18 Farklı Örnek çalışma Odası Dekorasyonu

0
Home ofis fikirleri

Bugünlerde sıcakların etkisiyle çalışmak epey zorlaşsa da hepimizin ekmek kapısının çalışmaktan geçtiği şu zamanda çalışma masasından aydınlatmaya ve çalışma odasındaki tüm ayrıntıya örnek çalışma odası dekorasyonu başlığı ile irdelemek istedik.

İşte sizlere bu ayrıntıları yeniden gözden geçireceğiniz örnek çalışma odası dekorasyonu hakkında bilgiler vereceğim bu yazıyı sonuna kadar okumanızı öneriyorum.

Evde home ofis çalışanlar için motive olmak hem kolay hem de bazen zor olabiliyor. Ders çalışmak ya da takip ettiğiniz bir takım işleri bilgisayar başında yakından ilgilenmek amacıyla oldukça yaratıcı çalışma odası dekorasyonuna ihtiyacınızın olduğunu unutmayın.

Sizin daha kolay odaklanmanızı kolaylaştıracak, pratik ve rahat bir çalışma odası dekorasyonu için yapılması gereken birkaç detayı hemen sizinle paylaşalım.

Daha önce kaleme aldığım tembellerin hayır diyemeyeceği 17 muhteşem ofis yazımı da okuyabilirsiniz.

Çalışma odası dekorasyonu nasıl olmalı?

Çalışma odası renk fikirleri

Her zamanki gibi bir odanın dekorasyonuna başlamadan önce renk konusunda kararınızı verin. Bana soracak olursanız en ideal çalışma odası dekorasyonu rengi beyaz, gri ağırlıklı renklerdir.

Çünkü beyaz renk ile oldukça yaratıcı bir atmosfere ulaşmanız mümkün olacak ve size ferah bir ortam kazandıracak. Ayrıca konsantre olmanız bu sade renk ile çok daha kolaylaşacaktır.

Beyaz rengin yanında krem, gri, mavinin tonları, yeşil ve zevkinize göre pembe rengi tercih ederseniz daha enerjik bir ortam yakalarsınız.

Çalışma odası mobilya fikirleri

Çalışma odasında kullanacağınız mobilyaları belirlemek ile işe başlamalısınız. Mesela kullanmak istediğiniz çalışma masasına karar verebilirsiniz.

Ne kadar büyüklükte bir masa işinizi görecek?

Ya da nasıl bir tasarıma ve şekle sahip olursa kendinizi mutlu hissedersiniz?

Bütün bunları kendinize sorarak doğru mobilyayı bulmanız kolaylaşacaktır.

Çalışma odasında masa dışında kullanacağınız diğer mobilyalar arasında rahat ve şık bir sandalye geliyor. Ayrıca işinizi kolaylaştıracak depolama ihtiyacınızı karşılayacak kitaplığa da ihtiyaç duyabilirsiniz.

Kitaplık konusunda size önerim hem kitaplarınızı dizebileceğiniz hem de yeri geldiğinde evrak dağınıklığını ortadan kaldıracağınız çekmeceleri unutmatın. (Bol raflı ve bol çekmeceli ürünlere göz atın.)

Çalışma odası aydınlatma fikirleri

Ferah ve iç açıcı bir çalışma odasında aydınlatma çok önemlidir. Takdir edersiniz ki doğal güneş ışığının yerini hiçbir şey tutmaz.

Ancak bazen hiç güneş almayan karanlık bir odayı çalışma odası olarak kullanabileceğimizi de düşünerek aydınlatmaya dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Tavan aydınlatması özenle seçilmeli, çok fazla parlak olmaması göz yorgunluklarını engelleyecektir. Ayrıca meşhur yeşil renk masa lambasını da çalışma masanızın bir yerine koymayı unutmayın 🙂

Çalışma odası kişisel ihtiyaçlar

Çalışma alanı ne kadar pratik ve güzel döşenmiş olursa olsun o alanı kişiselleştirmek sizin elinizde. Her insanın yaratıcılığını tetikleyen farklı farklı şeyler var. İşte sizi diğerlerinden ayıracak bu ayrıntıları istediğiniz gibi tamamlayabilirsiniz.

Mesela sıra dışı bir halı ile çalışma ofisinizin dekoruna katkı sağlayabilirsiniz. Kısaca odaya renk katacak ve sizin yüzünüze tebessüm verecek biblolar, dekoratif aksesuarlar ve tablolar gibi birçok farklı fikri çalışma odası dekorasyonu için kullanabilirsiniz.

Sizlere daha güzel fikir vermek adına bir galeri hazırladım. Bu galeri de 18 farklı örnek çalışma odası dekorasyonu fikri yer alıyor.

çalışma odası dekorasyonu örnekleri

Örnek odaları görüntülemek için üzerine tıklayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here