10 Farklı Mutfak Dekorasyon Fikirleri ile Harika Mutfaklar

2
1209

Bir evde hanımların gönlüne, erkeklerin de midesine hitap eden ön önemli mekan mutfaklardır aslında. 🙂 Bu oldukça hassas mekanı doğru dekorasyon fikirleri ile tasarlayabilmek ve farklı fikirler vermek için 10 değişik fikir ortaya çıkardık.

İçeriğin tamamında mutfak dekorasyonu için aklınızda bulunduracağınız dekorasyon önerileri ile sizleri baş başa bırakıyoruz.

1Amerikan mutfak dekorasyon fikirleri

blank
Mutfak dekorasyon fikirleri amerikan mutfak

Son dönemlerde 1+0, 1+1 ve 2+1 suit dairelerin yapılmasıyla birlikte mutfak dekorasyonu da farklı bir hal aldı. Amerikan mutfak dekorasyonu olarak bilinen ve oturmalı mutfak anlayışı olarak kabul edilen amerikan mutfaklar oldukça revaçta.

Bu mutfak dekorasyon fikri, genellile mutfak ortasında tezgahın ortalanmasıyla masa ve sandalyelerin buna eşlik etmesi ile neticelenen farklı bir mutfak tipi.

Karşılıklı oturma imkanı vermesi ve oldukça sıcak bir ortam yaratması bakımından mutfak alanını oldukça verimli kullanan bu mutfak dekorasyon tipiyle hemen hemen birçok evde karşılaşmanız mümkün.

2Zenginlik alameti armatür modelleri

blank
Armatür modelleri ile mutfak dekorasyonu

Sıradşı mutfak tasarımlarında değişik şeyler yapmak isteyen iç mimarlar armatür modelleri ile bu hayallerini gerçekleştirebilmektedir.

Günümüzde olağanüstü mutfak tasarımları farklı tarz armatürler kullanarak zengin dekorasyon fikirleri oluşturabilmekte bu da mutfak dekorasyonuna ekstra katkı sunmaktadır.

ECA, Artema, Vitra gibi armatür markaları her geçen yıl yeni modeller ile alışılmışın dışına çıkıyor. Mutfağında değişiklik yapmak isteyenler, armatür markalarının kataloglarını inceleyebilir

3Mutfak aydınlatma üniteleri

blank
Mutfak dekorasyonu aydınlatma üniteleri

 

Ev dekorasyon fikirleri içerisinde en önemli noktalardan biri olan aydınlatma mutfak dekorasyonu içerisinde de çok önemli bir yere sahiptir.

Mutfakta ne kadar kaliteli malzeme kullanırsanız kullanın doğru aydınlatma üniteleri ile bunu desteklemezseniz yapılan dekorasyon kendini göstermez.

İşte bu noktada sizlere LED aydınlatma üniteleri ile IKEA avize modellerini incelemenizi öneriyoruz.

4Mutfak halısı dekorasyon önerileri

blank
Mutfak dekorasyonu için halı önerileri

Mutfak halısı seçiminde gerçekten titiz davranmak önemli. Neden mi?

Çünkü mutfakta hem yemek yapılması hem de yapılan yemeklerin aile bireyleriyle birlikte yenmesi halıların kolaylıkla kirlenmesine neden olmaktadır.

Mutfak halısı seçiminde en önemli nokta; leke tutmayan dokuya sahip halı seçilmesi. Ayrıca lekeyi göstermemesi için de mutfak dekorasyonuna uygun kapalı renkler tercih etmeniz size günlük hayatta inanılmaz kolaylık sağlayacaktır.

Size English Home mutfak halı ve kilimlerini incelemenizi öneriyoruz.

5Mutfak depolama fikirleri

blank
Mutfak dekorasyon fikirleri için depolama alanları

Mutfakta yeterli miktarda dolap olması kadar ıvır-zıvır diye tabir edilen şeylerin konulması için de gerekli kiler ya da depo alanların olması gerekiyor.

Kavanozlarda bir şeylerin saklanması illa ki günlük hayatta gerekiyor. Bu kavanozların da kiler ya da ekstra alana sahip özel depolama alanlarında saklanması ürünlerin bozulmaması için özel bir öneme sahip.

