2015 Köşe Koltuk Takımı Modelleri

3
263

Köşeli ya da köşe koltuk takım modelleri geniş aileden oluşan evlerde pek de görülmese de yeni dekorasyon trendlerinde yerini çoktan almaya başladı. Özellikle Avrupa’da sıkça görülen 2015 köşe koltuk takımı modelleri sizler için incelemek istedik.

2015 köşe koltuk takımı modelleri

Modern Görünümlü Köşe Takımları

Köşe koltuk takımlarının tercih edilmesinde çiftlerin şu noktalara dikkat ediyor; köşe takımlarının modern bir havada olması, az yer kaplamasıyla birlikte düşük maliyetlerde bulunması yer alıyor.

Özellikle yeni çiftlerin küçük oturma odalarında gösterişli bir ortam yaratılmasında işe yarayan en önemli eşyaların başında köşe koltuk takımları geliyor.

2015 köşe koltuk takımı modelleri

Günün Yorgunluğunu Uzanmalı Kısımda Atın!

Günün stresli yoğunluğunu akşam eve geldiğinizde atmak istemek en tabiiarzularınız arasındadır. İşte bu noktada köşe takımınızın uzanmalı kısmı tam da size göre.

Normal koltuk mesafelerinden biraz daha geniş olan bu oturma alanları eşlerin birlikte ayaklarını uzatarak yatmalarına ve birlikte vakit geçirmelerine de olanak tanımaktadır.

Sırf bu özelliklerinden dolayı gençlerin ve yeni evlilerin gözdesi durumundadır köşe koltuk takımları.

kose-takimlari

2015 Köşe Koltuk Takımı Modelleri İncelemede!

2015 köşe koltuk takımı modelleri birçok özelliği ile tercih sebebi olabilmektedir. Örneğin, modüler yapıdan oluşan ve L biçiminde kullanılan bu koltuk takımlarını farklı yapıda da kullanmak mümkün. Sökülüp takılabilen yapıda olması odanızın pozisyonuna göre konumlandırabilmenize olanak tanıyor.

Yani ayrı ayrı iki kanepe şeklinde kullanacağınız gibi köşe takımı olarak da kullanabilirsiniz. 2015 köşe koltuk takım modelleri incelendiğinde farklı ihtiyaçlara göre farklı model ve tarzların oluşturulduğunu görebilmekteyiz.

Örnek verecek olursak, kare görünüme sahip odalar için iki tarafı da aynı boyda uzun köşe takımları bulunabilirken dikdörtgen yapıdaki odalarda ise bir tarafı daha uzun tutularak daha farklı modeller elde edilebiliyor.

Artık evlerin bir odasına yapılan modern şark köşesi dekorasyonu hakkında bilgi almak için yazımı okuyun.

2015-kose-koltuk-takimi-modelleri-pembe-

2015 köşe koltuk takım modelleri için bir diğer nokta tekli koltukların yani berjerin yer alması ya da puflardan oluşmasıdır. Otururken ayaklarınızı uzatarak ya da çay kahvenizi koyabileceğiniz bir sehpa görünümünde olan puflar çok işlevsel.

Berjerler köşe takımını tamamlar nitelikte olması bakımından oldukça önemlidir. Birçok çift köşe takımının içerisinde satın almasa da berjer köşe takımlarının olmazsa olmaz bir parçasıdır.

2015 köşe koltuk takımını seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta sandıklı bir yapıya sahip olmasıdır. Örneğin, açılır kapanır sandıkların yer alması evinizin fazla eşyalarını depolamanız açısından oldukça önemli.

farkli-kose-takimlari

2015 köşe koltuk takımı seçerken renk tasarımı olarak sizleri oldukça geniş bir alternatif yelpazesi bekliyor. Köşe takımlarına baktığımızda trendlerin içerisinde koltuğun tek renk döşenmesi ve rengârenk yastıklarla bu rengin desteklenerek süslenmesidir.

Ana renklerin başında mavi, hardal sarısı ve yeşil tonları renkli yastıklarla donatıldığında çok harika bir hava elde ediliyor. Her şeyde olduğu gibi renk seçimi de tamamen sizin zevkiniz ve dekorasyon anlayışınıza bağlı olarak değişkenlik gösteriyor.

2015-kose-koltuk-takimi-modelleri

Son olarak 2015 köşe koltuk takımı modelleri seçerken dikkat edilecek noktalardan biri de koltukta kullanılan kumaş ve kumaşın dikimidir. Özellikle kumaşın kalitesi temizlik açısından çok çok önemlidir. Kumaşın leke tutmaz ve kolay temizlenebilir özelliklerde olması gerekiyor. İyi dekorasyonlar!

3 YORUMLAR

  1. Köşe koltuk takımı için başka ne tavsiye edersiniz. Kararsızım acaba köşe koltuk yerine üçlü koltuklardan mı tercih etsem ne dersiniz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here