İstikbal Koltuk Takımları

2015 Köşe Koltuk Takımı Modelleri

Hayatı Kolaylaştıran Akıllı Ev Aletleri

Renkli Sandalye ve Minder Yapımı

Oturmaya Kıyamayacağınız 22 Oturma Odası Dekorasyonu

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Ev Dekorasyonu 19 Şubat 2016
11.515

Evinize güzel bir oturma odası dekorasyonu oluşturma fikriniz varsa size sunacağım fikirler gerçekten içinizi açabilir, farklı fikirler edinebilirsiniz.

Oturma odası evin en çok kullanılan alanlarından biridir. Hal böyle olunca bu odanın konforlu takımlardan oluşması, doğru renk kombinasyonuna sahip olması gerekir.

oturma odası dekorasyonu

oturma odası dekorasyonu

Zaman zaman misafirlerin de ağırlandığı oturma odalarında oldukça rahat koltukların bulunması gerekir. Çünkü burada insan hem dinlenmek hem de misafirleriyle uzun süre güzel vakit geçirmek ister.

Oturma odalarında ayrıca, kitap okuma, sohbet etme, yemek yeme, televizyon izleme gibi aktiviteler de yapılır. Bu nedenle ihtiyaçlar doğrultusunda doğru eşyalarla dekorasyonu tamamlamak gerekiyor.

oturma odası dekorasyonu

oturma odası dekorasyonu

Bireysel yaşam tarzının oturma odası dekorasyonuna da yansıması seçilen mobilya tarzının da değişiklik göstermesine sebep olmaktadır. Mesela bazen klasik oturma odaları yerinde bir karar olabilirken bazen de odanın durumu ve tercihler sebebiyle L koltuk takımı kullanmak doğru olabiliyor.

oturma odası dekorasyonu

oturma odası dekorasyonu

Oturma odasında doğru aydınlatma üniteleri kullanılması gerekir. Abajur ya da mum bu noktada işinizi görebilir. Ya da daha önce kaleme aldığım ev dekorasyonunda aydınlatma nasıl yapılmalı yazımı okuyarak neler yapacağınız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

oturma odası dekorasyonu

oturma odası dekorasyonu

Oturma odası dekorasyonu yaparken oturma gruplarının yatak olup olmaması da önemli bir özelliktir. Bazen kalabalık misafirleriniz olabilir. Böyle durumlarda koltuktan yatağa dönüşen modelleri tercih etmeniz sizi ciddi bir problemden kurtarabilir.

oturma odası dekorasyonu

oturma odası dekorasyonu

Oturma odası dekorasyonu için kullanılacak birçok renk var. Koyu renkleri tercih etmek temizlik açısından önemlidir. Sürekli üzerinde oturulan ortam zamanla kirlenmeye bağlı olarak kararma yapabilir, bu noktada koyu renkler koltuklarınızı koruyabilir.

Koyu renkli bir oturma odası tasarladınız ama dekorasyonu biraz canlandırma fikriniz varsa bence yastıkları renklendirmekle başlayabilirsiniz. Ayrıca halıyı da renklendirmeniz bir bütünlük sağlar.

oturma odası dekorasyon fikirleri

oturma odası dekorasyon fikirleri

Oturma odası dekorasyonunda beyaz duvar boyası kullanmak ortamı daha nezih gösterebilir. Beyazı oturma grubunda da kullanmak ise fazlaca sade bir ortam oluşturur ancak diğer mobilyaları renklendirerek bu durumun üstesinden gelebilirsiniz. Mesela orta sehpayı renkli bir tasarımla dekora dahil edebilirsiniz.

Hoşunuza gidecek diğer oturma odası dekorasyon fikirleri için her zamanki gibi bir galeri hazırladım. Bu galeriyi gezerek farklı tarzda oturma odası dekorasyonları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Oturma odası dekorasyonu fikirleri

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz.
Yapılan Yorumlar

1 Trackbacks/Pingbacks

  1. Pingback: Küçük Oturma Odası Dekorasyonu için 5 Mükemmel Bilgi on 11 Ocak 2017

Sponsor
İlginizi Çekebilir
Bunlar da var!
Dekoratif Çerçeveler

Dekoratif Çerçeveler

10 Ağustos 2015
2.710
Akrilik Boya ile Kavanoz Boyama

Akrilik Boya ile Kavanoz Boyama

24 Şubat 2016
7.179
Mix & Match Sandalye ile Dekorasyon

Mix & Match Sandalye ile Dekorasyon

14 Ağustos 2015
1.345
Halattan Raf Yapımı

Halattan Raf Yapımı

16 Eylül 2015
4.275
Çimstone Mutfak Tezgahı Uygulaması

Çimstone Mutfak Tezgahı Uygulaması

23 Ağustos 2016
3.371