Duvarları Fotoğraflar ile Dekore Edeceğiniz 20 Orijinal Fikir

Ağaç Dallarından Tasarlanmış 18 Enteresan Dekorasyon Fikri

İçinizi Isıtacak 10 Sonbahar Dekorasyon Fikri

Bebekler için Keçe Bulut Yapımı

Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Ev Dekorasyonu 1 Mayıs 2015
4.226

Bu yazımızda mutfağınızı yenilemenin kolay bir o kadar da ucuz yollarını anlatacağız. Bütçenizi epey zorlayacak olan mutfak dekorasyonu için ekonomik çözümler sunuyoruz. Yazın bunaltan sıcaklarıyla birlikte mutfağınızın dekorasyonu şeklinden sıkıldıysanız bu yazı tam size göre. Mutfağınıza yapılacak küçük değişikliklerle büyük farklılıklar yaratmaya hazır olun.

2014-mutfak-dolaplari-modelleri

Mutfağınıza renk katın!

Mutfaklarda genel olarak dolap rengi olarak beyaz rengi kullanıyor, ancak sıkıcılıktan ve sadelikten kurtarmak adına yapılacak en önemli adım mutfağınızı renklendirmektedir. Dekorasyon renkleri olarak beyazla birlikte uyum sağlayacak diğer renkler, pembe, turuncu, mor şeklinde. Bize kalırsa moda renk olan moru beyaz ile kullanmanız mutfak dekorasyonunuza bambaşka bir hava katacak, adeta mutfağınızı canlandırmış olacaksınız.

mor-mutfak-dolaplari

Duvarlardaki değişim

Tek renk duvar boyalarından sıkıldıysanız duvar kâğıdı kullanma vaktiniz gelmiş demektir. Mutfak dekorasyonunuza ayak uyduracak renkli ve canlı duvar kâğıtları ile mutfağınızı yeniden yaratabilirsiniz.

kirmizi-renk-mutfak-dekorasyonu

Mutfağınız ışık saçsın!

Mutfak dekorasyonu içerisinde aynalardan yararlanmamak olmaz. Bu noktada mutfak duvarınızdaki camın karşısına denk gelecek şekilde dekoratif bir ayna asmanız mutfaktaki ışık dengesinin ayarlanmasında çok işe yarayacaktır. Yaptığınız bu işlem ile güneş ışığının yansımasını ve mutfağın daha aydınlık bir görünüme dönüşmesini sağlamış olacaksınız.

mor-mutfak-modelleri

Küçük objeler büyük mutluluklar!

Yapılacak işlerden bir diğeri de mutfağınızda fazlalıklardan kurtularak mutfağınızı süslemek olacaktır. Kullanacağınız renkli ve dekoratif objelerle mutfak dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Dolap süsleri, magnet ve kullanacağınız yemek kitapları gibi eşyalar mutfağınızı tam bir yemek atölyesine dönüştürecektir.

ahsap-mutfak-dekorasyonu

Sıkıcılıktan kurtulun ve değiştirin!

Her zaman mutfak dolaplarınızı değiştirme şansınız olmayabilir ancak yapılan küçük bir işlemle mutfak mobilyanızın dinamizmine katkı sağlayabilirsiniz. Örneğin, mutfak dolaplarında kullanılan kulpları değiştirmeniz mutfağınıza yenilik getirecektir.

mor-mutfak-masalari

Yemek masalarına renk geldi!

Diğer odalarda kanepe ve koltuklarda kullandığınız renkli ve dekoratif yastıkları mutfaktaki yemek masası takımızda da kullanabilirsiniz. Bu yastıkları zaman zaman mevsimsel olarak değiştirebilir, mutfağınızı başka havalara sokabilirsiniz.

mutfak-dolap-rengi

Renkli halılar ve çiçeklerle canlı mutluluklar!

Mutfak masasının alt bölümünde kullanacağınız küçük bir kilim ya da renkli bir halı mutfağınıza ayrı bir sıcaklık katabilir. Eğer geniş bir mutfağa sahipseniz halının boyutunu da büyük düşünebilirsiniz.

pembe-mutfak-dekorasyonu

Bir de mutfak dekorasyonu içerisinde olmazsa olmazlar arasında tabii ki canlı bitkiler yer alıyor. Mutfaktaki pozitif enerjiyi tamamlaması adına pencere önlerine bile koyacağınız canlı bitkiler dekorasyonunuza renk katacaktır.

Bugünkü yazımızda sizler için mutfak dekorasyon fikirleri konusunu işledik. Fikirlerin yanında sunduğumuz görsellerle mutfağınıza nasıl bir dekorasyon uygulayabileceğinizi hayal edin. Paylaştığımız fikirleri mutfak dekorasyonunuzda kullanmanız dileğiyle. Neşeyle kalın!

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz.
Yapılan Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış.

baris 4 Ocak 2016

Özellikle mutfağını yenileyenler için harika fikriler vermişsiniz. Teşekkürler. Mutfak dekorasyonu zor, ancak bir o kadar da eğlenceliymiş…

Facebook'ta Takip Edin!


İlginizi Çekebilir
Çimstone Mutfak Tezgahı Uygulaması

Çimstone Mutfak Tezgahı Uygulaması

23 Ağustos 2016
3.024
Bunlar da var!
2016 Ev Dekorasyon Trendleri

2016 Ev Dekorasyon Trendleri

7 Mart 2016
1.869
Fayans Araları Nasıl Temizlenir?

Fayans Araları Nasıl Temizlenir?

30 Eylül 2016
3.134
Dekorasyonda Deniz Aksesuarları

Dekorasyonda Deniz Aksesuarları

26 Haziran 2015
1.939
Hangi Renk Dekorasyon?

Hangi Renk Dekorasyon?

9 Haziran 2015
1.909
Anne Yanı Beşikler

Anne Yanı Beşikler

2 Eylül 2015
3.376
Bereketli Ramazan Sofraları

Bereketli Ramazan Sofraları

21 Haziran 2015
1.152
Modern Lavabo Tuvalet Modelleri

Modern Lavabo Tuvalet Modelleri

21 Şubat 2016
1.588