2017 Ev Dekorasyon Trendleri

1
190

2016 yılını ev dekorasyonu adına geride güzel fikirler ve renkler bırakarak uğurladık. 2017 yılında da bu fikirlerin üzerine birçok farklılık bina edilecek ve yeni tarzlar ev dekorasyonuna hâkim olacaktır.

2017 ev dekorasyon trendleri için dikkat çeken en önemli özellik kişiye özel uygulamaların ön plana çıkacak olmasıdır.

blank
2017 ev dekorasyon trendleri

 

2017 dekorasyon renkleri de aynı şekilde kişiye özel uygulamalara tabi olacak. Gelin, 2017 decorating trends olarak bizleri neler bekliyor beraber bakalım.

2017 ev dekorasyon trendlerinde renkler

Dekorasyon fikirlerini uygularken renk parametresi iç mimarların en başta düşündüğü unsurlardandır. Doğru desenlere ve çizgilere sahip bir ev dekorasyonunda kullanılan yanlış renkler, bütün bir dekorasyonun yanlış olmasına neden olabilir.

Kötü dizaynları ise doğru renklerle nispeten kurtarabiliriz. 2017 ev dekorasyon trendleri için kullanılacak renkler genel olarak şunlardır: yeşil renk ve tonları ( özellikle koyu yeşil ), koyu mavi, gece mavisi, kiremit rengi.

blank
2017 ev dekorasyon renkleri

Bu renkleri tamamlayan renkler de dikkat çekicidir. Beyaz, krem, siyah, mor ve mürdüm tonlarını mobilyaların ayaklarında, kulplarında ve ara renk olarak lokal kullanımlarda görmek mümkün olacaktır.

Bu renk skalalarının kişisel tercihlere göre de ayarlanabilir olması 2017 ev dekorasyon trendleri renk konusunda biraz daha özgürlük katmaktadır.

Eskimeyen moda avangard yatak odası dekorasyon fikirleri için yazımı okuyabilirsiniz.

2017 ev dekorasyonu mobilya çizgileri

Ev dekorasyonlarında ana ögeyi oluşturan mobilyalarda bu sene koyu ahşap malzemelerin, bakır, pirinç ve bronz malzemelerin eşyalarda ve mobilyalarda lokal olarak kullanılacağını söyleyebiliriz.

blank
2017 ev dekorasyonu

Bu özellikler geçmiş dönemlerin modern çizgilerle yansıtılmasını da beraberinde getirecektir. Bu yıl kiremit ve tuğla ögelerinin ön plana çıkarılarak duvarlarda ve şöminelerde kullanılması rustik bir tarzın estirilmesinde önemli bir görev üstlenecektir.

Dekorasyon için kullanılan kumaşlarda ise kadife, süet ve nubuk malzemelerin daha belirgin olarak kullanılacağını söyleyebiliriz.

Kişiselleştirilmiş ev dekorasyonlarını bir kenarda tutarsak genel olarak 2017 ev dekorasyon trendleri ile derinlik ve bölgesel kesin çizgileri çokça göreceğiz.

blank
Ev dekorasyon trendleri

Geçen yıllarda kullanılmaya başlanan üç boyutlu mermerler, zeminlerde yine kullanılacak. Zeminlerdeki açık renk tercihleri ferah bir ortam yaratması sebebiyle 2017 yılında da kullanılmaya devam edecektir.

2017 yılında ev dekorasyonu açısından sade, etkileyici ve zarif çizgilerin bizi beklediğini söyleyebiliriz. Aksesuarlarda da bakır tonlarını sıkça göreceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here