18 Dar Balkon için Pratik Masa Çözümleri

Çok Dekoratif Salon Ayna Modelleri

Ahşap Bebek Beşikleri

Yeni Evlenecek Çiftler için Mobilya Seçimi Dersleri 2

3 Boyutlu Duvar Kâğıtları

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Tasarım Fikirleri 19 Haziran 2015

Gün geçmiyor ki dekorasyonda yeni bir şey çıkmasın. Aslında bildiğimiz bir uygulama ancak 3D kavramının sanırım TV’lerden sonra dekorasyon alanına da duvar kâğıtlarıyla girdiğine şahit oluyoruz. Evet, bu yazımda sizlerle 3 boyutlu duvar kâğıtları hakkında bilgiler paylaşacağım. İnternette sıkça karşımıza çıkan bu güzel duvar kâğıtlarının özellikleri ve çeşitleri hakkında bilgiler sunacağım.

3-boyutlu-duvar-kagitlari-balik

Çeşit çeşit 3 boyutlu duvar kâğıtları

İnternette birazcık araştırma yaptığınız karşınıza onlarca kategori de birçok “3 boyutlu duvar kâğıtları” çıktığını görebilmekteyiz. Bunlardan bahsedecek olursak, 3D derinlik duvar kâğıdı ana başlığı altında, çiçek, çocuk, deniz, doğa, gökyüzü, müzik, spor, mevsimler, manzara, şelale ve İstanbul temalı duvar kâğıtları bulunuyor. En çok beğendiğim kategorinin İstanbul olduğunu söylemem gerekiyor.

3d-modern-duvar-kagitlari

Boğaz Köprüsü’ne komşu olmak ister misiniz?

İstanbul aşığı biri olarak Boğaz Köprüsü manzarasını evime taşımak kadar güzel bir şey olamaz sanırım. Özellikle oturma odasında koltukların hemen arkasına duvar için düşünebileceğiniz bir uygulama olan bu 3 boyutlu duvar kâğıtları tercih listeniz arasında olabilir.

istanbul-temali-duvar-kagidi

3 boyutlu duvar kağıtları

Kız Kulesi’nin yanı başında misafirlerinizi ağırlamak?

Kız Kulesi’ni her gün görmek kim istemez ki? Hele ki misafirlerinizi Kız Kulesi temalı bir salonda ağırlamak kadar keyif verecek başka bir şey yoktur biz hanımlar için. 3 boyutlu duvar kâğıtları piyasası hemen hemen her alanda görsellerle evlerinizi renklendirecek ve zevk sahibi bayanların gözdesi olacak yakın bir zamanda.

üc-boyutlu-duvar-kagidi

3D duvar kâğıdı fiyatları?

3 boyutlu duvar kâğıtlarının fiyatları malzeme kalitesine, baskı kalitesine ve markasına göre değişmektedir. Özellikle özel baskı isteklerinde fiyatlar farklı hale gelebiliyor.(Bu arada istediğiniz bir manzara resmi varsa size özel o baskıyı yapıp gönderebiliyorlar aklınızda bulunsun.) Araştırmama göre metrekare fiyatları 25TL’den başlıyor ve epey değişiklik gösteriyor.

3D-ozel-baski-duvar-kagidi

3 boyutlu duvar kâğıtları nasıl uygulanır?

İnternetten ya da bir mağazadan aldığınız 3 boyutlu duvar kâğıdını uygulamak oldukça basit. Dikkat edeceğiniz birkaç detay dışında bir şey yok. Yapıştırıcı sürdüğünüz duvar kâğıdını duvarınıza eşit olacak şekilde parçaları yerleştirerek yapıştıracaksınız. Daha sonra yapışmayan ya da hava boşlukları olan alanları düz ve sert bir plastik ile düzeltmeniz gerekecek. Unutmayın dikkat edeceğiniz nokta parçaları doğru ve eşit bir şekilde yerleştirerek model ve motifleri birleştirmek. Sizler için hazırladığımız videoyu izleyerek 3 boyutlu duvar kâğıdı uygulaması nasıl uygulanır daha net öğrenebilirsiniz.

Bugünkü yazımda sizlerle 3 boyutlu duvar kâğıtları konusunu paylaştım. Hakikaten evine hareket kazandırmak isteyenler mutlaka 3 boyutlu duvar kâğıtlarından yararlanmalı diye düşünüyorum ve seçimi sizlere bırakıyorum. Keyifli dekorasyonlar… 🙂

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂

Yapılan Yorumlar

Yazıya 2 yorum yapılmış.

ebrucelik 17 Ocak 2016

Harika duvar kağıtları… Eve uygulaması da oldukça kolay.

mehmet altinsoy 17 Ocak 2016

Uygulaması kolay ancak sağlam mı bu üç boyutlu duvar kağıtları?

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!
Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak Odası Dekorasyonu

28 Haziran 2015