraf

Arma tarzının içinde kendin yap fotoğraf fikri oluşturmak istiyorsanız. Öncelikle üç adet farklı boyutlarda üçgen hazırlamalısınız.


Hazırlayacağınız bu üçgenleri dilerseniz keçe ile dilerseniz kartonlarla oluşturabilirsiniz. Yaklaşık 40 cm’lik bir çubuğu boyayarak ipleri bu çubuğa sabitleyelim. İplerin üzerine fotoğrafları yapıştıralım.

Kalın bir ipi de çubuğun her iki yanına bağlayarak albümümüzün asılması için kullanılalım. En son iplerin ucuna farklı boyuttaki üçgenleri yerleştirelim.


5.Ahşap fotoğraf albümü

Kendin Yap Fotoğraf Fikri: +5 Harika Fikir!
Ahşap fotoğraf albümü

Eski tahta pencerelerinizin arkasını nalburdan alacağınız tel ile kaplayarak da şık bir albüm elde edebilirsiniz. Fotoğraflarınızı bu tellere mandalla ya da ataş ile tutturabilirsiniz.

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 0 | Puan Ortalaması: 0]
Abone ol
Bildir

2 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
2
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x