Beyaz ve Minimalist Ev Dekorasyon Örneği

En Güzel Ahşap Boyama Desenleri

Bebek Beşiği Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Duvar Kağıdı ile Oturma Odasında Değişim Başlasın!

3 Soruda 1+1 Daire Dekorasyonu Fikirleri

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Ev Dekorasyonu 28 Şubat 2017
925

Bugün sizlere 1+1 daire ile ilgili aklınıza takılacak üç önemli soruyu cevaplandırmak istedik.

1+1 daire planı nasıl olmalı

Modern hayatın bize sunduğu yeniliklerden biri de 1+1 daire seçimleridir. Bu dairelerin özellikle çocuksuz aileler, bekârlar ya da üniversitede okuyan öğrenciler için ideal olduğunu söylemek gerekir.

1+1 Stüdyo daire planı

1+1 daire dekorasyonu için temel yaklaşım, dairenin tamamını bir bütün olarak dekore etmektir. Buradan hareketle kendinize bir odak noktası belirleyin ve daire dekorasyonunu bu odak noktasına göre yapın.

Odak noktası 1+1 stüdyo daireler için genellikle mutfaktır. Amerikan tarzı mutfaklar bu daireler için kaçınılmazdır. Salonun ve mutfağın bütünleşik olması baştan belirttiğimiz dekorasyon fikrini de desteklemektedir.

Yatak odasını da aslında evin diğer bölümlerinden farklı olarak düşünmemek gerekir. Buradaki kullanacağınız mobilyalardan dolaba ve renk seçimine kadar her ayrıntı için salon ve mutfağın dekorasyonu sizin için bir örnek teşkil edecektir.

Öncelikle küçük alanlara sahip mekânların en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğini unutmayalım. Bu düşünceden yola çıkarak 1+1 stüdyo daire dekorasyonunda mobilyaların fonksiyonel olması, çok yer kaplamaması, geçiş alanlarının doğru tespit edilmesi gerekiyor.

Çok fazla mobilya kullanarak zaten alan sıkıntısı olan bir mekânı eşya ile boğmanın da bir anlamı da yok. Az ama yeteri kadar eşya kullanmak ve bu konuda minimalist bir düşünce yapısına sahip olmak 1+1 stüdyo daire dekorasyonunda da önemlidir.

 

 

Seçilmiş en iyi stüdyo daire tasarımları için yazıma mutlaka göz atın.

1+1 daire mobilyaları nasıl seçilir

1+1 daire mobilyaları için iki temel özellik ön plandadır. Birincisi fonksiyonel olması, ikincisi mekânın renklerine uygun desen ve renge sahip olmasıdır.

1+1 Stüdyo daire dekorasyonu

Mobilya seçiminde yukarıda belirttiğimiz kurallara uygun seçimler yaptığınızda sıcak ve huzur veren mekânlar oluşturmak hiç de zor olmayacaktır.

1+1 daire nasıl döşenir

1+1 daire dekorasyon fikirlerinde duvarların önemi büyüktür. Yatak odası olarak kullanacağınız bölümde isterseniz duvara monteli bir yatak kullanabilirsiniz.

Bu yöntem, ihtiyacınız olduğunda size alan oluşturacaktır. Yine tabanda yer kaplayacak ve alanı daraltacak eşya seçimlerinden ziyade duvara monte edilmiş dolapları kullanmak daha doğru bir uygulamadır.

1+1 stüdyo daire mobilyaları

1+1 stüdyo daire aydınlatması önemli dekorasyon aşamalarındandır. Özellikle koridor yeteri kadar aydınlanmıyorsa LED ampullerle bu mekânı farklı şekillerde aydınlatabilirsiniz.

İnce tüller ile gün ışığından azami derece faydalanmak gerekir. Küçük mekânları ferah kılmanın bir yolu da onları yeteri kadar aydınlatmadan geçer.

Stüdyo daire nasıl döşenir yazımı da okuyarak daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂

Yapılan Yorumlar

Fikirleriniz benim için önemli. Yazı hakkında yorumunuzu alabilir miyim?

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!
Kolay Sehpa Boyama Teknikleri

Kolay Sehpa Boyama Teknikleri

15 Mart 2017
2.417
Dergiden Kapı Süsü Yapımı

Dergiden Kapı Süsü Yapımı

23 Temmuz 2015
5.207
Gri Renk Çocuk Odası Dekorasyonu

Gri Renk Çocuk Odası Dekorasyonu

18 Şubat 2016
3.341
Beyaz Renk ile Dekorasyon

Beyaz Renk ile Dekorasyon

17 Mayıs 2015
1.700
Dekupaj Nasıl Yapılır?

Dekupaj Nasıl Yapılır?

14 Mart 2017
846
İpten Saksı Yapımı

İpten Saksı Yapımı

27 Temmuz 2015
3.638