mutfak-dekorasyon-fikirleri-ve-onerileri

Bir evde hanımların gönlüne, erkeklerin de midesine hitap eden ön önemli mekan mutfaklardır aslında. 🙂 Bu oldukça hassas mekanı doğru dekorasyon fikirleri ile tasarlayabilmek ve farklı fikirler vermek için 10 değişik fikir ortaya çıkardık.

İçeriğin tamamında mutfak dekorasyonu için aklınızda bulunduracağınız dekorasyon önerileri ile sizleri baş başa bırakıyoruz.

1. Amerikan mutfak dekorasyon fikirleri

Son dönemlerde 1+0, 1+1 ve 2+1 suit dairelerin yapılmasıyla birlikte mutfak dekorasyonu da farklı bir hal aldı. Amerikan mutfak dekorasyonu olarak bilinen ve oturmalı mutfak anlayışı olarak kabul edilen amerikan mutfaklar oldukça revaçta.

Amerikan mutfak dekorasyon fikirleri

Bu mutfak dekorasyon fikri, genellile mutfak ortasında tezgahın ortalanmasıyla masa ve sandalyelerin buna eşlik etmesi ile neticelenen farklı bir mutfak tipi.

Karşılıklı oturma imkanı vermesi ve oldukça sıcak bir ortam yaratması bakımından mutfak alanını oldukça verimli kullanan bu mutfak dekorasyon tipiyle hemen hemen birçok evde karşılaşmanız mümkün.

2. Zenginlik alameti armatür modelleri

Sıradşı mutfak tasarımlarında değişik şeyler yapmak isteyen iç mimarlar armatür modelleri ile bu hayallerini gerçekleştirebilmektedir.

Armatür modelleri ile mutfak dekorasyonu

Günümüzde olağanüstü mutfak tasarımları farklı tarz armatürler kullanarak zengin dekorasyon fikirleri oluşturabilmekte bu da mutfak dekorasyonuna ekstra katkı sunmaktadır.

ECA, Artema, Vitra gibi armatür markaları her geçen yıl yeni modeller ile alışılmışın dışına çıkıyor. Mutfağında değişiklik yapmak isteyenler, armatür markalarının kataloglarını inceleyebilir

3. Mutfak aydınlatma üniteleri

Ev dekorasyon fikirleri içerisinde en önemli noktalardan biri olan aydınlatma mutfak dekorasyonu içerisinde de çok önemli bir yere sahiptir.

Mutfak dekorasyonu aydınlatma üniteleri

Mutfakta ne kadar kaliteli malzeme kullanırsanız kullanın doğru aydınlatma üniteleri ile bunu desteklemezseniz yapılan dekorasyon kendini göstermez.

İşte bu noktada sizlere LED aydınlatma üniteleri ile IKEA avize modellerini incelemenizi öneriyoruz.

4. Mutfak halısı dekorasyon önerileri

Mutfak halısı seçiminde gerçekten titiz davranmak önemli. Neden mi?

Çünkü mutfakta hem yemek yapılması hem de yapılan yemeklerin aile bireyleriyle birlikte yenmesi halıların kolaylıkla kirlenmesine neden olmaktadır.

Mutfak dekorasyonu için halı önerileri

Mutfak halısı seçiminde en önemli nokta; leke tutmayan dokuya sahip halı seçilmesi. Ayrıca lekeyi göstermemesi için de mutfak dekorasyonuna uygun kapalı renkler tercih etmeniz size günlük hayatta inanılmaz kolaylık sağlayacaktır.

Size English Home mutfak halı ve kilimlerini incelemenizi öneriyoruz.

5. Mutfak depolama fikirleri

Mutfakta yeterli miktarda dolap olması kadar ıvır-zıvır diye tabir edilen şeylerin konulması için de gerekli kiler ya da depo alanların olması gerekiyor.

Mutfak için depolama alanları dekorasyon fikirleri

Kavanozlarda bir şeylerin saklanması illa ki günlük hayatta gerekiyor. Bu kavanozların da kiler ya da ekstra alana sahip özel depolama alanlarında saklanması ürünlerin bozulmaması için özel bir öneme sahip.

