2016-ev-dekorasyon-trendleri
2016-ev-dekorasyon-trendleri

2016 ev dekorasyon trendleri gözden geçirildiğinde bir önceki yıla göre daha farklı tercihlerin olacağını seziyorum. Özellikle eski ürünlerin yeni teknolojik ürünlerle birlikte kullanılarak ortaya çıkarılan karışımlarla dolu bir yıl geçireceğimizi düşünüyorum.

Kalabalık şehir hayatı ile birlikte yeşilliğin hayatımızdan daha çok uzaklaşması iç mekanlarda doğayı daha yakından keşfetmemizi sağlayacak gibi.

2016 ev dekorasyon trendleri
2016 ev dekorasyon trendleri

 

Mesela, bitki ve bahçelerin daha çok kullanılacağı bir yıl bizleri bekliyor. Sadece balkon ve bahçeler için konuşmuyorum, mutfak ve banyolarda bile renk çeşitliliği içerisinde doğa rengi yeşili ziyadesiyle kullanacağız.

Ev dekorasyonu içinde bulunan mekanın ruhu, içinde yaşan insanlara da ruh verir. Yaşanılan ortam insanın ruhuna işler. İşte bu noktada mekan tasarımlarını da bu trendler belirler.

Bu yıl doğayı daha yakında keşfedeceğimiz kesin. Mesela doğayı daha çok düşüneceğiz, özellikle doğaya daha az zarar veren malzemeleri kullanacağız.

İşte detaylarla 2016 ev dekorasyon trendleri

Evdeki banyoları SPA olarak kullanmak!

2016 ev dekorasyon trendleri
2016 ev dekorasyon trendleri

Evet yanlış duymadınız bir otelden bahsetmiyorum. Banyolar eskisinden daha farklı olacağa benziyor. Tasarımlarda SPA esintilerini göreceğiz. Banyolar bir dinlenme alanlarına dönüşecek. Bank ya da koltuklarla birlikte daha işlevsel aksesuarlar ön plana çıkacak.

Mermer, bakır ya da pirinç arasındaki yumuşak geçişlerle uyumlu materyaller bu yıl iç mimaride fazlasıyla karşımıza çıkacak. Bu yıl renklerde ise daha parlak siyah, kırmızı ve pembeyi görebileceğiz. Daha sofistike daha dengeli mekan tasarımlarını bekliyorum.

Evdeki duvarlar doğaya yaklaşacak!

2016 ev dekorasyon trendleri
2016 ev dekorasyon trendleri

Bu yıl duvar kaplamalarında zengin ve doğal malzemeleri göreceğiz. Mantar, mermer, ahşap ve taş yılı olacak bu yıl. Duvarlarda yağ yeşili, lacivert ve rahatlatıcı mavi rengini daha çok göreceğiz. Objelerle de bu renkler vurgulanacak.

Apartmanlar için mini bahçeler geliyor!

Dedik ya 2016’da bir şekilde doğayı keşfedeceğiz diye, işte bunun kanıtlarından biri daha. İç mekanlarda bitki ve bahçelerin daha çok kullanılacağı bir yıl bizleri bekliyor. Yeşili sadece huzur ve sakinleşmek için değil, evlerin genel havalandırması ve nem kontrolü için de kullanabileceğiz.

2016 ev dekorasyon trendleri
2016 ev dekorasyon trendleri

Müstakil evlerle birlikte apartmanların çatı ve balkonlarında sebze bahçelerini görmek şaşırtmasın bu sene. Hem yetişkinler hem de çocuklar için muhteşem uygulama alanları yer alacak.

Bütün bunlar gösteriyor ki 2016 yılı şehrin her türlü gürültüsünden uzak dinamik yaşam tarzına sahip olmak için minimalist bir tarzın ön plana çıkacağı ve mekanların akıllıca kullanılacağı çok fonksiyonlu alanlar bizleri bekliyor.

Biz de Dekordiyon.com olarak bu gelişim ve değişimin takipçisi olacağız. Herkese keyifli dekorasyonlar dilerim… 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here