19 Farklı İpten Yapılmış Dekoratif Süs Eşyaları

0
1332

Ev dekorasyonunda hemen hemen tüm materyallerden yararlanarak ürün ortaya çıkarıldığını hepimiz biliyoruz.

Bugün de dikiş-nakış işlerinde kullandığımız iplerden ev dekorasyonu fikirlerinde nasıl yararlanıldığını kanıtlayan bir konuyla baş başayız.

ipten-yapilmis-dekoratif-sus-esyalari
ipten-yapilmis-dekoratif-sus-esyalari

Kenarda köşe tamamen bitmemiş iplerle yapılan bu dekoratif süs eşyalarını oturma odasından koridora, koridordan mutfağa kadar birçok mekanda kullanmanız mümkün.

Elinizdeki malzemelerle dekoratif süs eşyaları yapmaktan hoşlanan bir yapınız varsa ve kendinize hobi işi arıyorsanız İpten yapılmış dekoratif süs eşyaları fikirlerine bir göz atın derim.

İpten yapılmış dekoratif süs eşyaları

1. İpten yapılmış harfler

ipten-yapilmis-dekoratif-sus-esyalari-18

Evdeki bireylerin baş harflerinden dekoratif bir süs eşyası yapabileceğinizi biliyor musunuz? Üstelik hazırlayacağınız dekoratif harfi iple kaplayarak daha şık ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Elimde dekoratif eşya listesine girmeye aday bir dekorasyon fikri.

2. İpten renkli ponpon yapın, eviniz şenlensin!

ipten-yapilmis-dekoratif-sus-esyalari-1

İpten yapılmış renkli ponponları harika bir süs eşyası haline getirebilirsiniz. Evinizi uygun gördüğünüz köşesini renklendirmek için asabilir, görseldeki gibi duvara asılı bir objeye renk katabilirsiniz.

3. İp ile çatal-kaşık süsleme

ipten-yapilmis-dekoratif-sus-esyalari-8

İp deyip geçmemek lazım. İp ile yapabileceğiniz alternatif süslemeler arasında yemek takımında bulunan kaşık-çatalları da dahil edin. Fena görünmüyor, denemek lazım. 🙂

4. Çocuk odası için iple flama yapın!

ipten-yapilmis-dekoratif-sus-esyalari-2

Rengarenk iplerle hazırlayacağınız flama ile çocuğunuzun odasını rengarenk süsleyebilirsiniz. Oldukça masrafsız bir dekoratif süs eşyası diyebilirim.

5. İp ile abajur süslemeye var mısınız?

ipten-yapilmis-dekoratif-sus-esyalari-17

Beyaz şık bir abajurunuz varsa ve onu nasıl renklendireceğinizi düşünüp duruyorsanız ip fikri tam size göre. Abajurun üst kısmını renkli ve dekoratif iplerle sararak harika bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

Çocuğunuzun odasına çok yakışacağına inandığım rengarenk süslemeler için kolları sıvayın.

Tam da yerindeyken sizlere ağaç dallarından tasarlanmış 18 enteresan dekorasyon fikri konusunu okumanızı tavsiye ediyorum. Çünkü tıpkı ip gibi ağaç dallarıyla mucizevi süslemeler ve dekoratif eşyalar yapmanız mümkün.

Daha bu ve buna benzer birçok İpten yapılmış dekoratif süs eşyaları için bir galeri hazırladım. Galeriyi ziyaret etmek isterseniz aşağıdaki resimlere tıklamanız yeterli.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here