Size önerimiz eğer mutfağa ait bir kiler yoksa, mutfak dolaplarından bir alanı kiler için özel depolama alanı olarak yaptırabilirsiniz.

6. Akrilik mutfak dolapları

Hanımlar tarafından çok beğenilen akrilik mutfak dolapları son yıllarda çok revaçta.

Genellikle beyaz parlak yapısı ile mutfak dekorasyon fikirleri içerisinde yerini bulan akrilik mutfak dolapları, mutfağını yenileyecek ya da yaptıracak herkese tavsiyemidir.

Akrilik mutfak dolabı dekorasyon fikirleri

Akrilik mutfak dolaplarının görünümü kadar kullanımı da çok güzel diyebiliriz. Leke tutmayan yapısıyla oldukça kolay temizlenen bu dolapları mutlaka yakından incelemelisiniz.

Akrilik mutfak dolapları, mutfak dekorasyonu için farklı renklerde tasarlanabiliyor. Özellikle pembe ve mor renkleri hanımların gözdesi diyebiliriz.

7. Mebran mutfak dolapları

Halk arasında English Home tarzı dolaplar olarak da tabir edilen biraz daha otantik yapısı ile eskitme mobilyaları hatırlatan mebran mutfak dolapları, akrilik mutfak dolapları kadar olmasa da günümüzde tercih edilmektedir.

Mebran mutfak dekorasyon fikirleri

Mebran mutfak dolapları, oldukça ekonomik metrekare fiyatları ve işçilikleriyle de tercih edilebiliyor.

Dekorasyon önerileri içerisinde mebran mutfakları da mutfak mobilyası işiyle uğraşan firmaların showroomlarından incelemenizi öneriyoruz.

8. Sosyalleşme artık mutfak masalarında

Mutfaklar günümüzde sadece yiyecek-içecek hazırlanmasının çok ötesinde; aile bireyleri ve misafirler ile vakit geçirilecek sosyalleşmenin farklı bir hali konumunda.

Mutfak masası dekorasyon fikirleri

Bu noktada dekorasyon fikirleri içerisinde mutfak masası seçimi hayati öneme sahip denilebilir.

Takdir edersiniz ki mutfak masası seçimi aslında mekanın büyüklüğü ile de doğru orantılı.

Geniş ve kare bir mutfağa sahipseniz yuvarlak masa mutfağın orta yerinde harika durabilir.

İnce, uzun ve dikdörtgen bir mutfağa sahipseniz, mutfak masası için açılabilen dikdörtgen masa tercih etmek doğru bir fikir olabilir.

9. Mutfakta TV keyfi

Hanımların vakitlerinin büyük bir bölümü mutfakta geçmekte bu da dekorasyon fikirleri içerisinde mutfakta televizyon kullanımı gerekli kılmaktadır.

Mutfakta televizyon ünitesi dekorasyon fikirleri

Hal böyle olunca mutfak dekorasyonu için TV konumlandırması çok önemli oluyor. Genellikle duvara monte edilen televizyonlar bazen de mutfak tezgahında uygun yer olmasıyla birlikte tezgahta yer alabiliyor.

Hanımlar günlük diziler ile yemek programlarını mutfakta iş yaparken takip edebilirler.

10. Mutfak tezgahı fikirleri

Mutfak dekorasyonu içerisinde tezgah seçimi ayrı bir öneme sahip. Uzun yıllar kullanılacak ve günlük kullanımı ile büyük bir rahatlık sağlamasını düşündüğünüz doğru tezgah seçimi yapmak oldukça önemli.

Mutfak dekorasyonu tezgah önerileri

Günümüzde mutfak tezgahları; çimstone, mermerit ve granit diye farklı tarz ve modellerde yer alabiliyor.

Sizlere mutfak dekorasyon önerileri için 10 farklı fikir sunduk. Mutfak dekorasyonu için ilham veren fikirleri görseller ile destekledik.

Hayalinizdeki mutfağa ulaşmanız dileğiyle…

2 YORUMLAR

  1. Yaşam ortamlarının vaz geçilemeyen sağlıklı ve sıcak görünümlü sağlam ve kullanışlı olan Ağaç , Masif tezgahları 4 cm kalınlıkta ve geri dönüşümlü malzemedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here