Tatlı Rüyalara Dalacağınız 3 Boyutlu Örtü Modelleri

Şaşırma Garantili Çamaşır Mandalından Yapılan 21 Yaratıcı Fikir

Kara Tahta Boyası Nasıl Yapılır

Modern Abajur Modelleri

Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Ev Dekorasyonu 1 Mayıs 2015
4.267

Bu yazımızda mutfağınızı yenilemenin kolay bir o kadar da ucuz yollarını anlatacağız. Bütçenizi epey zorlayacak olan mutfak dekorasyonu için ekonomik çözümler sunuyoruz. Yazın bunaltan sıcaklarıyla birlikte mutfağınızın dekorasyonu şeklinden sıkıldıysanız bu yazı tam size göre. Mutfağınıza yapılacak küçük değişikliklerle büyük farklılıklar yaratmaya hazır olun.

2014-mutfak-dolaplari-modelleri

Mutfağınıza renk katın!

Mutfaklarda genel olarak dolap rengi olarak beyaz rengi kullanıyor, ancak sıkıcılıktan ve sadelikten kurtarmak adına yapılacak en önemli adım mutfağınızı renklendirmektedir. Dekorasyon renkleri olarak beyazla birlikte uyum sağlayacak diğer renkler, pembe, turuncu, mor şeklinde. Bize kalırsa moda renk olan moru beyaz ile kullanmanız mutfak dekorasyonunuza bambaşka bir hava katacak, adeta mutfağınızı canlandırmış olacaksınız.

mor-mutfak-dolaplari

Duvarlardaki değişim

Tek renk duvar boyalarından sıkıldıysanız duvar kâğıdı kullanma vaktiniz gelmiş demektir. Mutfak dekorasyonunuza ayak uyduracak renkli ve canlı duvar kâğıtları ile mutfağınızı yeniden yaratabilirsiniz.

kirmizi-renk-mutfak-dekorasyonu

Mutfağınız ışık saçsın!

Mutfak dekorasyonu içerisinde aynalardan yararlanmamak olmaz. Bu noktada mutfak duvarınızdaki camın karşısına denk gelecek şekilde dekoratif bir ayna asmanız mutfaktaki ışık dengesinin ayarlanmasında çok işe yarayacaktır. Yaptığınız bu işlem ile güneş ışığının yansımasını ve mutfağın daha aydınlık bir görünüme dönüşmesini sağlamış olacaksınız.

mor-mutfak-modelleri

Küçük objeler büyük mutluluklar!

Yapılacak işlerden bir diğeri de mutfağınızda fazlalıklardan kurtularak mutfağınızı süslemek olacaktır. Kullanacağınız renkli ve dekoratif objelerle mutfak dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Dolap süsleri, magnet ve kullanacağınız yemek kitapları gibi eşyalar mutfağınızı tam bir yemek atölyesine dönüştürecektir.

ahsap-mutfak-dekorasyonu

Sıkıcılıktan kurtulun ve değiştirin!

Her zaman mutfak dolaplarınızı değiştirme şansınız olmayabilir ancak yapılan küçük bir işlemle mutfak mobilyanızın dinamizmine katkı sağlayabilirsiniz. Örneğin, mutfak dolaplarında kullanılan kulpları değiştirmeniz mutfağınıza yenilik getirecektir.

mor-mutfak-masalari

Yemek masalarına renk geldi!

Diğer odalarda kanepe ve koltuklarda kullandığınız renkli ve dekoratif yastıkları mutfaktaki yemek masası takımızda da kullanabilirsiniz. Bu yastıkları zaman zaman mevsimsel olarak değiştirebilir, mutfağınızı başka havalara sokabilirsiniz.

mutfak-dolap-rengi

Renkli halılar ve çiçeklerle canlı mutluluklar!

Mutfak masasının alt bölümünde kullanacağınız küçük bir kilim ya da renkli bir halı mutfağınıza ayrı bir sıcaklık katabilir. Eğer geniş bir mutfağa sahipseniz halının boyutunu da büyük düşünebilirsiniz.

pembe-mutfak-dekorasyonu

Bir de mutfak dekorasyonu içerisinde olmazsa olmazlar arasında tabii ki canlı bitkiler yer alıyor. Mutfaktaki pozitif enerjiyi tamamlaması adına pencere önlerine bile koyacağınız canlı bitkiler dekorasyonunuza renk katacaktır.

Bugünkü yazımızda sizler için mutfak dekorasyon fikirleri konusunu işledik. Fikirlerin yanında sunduğumuz görsellerle mutfağınıza nasıl bir dekorasyon uygulayabileceğinizi hayal edin. Paylaştığımız fikirleri mutfak dekorasyonunuzda kullanmanız dileğiyle. Neşeyle kalın!

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz.
Yapılan Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış.

baris 4 Ocak 2016

Özellikle mutfağını yenileyenler için harika fikriler vermişsiniz. Teşekkürler. Mutfak dekorasyonu zor, ancak bir o kadar da eğlenceliymiş…

Facebook'ta Takip Edin!


İlginizi Çekebilir
Çimstone Mutfak Tezgahı Uygulaması

Çimstone Mutfak Tezgahı Uygulaması

23 Ağustos 2016
3.173
Bunlar da var!
Çocuklar için Paletten Minik Ev

Çocuklar için Paletten Minik Ev

16 Ağustos 2015
6.604
Dar Alanlar için Akıllı Mobilya

Dar Alanlar için Akıllı Mobilya

22 Haziran 2015
6.795
Kız Çocuk Odası Dekorasyonu

Kız Çocuk Odası Dekorasyonu

10 Temmuz 2015
2.335
Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

24 Haziran 2015
3.968
Yazlık Eve Bahçe Dekorasyonu

Yazlık Eve Bahçe Dekorasyonu

7 Temmuz 2015
2.358
Renkli Mutfak Masaları

Renkli Mutfak Masaları

28 Ağustos 2015
3.143