Küçük Banyo Dekorasyonu için 21 Pratik Öneri

Kolay Sehpa Boyama Teknikleri

Halıdaki Kedi Köpek Tüyü Temizleme Önerileri

Mutfak Dolabı Temizliği ile İlgili En Etkili 5 Öneri

2014’ün Çok Konuşulan Dekoratif Sehpa Modelleri

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Mobilya 1 Mayıs 2015

İlkbaharın gelmesiyle birlikte evimize giren güneş içimizde sevinci kabartırken evimize de güzellik katıyor. Yazıma bu sözlerle başlamak istedim, çünkü evimdeki dekoratif sehpaya yansıyan güneş bana bu mesajları gönderiyor. Bugün sizlere yılın çok konuşulan dekoratif sehpa modelleri konusunda bilgi aktaracağım.

dekoratif-sehpa-modelleri
Tüm bayanlar evin dekorasyonuna ilgi gösterir, farklı markaların farklı tasarımları da dekorasyon parçalarını her yıl olduğu gibi bu yılda karşımıza çıkarıyor. Hal böyleyken evin önemli iş yükünü karşılayan sehpa modelleri hakkında bilgi vermemek olmaz diye düşünüyorum.

sehpa

Evinize Hareketlilik Katın!

Evinizin en çok konuşulan mobilyalarından biri olmaya aday sehpa modelleri, hem dekoratif hem de ihtiyaçları karşılayan önemli bir araç konumundadır. 2014 yılının moda sehpaları mağazalarda yerini almış durumda. Birbirinden farklı, evinize dinamizm katacak olan sehpa modellerini mutlaka incelemelisiniz. Farklı konseptlerdeki ev ihtiyaçlarını karşılayacak olan modeller mağazalarda sizleri bekliyor.

pembe-sehpa

Kültürünüzü Yansıtın!

Sehpalar, aslında kültürümüzün de bir parçası. Konuk ağırlamayı seven bir milletiz. Konukları ağırlarken misafirin önüne koyduğumuz sehpalar işlevsellik açısından büyük yardımcınız. Genel olarak koltuk ve mobilya modellerine uygun farklı tarz ve modeller her yıl firmalar tarafından yenileniyor. Hal böyle olunca birkaç sene önce aldığınız sehpanızı değiştirmeniz içinizden geçiyordur.

servis-sehpasi

Hem işlevsel hem dekoratif!

Sehpayı çoğu zaman ikram nedeniyle kullansak da ev mekânlarında farklı amaçlarla kişisel eşyaların ortadan kolayca ulaşılmasına da imkân tanıyabiliyor. Mesela, açılıp kapanan bir orta sehpa eşya kalabalıklarınızı giderdiği gibi, dekorasyon bakımından da evinize şık bir görüntü kazandırıyor. Bununla birlikte günün her saatinde elinizin altında olmasını istediğiniz objeler olan gazete, bardak, kumanda ve telefon gibi eşyalar sehpa yardımıyla gözünüzün önünde duruyor.

orta-sehpa-modelleri

Genel olarak kalabalık misafirlere sahip aileler, yuvarlak hatları olan ya da elips şekilde tasarıma sahip büyük sehpalar tercih etmeliler. Böylelikle misafirin eşyalarını koyabileceği geniş bir ortam sağlayabilirsiniz. Sehpalar genel olarak orta ve servis sehpaları olarak sınıflandırılıyor. Öncelikle tavsiyem orta sehpanızı almanızdan yanadır. Sonrasında evinizin dekoruna uygun servis sehpaları tercih edebilirsiniz. Orta sehpa tercihinde mobilyalarınızın boy ve genişliğine uygun sehpalar tercih edin. Örneğin, dar bir mekâna alacağınız büyük orta sehpa evinizin dekorunu alt üst edebilir.

zigon-sehpa

Son olarak şunları söyleyelim: Kararınızı vermeden önce mağazalarda bulunan sehpa modelleri tekrar gözden geçirin. İncelediğiniz dekoratif sehpa modelleri içerisinden seçtiğiniz sehpa modelinde, hem dekoratiflik hem de işlevsellik ön planda olsun ki aldığınızda küçük pişmanlıklar yaşamayın.

2014-orta-sehpa-modelleri

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂

Yapılan Yorumlar

Fikirleriniz benim için önemli. Yazı hakkında yorumunuzu alabilir miyim?

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!
Dubleks Ev Dekorasyonu

Dubleks Ev Dekorasyonu

30 Nisan 2015