Size önerimiz eğer mutfağa ait bir kiler yoksa, mutfak dolaplarından bir alanı kiler için özel depolama alanı olarak yaptırabilirsiniz.

6Akrilik mutfak dolapları

blank
Akrilik mutfak dolabı fikirleri

Hanımlar tarafından çok beğenilen akrilik mutfak dolapları son yıllarda çok revaçta.

Genellikle beyaz parlak yapısı ile mutfak dekorasyon fikirleri içerisinde yerini bulan akrilik mutfak dolapları, mutfağını yenileyecek ya da yaptıracak herkese tavsiyemidir.

Akrilik mutfak dolaplarının görünümü kadar kullanımı da çok güzel diyebiliriz. Leke tutmayan yapısıyla oldukça kolay temizlenen bu dolapları mutlaka yakından incelemelisiniz.

Akrilik mutfak dolapları, mutfak dekorasyonu için farklı renklerde tasarlanabiliyor. Özellikle pembe ve mor renkleri hanımların gözdesi diyebiliriz.

7Mebran mutfak dolapları

blank
Mebran mutfak dekorasyon fikirleri

Halk arasında English Home tarzı dolaplar olarak da tabir edilen biraz daha otantik yapısı ile eskitme mobilyaları hatırlatan mebran mutfak dolapları, akrilik mutfak dolapları kadar olmasa da günümüzde tercih edilmektedir.

Mebran mutfak dolapları, oldukça ekonomik metrekare fiyatları ve işçilikleriyle de tercih edilebiliyor.

Dekorasyon önerileri içerisinde mebran mutfakları da mutfak mobilyası işiyle uğraşan firmaların showroomlarından incelemenizi öneriyoruz.

8Sosyalleşme artık mutfak masalarında

blank
Mutfak masası dekorasyon fikirleri

Mutfaklar günümüzde sadece yiyecek-içecek hazırlanmasının çok ötesinde; aile bireyleri ve misafirler ile vakit geçirilecek sosyalleşmenin farklı bir hali konumunda.

Bu noktada dekorasyon fikirleri içerisinde mutfak masası seçimi hayati öneme sahip denilebilir.

Takdir edersiniz ki mutfak masası seçimi aslında mekanın büyüklüğü ile de doğru orantılı.

Geniş ve kare bir mutfağa sahipseniz yuvarlak masa mutfağın orta yerinde harika durabilir.

İnce, uzun ve dikdörtgen bir mutfağa sahipseniz, mutfak masası için açılabilen dikdörtgen masa tercih etmek doğru bir fikir olabilir.

9Mutfakta TV keyfi

blank
Mutfakta televizyon ünitesi

Hanımların vakitlerinin büyük bir bölümü mutfakta geçmekte bu da dekorasyon fikirleri içerisinde mutfakta televizyon kullanımı gerekli kılmaktadır.

Hal böyle olunca mutfak dekorasyonu için TV konumlandırması çok önemli oluyor. Genellikle duvara monte edilen televizyonlar bazen de mutfak tezgahında uygun yer olmasıyla birlikte tezgahta yer alabiliyor.

Hanımlar günlük diziler ile yemek programlarını mutfakta iş yaparken takip edebilirler.

10Mutfak tezgahı fikirleri

blank
Mutfak dekorasyonu tezgah önerileri

Mutfak dekorasyonu içerisinde tezgah seçimi ayrı bir öneme sahip. Uzun yıllar kullanılacak ve günlük kullanımı ile büyük bir rahatlık sağlamasını düşündüğünüz doğru tezgah seçimi yapmak oldukça önemli.

Günümüzde mutfak tezgahları; çimstone, mermerit ve granit diye farklı tarz ve modellerde yer alabiliyor.

Sizlere mutfak dekorasyon önerileri için 10 farklı fikir sunduk. Mutfak dekorasyonu için ilham veren fikirleri görseller ile destekledik.

Hayalinizdeki mutfağa ulaşmanız dileğiyle…

2 YORUMLAR

  1. Yaşam ortamlarının vaz geçilemeyen sağlıklı ve sıcak görünümlü sağlam ve kullanışlı olan Ağaç , Masif tezgahları 4 cm kalınlıkta ve geri dönüşümlü malzemedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here