Küçük Mutfakları Kullanışlı Hale Getirecek 15 Öneri

Kır Düğünü Dekorasyon Fikirleri

Yemek Odası Dekorasyonu için 5 Hassas Ayrıntı

Mutlaka Yapmak İsteyeceğiniz 14 Araba Lastiğinden Oturak Fikri

Nem Bariyeri ile Binaların Korunması ve İnsan Sağlığı

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Nasıl Yapılır 26 Aralık 2016
29

Bina yapımı sırasında beton nemli ve taze olduğu için nem alma işleminin yapılması gerekmektedir. İklim koşulları da betonun nemini daha fazla yükseltecek ortamı yaratıyorsa bu durumun önüne geçmek için geçici nem bariyerlerinin kullanılması gerekmektedir. Bina tamamlanarak kullanıma hazır hale geldikten sonra da nem bariyeri kullanılması ve bu şekilde yüksek nem sorununun önüne geçilmesi gerekmektedir.

Nem bariyeri nedir

Binalarda meydana gelen nemin önlenmesi adına ihtiyaç duyulan nem bariyeri şüphesiz ki binalar için ciddi bir sorun. Nem bariyeri uygulaması, aynı zamanda insan sağlığını bile bozabilecek olan nemden kurtulmak için gerekli olan önemli uygulamalardan bir tanesidir.

Her ne kadar nem alma cihazları ile nemden kurtulmak daha sağlıklı bir uygulama olsa da yoğun nem barındıran yerler için nem bariyeri kullanmak gerekiyor. Nem bariyeri nem sorununu ortadan kaldırmak adına düşünülmesi gereken ilk yöntemlerden bir tanesi olacaktır.

Binaların dış etkenlerden korunmasını ve bu şekilde de hem binaların hem de insanların sağlıklı kalmasını sağlayan nem bariyeridir. Buhar dengeleyici örtü, bina cephesine ve çatıya konulduğunda yoğun bir şekilde yağan yağmur ve soğuk nemi engelleyecektir. Binada yer alan yapı elemanları da ciddi anlamda korunabilecektir.

Nem bariyerileri ve önemi

Bu durum da meydana gelebilecek korozyonu ve yoğunlaşma nedeniyle oluşabilecek olan diğer risklerden binayı korur. Binayı korumakla birlikte binanın yapı elemanlarını, eşyaları ve binada yaşayan insanları korumak çok daha kolay bir hale gelmektedir.

Nem bariyeri uygulaması yalıtımı koruma amacı taşıyor olsa da bu ürünün diğer kullanım alanları arasında temellerde yer alan membranı koruma, drenajlar ile zemin yollarda erozyon kontrolünü sağlama gibiyken aynı zamanda çatı yalıtımları ve duvar kaplamalarında da tercih edilmektedir.

Nem bariyerinin kullanımı sayesinde binaların gerçek anlamda nefes alması sağlanmakta ve bu şekilde nem bariyerleri de en önemli yalıtım örtüleri olarak nitelendirilmektedir.

Tüm bunların yanı sıra nem bariyeri sayesinde binalardaki ısı yalıtımı da güçlenmektedir. Bu şekilde elektrik ve ısınma sarfiyatı hususunda da maliyetler ciddi anlamda düşmektedir.

Bu noktada da nem bariyeri binalar için hayati önem taşıdığını en iyi şekilde göstermektedir. Günümüzde nem bariyerlerinin satışını gerçekleştiren pek çok firma mevcuttur.

Nem bariyerinin kullanım alanları

Ancak elbette en kaliteli ürünleri temin eden firmaları bulmak büyük önem ifade etmektedir. Zira bu ürünler hem binaların hem de insanların sağlıklı kalması adına önemli bir rol oynamaktadır.

Sizler de binanızın en iyi şekilde nefes almasını ve olabildiğince sağlıklı kalmasını sağlamak için Kanyon Yapı tarafından satışa sunulan nem bariyerlerinden anında yararlanabilirsiniz.

Piyasadaki en kullanışlı ve en kaliteli ürünleri satışa sunarak müşterilerine en iyi hizmeti sunmak için çalışan Kanyon Yapı, sizin binanız için de mükemmel imkanlar yaratabilir ve hem binayı hem de sizi çeşitli etkenlerden koruyabilir.

Nem bariyeri hakkında video

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz.
Yapılan Yorumlar

Fikirleriniz benim için önemli. Yazı hakkında yorumunuzu alabilir miyim?

Facebook'ta Takip Edin!


İlginizi Çekebilir
Bunlar da var!
Banyolarda Küvet mi, Duş mu?

Banyolarda Küvet mi, Duş mu?

30 Nisan 2015
5.629
Gri Renk Çocuk Odası Dekorasyonu

Gri Renk Çocuk Odası Dekorasyonu

18 Şubat 2016
3.002
Karşınızda Rüya Ev Dream House

Karşınızda Rüya Ev Dream House

17 Şubat 2016
3.988
Mix & Match Sandalye ile Dekorasyon

Mix & Match Sandalye ile Dekorasyon

14 Ağustos 2015
1.305
Akrilik Boya ile Kavanoz Boyama

Akrilik Boya ile Kavanoz Boyama

24 Şubat 2016
6.130
Balkon Dekorasyonu Önerileri

Balkon Dekorasyonu Önerileri

29 Nisan 2015
5.129
İlhamveren Lake Mutfak Dolapları

İlhamveren Lake Mutfak Dolapları

31 Ağustos 2015
4.543
Karton Rulo Dekoratif Raf Yapımı

Karton Rulo Dekoratif Raf Yapımı

23 Temmuz 2016
4.218
Mandaldan Saksı Yapımı

Mandaldan Saksı Yapımı

11 Eylül 2015
2.744